Õpingud Prantsusmaal

Prantsuse ülikoolide kõrge tase, mitmekesisus ning soodne õppemaks on tuntud üle maailma.

Prantsusmaa on välisüliõpilaste arvu poolest (enam kui 350 tuhat välistudengit 2020. aastal) esikohal Euroopas ning viiendal kohal üle maailma.  Õpe toimub prantsuse keeles, aga ka inglise keeles ning seda nii bakalaureuse kui ka magistri tasemel mitmetel erialadel.

@ Pressfoto

Prantsusmaa pakub ajaloolise õppesihtkohana mitmeid eeliseid…

Prantsusmaal õppides saate osa mitmekultuursest ja avatud ühiskonnast, kus ollakse uhked oma värvika mineviku üle ning panustatakse üheskoos parema tuleviku loomisele. Saate kogeda prantsusepärast art de vivre‘i, mida tuntakse ja tähistatakse üle maailma. Olgu teie hobideks teater, muusika või näiteks väga hea toit – Prantsusmaal leiab midagi meelepärast igale maitsele.  

Tudengistaatusega kaasnevad mitmesugused eelised ja abimeetmed, näiteks eluaseme, tervishoiu, toitlustuse, transpordi, spordi- ja kultuuriliste tegevuste osas.  Siit saab täpsemalt uurida nende võimaluste kohta (prantsuse keeles).

Prantsusmaa võlu ja ilu ei piirdu vaid Pariisiga! Oma õpingute kõrvalt saate külastada selle riigi kauneid ja eriilmelisi piirkondi, linna või maakohtades, mägedes või mere ääres ning kogeda mitmekesist kultuuri, mida ilmestavad regionaalsed eripärad… Vaadake siit lähemalt! (prantsuse keeles)    

Külasta regulaarselt Campus France’i platvormi sobiva ülikooli ja õppetsüklite leidmiseks 

Campus France on asutus, mis aitab suunata ja vastu võtta välisriikidest pärit inimesi, kes soovivad Prantsusmaal õppida.  Nendel platvormi prantsuse ja ingliskeelsetel lehekülgedel on võimalik tutvuda tuhandete erinevate õppevõimalustega :

Samuti leiate informatsiooni võimalustest, kuidas õpinguid ja elukulusid finantseerida 

Loomisel on uus Campus France’i eesti üliõpilastele ja doktorantidele mõeldud veebiplatvorm hõlbustamaks õppimaasumist Prantsusmaal, mis valmib 2020. aastal.

Praegu on eriti soodne aeg tulla Prantsusmaale õppima!

2018. aasta lõpus käivitati Prantsuse peaministri Édouard Philippe’i korraldusel uus strateegia “Bienvenue en France / Choose France / Tere tulemast Prantsusmaale”, mille eesmärgiks on suurendada Prantsusmaa ülikoolide atraktiivsust välistundegite jaoks ning arendada lähedasemaid suhteid teiste riikide õppeasutustega.   

Rohkem infot selle strateegia kohta leiate siit. 

Erasmus + ja koostöö prantsuse ja eesti ülikoolide vahel

Erasmus + vahendusel on üle 4 miljoni noore eurooplase saanud rahastada oma õpinguid teistes Euroopa riikides ning kogeda teist kultuuri- ja õppeelu. Senisele uhkele 14,7 miljardi suuruselee eelarvele perioodiks 2014-2020 järgneb veelgi ambitsioonikam eelarve perioodiks 2021-2027, mis näitab, et tegemist on väga eduka programmiga. 

Sina võiksid olla järgmine, kes Erasmus + vahendusel saab oma õppeeesmärke realiseerida!    

Pourquoi ne seriez-vous pas le prochain ? Découvrez toutes les formations françaises accessibles en échange Erasmus + selon votre établissement de rattachement en Estonie.

 

Prantsuse Instituut Eestis on valmis teid igati aitama!

Võtke ühendust Campus France’i esindajaga Eestis, kirjutades aadressile campusfrance.estonie(at)gmail.com

Viimati uuendatud 3. aprillil 2020

 

Altpoolt leiate kõige uuema info Prantsuse Instituudi ülikoolide vahelise koostöö kohta 

Loe artiklit teises keeles: Français, English, Русский,