Loomingu Raamatukogu audioraamatud ja prantsuse kirjandus

16. aprill 2021

Prantsuse kirjandust saab nüüdsest kuulata ka Loomingu Raamatukogu audioraamatutena, mille väljaandmist on toetanud Prantsuse Instituut Eestis!

 

Emmanuel Bove “Minu sõbrad” 

Tõlkinud Indrek Koff
Loeb Indrek Koff

Unustatud ja seejärel taasavastatud prantsuse kirjaniku Emmanuel Bove’i (1898–1945) romaani „Minu sõbrad“ peategelane on lihtrahva hulgast pärit omapärane esteet, kes liigub kahe ilmasõja vahelises Pariisis. Ta unistab lakkamatult sellest, kuidas pääseda vaesusest ja leida endale tõeline sõber, ometi on need unistused määratud aina luhtuma. Samuel Beckett on tõstnud esile autori erilist oskust näha „puudutavat detaili”. Kuulata saab ka tõlkija Indrek Koffi saatesõna.

Emmanuel Boveʼi 1924. aastal ilmunud romaan „Minu sõbrad“ mõjub ajavahest hoolimata meilegi rabavalt värskena. Ja see ei ole „klassika igavene värskus“, vaid just see „kõige uuema värskuse värskus“, millest räägib Fernando Pessoa „Tubakapoe“ tõlke järelsõnas Tõnu Õnnepalu.

Audioraamat MyBooki rakenduses

Prantsuse kirjandus_audioraamat_Loomingu Raamatukogu

 

Gustave Flaubert “November”

Tõlkinud Leena Tomasberg
Loeb Jan Ehrenberg

„Ma armastan sügist, see nukker aastaaeg on mälestuste jaoks loodud.“ Nii alustab Gustave Flaubert (1821–1880) oma esimest romaani „November“, mille ta lõpetas 1842. aasta sügisel 21-aastasena, kuid trükivalgust nägi see alles pärast autori surma.

Autobiograafiliste sugemetega loos saab lugeja kaasa elada noorukist peategelase tundelisele sirgumisele, tema esimestele armurõõmudele ja tasahaaval maad võtvale elutüdimusele. Küpsemine toob kaasa teadlikkuse ajast ja oma ajalikkusest, kustutab lootuse saada armastuse kaudu ilmutust. Autor ise on öelnud, et pani selle teosega punkti oma noorusele. Kuulata saab ka tõlkija Leena Tomasberg saatesõna „Flaubert enne Flaubert’i“.

Audioraamat MyBooki rakenduses

Prantsuse kirjandus_audioraamat_Loomingu Raamatukogu

____________________________

MyBooki rakendust on võimalik tasuta alla laadida Androidi ja iOS operatsioonisüsteemidel toimivate mobiiltelefonide ja tahvelarvutitega, sisestades kas Google Play või Apple Store’i poodide otsingusse sõna „MyBook”.
 
Loomingu Raamatukogu jaoks on loodud kinkekood LOOMING, mis kingib igale kasutajale ühe krediidi oma valitud raamatu lugemiseks või kuulamiseks. Kinkekood kehtib 1. maini 2021 ja selle saab sisestada PROFIIL ➡️ SEADED ➡️ SISESTA KINKEKOOD valikutes. Seejärel tuleb meelepärase raamatu lehel valida LAENUTA ➡️ LAENUTA 1 KREDIIDI EEST ja asuda lugema/kuulama!

Prantsuse keele kursused | Kevad ja suvi 2022

Õpi prantsuse keelt oma ala tähtedelt! Kevadesse ja suvesse lisavad prantslaslikku särtsu nädalased intensiivkursused või pikemad tasemekursused, samuti õpitoad ja e-kursused. Lapsi ja noori ootame aga sisukalt-lõbusalt aega veetma linnalaagritesse. Valikus on keeletasemed algajatest...

Loe edasi

e-kursusedprantsuse keelprantsuse keele intensiivkursusedprantsuse keele kursusedprantsuse keele õpitoadPrantsuse kultuursuvekursused lastele ja noortele

Kirjanduslik kolmapäev: Euroopa romaanist ja prantsuse kirjandusest

18. Mai 2022

18. mail kell 18.00 toimub Tallinna Kirjanike Maja musta laega saalis prantsuse ja laiemalt Euroopa kirjanduse teemaline vestlusring, milles osalevad kirjastuse Grasset Euroopa antoloogia „Le Grand Tour“ koostaja, kirjanik Olivier Guez; tõlkija Heli Allik ja kirjanik Tiit Aleksejev. Õhtu...

Loe edasi

Euroopa romaanist ja prantsuse kirjandusestHeli AllikkirjandusKirjanduslik kolmapäevKirjanike LiitKirjanike MajaLe Grand TourOlivier GuezPrantsusmaa EL eesistumineTiit Aleksejev