Teemaõhtu “Prantsuse tänavakultuur kunstist tantsuni”

Zoom

4. Märts 2021

Märts on frankofooniakuu! Sel puhul sukeldume võrratult kaasahaaravasse prantsuse tänavakultuuri – 4. märtsil kell 18-19 on Zoomi teemaõhtu fookuses kaasaegne prantsuse tänavakunst ja -tants! Külalisteks on tänavakunstifestivali Rural Urban Art korraldajad Salme Kulmar ja Ita Puusepp. Üritus toimub eesti keeles.
 
Osalemine on tasuta, ent vajalik on eelnev registreerumine. Zoomi lingi saadame osalejatele meilile enne ürituse algust.
 
 
Prantsuse tänavakultuur kunstist tantsuni
Salme jäädvustus Marseille tänavakunstist.

Salme Kulmar räägib vastastikustest mõjutustest tänavakunstis: “Heidame pilgu Prantsusmaa grafiti ja tänavakunsti tulekule ja olekule. Lisaks tutvume mõningate projektidega, mille tulemusena on eesti ja prantsuse kunstnike teosed jõudnud teineteise riikidesse.”
 
Ita Puusepp juhatab tänavatantsu osa sisse aga nõnda: “Osaline pilguheit sellele, kuidas Pariisist sai tänu prantsuse tantsijate aktiivsusele Euroopa mitteametlik tänavatantsu pealinn. Räägime prantsuse tuntud tänavatantsugruppidest, klubiskeenest ning maailmakuulsaks saanud Pariisis korraldatavast tänavatantsuvõistlusest.”
 
 

TÄNAVAKUNSTIFESTIVAL RURAL URBAN ART

Tänavakunstifestival Rural Urban Art rändab ringi mööda Eesti maakondi, et katta kohalike väikelinnade hallid seinad tähendusrikka kunstiga! Festivali eesmärk on rikastada Eesti väikelinnu professionaalse ja väljapaistva tänavakunstiga ning ühtlasi tutvustada antud kunstiliiki laiemalt. Loometegevust saadab kultuuriprogramm, millest on oodatud osa võtma kõik huvilised igas vanuses. 2021. aastal toimub festival 14.-19. juunil Ida-Virumaal ning oma teose loob ka prantslane Maxime Ivañez!

Rural Urban art Maxime Ivanez
Maxime Ivañeze Ida-Virumaa kunstiteose kavand.