Ilmunud on Pierre Lemaitre’i põnevusromaan “Alex”

25. märts 2021

Kirjastuses Salv on äsja ilmunud Pierre Lemaitre’i terava sotsiaalse närviga põnevusromaan “Alex” Indrek Koffi tõlkes.
 
Kolmekümneaastane meditsiiniõde Alex Prévost röövitakse jõhkralt otse tänavalt oma kodu lähedal. Juhtumiga satub tegelema kriminaalpolitsei legend, komissar Camille Verhoeven, ehkki väga vastumeelselt — nimelt on mõni aeg tagasi sattunud traagilise lõpuga inimröövi ohvriks komissari enda abikaasa… Pierre Lemaitre’i mitme auhinnaga pärjatud meisterlikus põnevikus ei lange pinge pea hetkekski ning sündmustik teeb ikka ja jälle vägagi ootamatuid pöördeid.
 
Graafiliste vägivallakirjelduste tõttu ei ole raamat sobiv noorematele ega kergesti erutuvatele lugejatele!
 
Kindla käega joonistatud psühholoogiline põnevik, milles miski ei ole nii, nagu see esialgu paistab. Aga noh, ega Indrek Koff ju mingit suvalist kriminulli tõlkima ei hakkakski… Täiesti kohutav lugu igatahes!
— Vilja Kiisler, ajakirjanik
 
Tegemist on prantsuse realismi hõnguse kriminaallooga, mis aga tõuseb kõrgemale oma žanrist. Vähemalt kolmel korral suunatakse lugeja sümpaatiad erinevatesse lõksudesse, nii et lõpuks ei ole küsimus enam kurjategija tabamises, vaid lugeja hinnangus vägivallale üldse.
— Ilmar Raag, filmirežissöör
 
Pierre Lemaitre_Alex

Aafrika filmiklassika erilinastused | Kino Sõprus x Prantsuse Instituut

16. Jaanuar 2022 / 30. Jaanuar 2022

Jaanuaris toovad Prantsuse Instituut ja Kino Sõprus esimest korda eesti publikuni valiku Aafrika kinoklassika pärlitest! Aafrika fookusega eriprogrammi "Püha Sõprus" avab 16. jaanuaril Senegali kultusfilm "Touki-Bouki", mida peetakse ka üheks esimeseks Aafrika avangardfilmiks. 23. jaanuaril...

Loe edasi

Aafrika filmide eriprogrammAafrika filmiklassikaCabascaboKino SõprusLe retour d'un aventurierPrantsuse InstituutPüha SõprusSur la dune de la solitudeTouki-Bouki