Prantsuse lugemisklubi: Kim Thúy „Ru”

Zoom

19. Märts 2021

Märts on frankofooniakuu ning lugemisklubi seekordne autor Vietnami juurtega Kanada prantsuskeelne kirjanik Kim Thúy! Tema imekaunilt poeetilist ja hella jutukogu Ru” avab ning vestlusringi veab tõlkija Triinu Tamm. Muide, maiuspalana on ta tõlkinud katkeid Thúy värskeimast teosest „Em”, mis maitseprooviks samuti ettelugemisele tulevad. Kohtume reedel, 19. märtsil 2021 kell 18 Zoomi veebiplatvormil.

⇒ Triinu Tamm pälvis oma möödunud aastal ilmunud tõlgete eest – Patrick Deville’i „Katk ja koolera” ning Nancy Hustoni „Ingli märk” – Kultuurkapitali ilukirjandusliku tõlke aastapreemia 2021. Suured õnnitlused!

 

Millal? – Reedel, 19. märtsil 2021 kell 18.00-19.15.
Kus? – Zoomi veebiplatvormil. Osalejatele saadame lingi meilile enne ürituse toimumist.
Mis? – Kim Thúy Ru”.
Kes? – Eestikeelset vestlusringi veab romaani tõlkija Triinu Tamm.

⇒ Osalemine on tasuta, REGISTREERUMINE

 

KIM THÚY „RU

Prantsuse keelest tõlkinud Triinu Tamm, toimetanud Kai Aareleid
Kirjastus Loomingu Raamatukogu, 2014

Kanadas elava Vietnami päritolu kirjaniku (sünd. 1968) poeetilistes jutustustes põimub ühe inimese elulugu tema maa ja rahva ajalooga. „Ru” visandab lugejale Vietnamist lahkunud paadipõgenike saatusi, ent veelgi laiemalt on see kõigi nende lugu, kelle juured on kodumaalt välja rebitud ja kes on pidanud oma elu võõral maal uuesti üles ehitama.

 

 

KIM THÚY saadab eesti lugejaile tervitusi video vahendusel! (Ingliskeelsete subtriitritega.)
Videos meenutab Kim Thúy muu hulgas paari aasta tagust reisi Eestisse, kirjanduslikku kohtumist Tartu Ülikoolis ja sügavalt liigutavat Vabamu külastust. Kim Thúy lahkus Vietnamist paadipõgenikuna – ajaloopeatükk, mis ühendab nii eestlasi kui ka vietnamlasi -, kui ta oli kõigest 10aastane. Québeci saabumisest mäletab ta eredaimalt siirast sooja vastuvõttu, mis temasse igaveseks oma jälje jättis. Samuti jutustab Thúy oma kirjanikuteest ning jäägitust armastusest prantsuse keele vastu. Salvestuse toob teieni Kanada saatkonna esindus Eestis.
 
 

PRANTSUSE LUGEMISKLUBI EESMÄRK on tõsta esile kvaliteetset kaasaegset prantsuskeelset kirjandust, mis on tõlgitud eesti keelde, ning pakkuda kirjandushuvilistele kohta, kus koos käia, arutelusid pidada ja lugemismuljeid vahetada.

 

Lugemiseni!

Prantsuse lugemisklubi Kim Thuy Ru

Aafrika filmiklassika erilinastused | Kino Sõprus x Prantsuse Instituut

16. Jaanuar 2022 / 30. Jaanuar 2022

Jaanuaris toovad Prantsuse Instituut ja Kino Sõprus esimest korda eesti publikuni valiku Aafrika kinoklassika pärlitest! Aafrika fookusega eriprogrammi "Püha Sõprus" avab 16. jaanuaril Senegali kultusfilm "Touki-Bouki", mida peetakse ka üheks esimeseks Aafrika avangardfilmiks. 23. jaanuaril...

Loe edasi

Aafrika filmide eriprogrammAafrika filmiklassikaCabascaboKino SõprusLe retour d'un aventurierPrantsuse InstituutPüha SõprusSur la dune de la solitudeTouki-Bouki