Prantsuse kirjandusõhtu Dokfoto Keskuses

Dokfoto Keskus

18. Detsember 2021

Telliskivi 60a/5, Tallinn

Dokfoto Keskus muutub 18. detsembri õhtul kell 19 taas korter-salongiks, kus seekord kõlavad prantsuse luule ja proosa! Üritust toetab Prantsuse Instituut Eestis.
 
Enamik näitusel „Inimest peegeldades – Robert Capa ja Ungari meistrid Brassai, Kertész, Moholy-Nagy, Munkacsi” esindatud fotograafe käis oma rännakul ka läbi Prantsusmaalt, mõni jäi pikemalt pidama ning leidiski just seal oma kuulsa pildikeele. Võtkem näiteks kasvõi ööfotograaf Brassai ja päevafotograaf Kertészi, kelle loomingut oleks võimatu ette kujutada ilma Pariisita.
 
18. detsembril aset leidva Prantsuse kirjandusõhtuga meenutame Ungari fotograafide odüsseia üht peatust, keskendudes ennekõike kahe ilmasõja vahelisele kirjasõnale, liigume aga siiski üsna vabades ajaraamides, kuivõrd ka näituse pildid viivad meid 1970ndatesse aastatesse välja.
 
Esitlusele tulevad tekstid on valinud Galliamaa kirjandust hästi tundev kirjanike ja tõlkijate paar Indrek ning Eva Koff. Lisaks mainitutele kannavad valitud töid ette ka Theatrumi loovtandem Maria Peterson ja Andri Luup.
 
Nagu kombeks, pakutakse ka natuke külakosti ja alati võib midagi ka ise kaasa võtta. Korteripeole kohaselt võivad külalised tulla koos oma muusikainstrumendiga, mida õhtu jooksul seltskonnas mängida.
 
Üritusel järgitakse kehtestatud koroonapiiranguid ja sellega seoses on ka osalejate arv piiratud.
 
 
Prantsuse kirjandusõhtu Dokfoto Keskuses
 

Aafrika filmiklassika erilinastused | Kino Sõprus x Prantsuse Instituut

16. Jaanuar 2022 / 30. Jaanuar 2022

Jaanuaris toovad Prantsuse Instituut ja Kino Sõprus esimest korda eesti publikuni valiku Aafrika kinoklassika pärlitest! Aafrika fookusega eriprogrammi "Püha Sõprus" avab 16. jaanuaril Senegali kultusfilm "Touki-Bouki", mida peetakse ka üheks esimeseks Aafrika avangardfilmiks. 23. jaanuaril...

Loe edasi

Aafrika filmide eriprogrammAafrika filmiklassikaCabascaboKino SõprusLe retour d'un aventurierPrantsuse InstituutPüha SõprusSur la dune de la solitudeTouki-Bouki