Frankofooniakuu filmid tasuta IFcinéma veebikinos

Veebis

10. Märts 2021 / 10. Aprill 2021

Frankofooniakuul pakub IFcinéma veebiplatvormil vaatamiseks prantsusekeelseid filme! Eestis on valikus 3 filmi, mis on saadaval subtiitritega erinevates keeltes kuni 10. aprillini 2021. TASUTA!

Vaata filme siin: ifcinema.institutfrancais.com/en/streaming/alacarte

 

Corniche Kennedy

Režissöör: Dominique Cabrera
Prantsusmaa, 2016

Corniche Kennedy. Vahemere sinas luksusvillade jalamil trotsivad Marseille noored gravitatsiooniseadust. Marco, Mehdi, Franck, Mélissa, Hamza, Mamaa ja Julie sukelduvad, tõusevad lendu, võtavad riske, et elu täiel rinnal nautida. Suzanne jälgib neid oma šikist häärberist. Nende vabadust, nende liialdusi. Ta tahab kõigest sellest osa saada. Ja seda ta ka saab.

Film põhineb Maylis de Kerangali samanimelisel romaanil. Kirjanikult on eesti keeles ilmunud romaan “Parandada elavaid”, mille on tõlkinud Leena Tomasberg ja välja andnud kirjastus Tänapäev.

 

Lulu in the Nude / Lulu femme nue

Režissöör: Solveig Anspach
Prantsusmaa, 2013

Pärast ebaõnnestunud töövestlust otsustab Lulu mitte koju minna, jättes oma abikaasa ja kolm last. Midagi pole ette kavatsetud, asjad lihtsalt juhtuvad. Ta lubab endale paar päeva vabadust, üksinda, mererannal, ainsaks eesmärgiks seda aega täiel rinnal ja ilma süütundeta nautida. Oma teekonnal juhtub ta kokku inimestega, kes on samuti maailma servale sattunud – kolm kohtumist, mis aitavad Lulul end taas leida. Mängufilm põhineb Étienne Davodeau koomiksil.

 

Twenty Years of African Cinema / Caméra d’Afrique

Režissöör: Férid Boughedir
Tuneesia, 1983

70 aastat pärast kino leiutamist ning pool sajandit pärast koloniaalkino valitsemist, mis kasutas Aafrikat eksootilise dekoratsioonina, eirates pahatihti inimlikkust ja sealsete elanike väärikust, haaravad iseseisvunud aafriklased kaamera enda kätte. Trotsides kõiki takistusi, proovivad nad jutustada Aafrikast kogu oma mitmekesisuses – viimaks ometi läbi aafriklaste endi silmade. Film tutvustab 20 esimest aastat Sahara-taguse Aafrika autorikinost, olles tunnistajaks selle eneseväljendusjanule.

 

 

Loe artiklit teises keeles: Français,

Aafrika filmiklassika erilinastused | Kino Sõprus x Prantsuse Instituut

16. Jaanuar 2022 / 30. Jaanuar 2022

Jaanuaris toovad Prantsuse Instituut ja Kino Sõprus esimest korda eesti publikuni valiku Aafrika kinoklassika pärlitest! Aafrika fookusega eriprogrammi "Püha Sõprus" avab 16. jaanuaril Senegali kultusfilm "Touki-Bouki", mida peetakse ka üheks esimeseks Aafrika avangardfilmiks. 23. jaanuaril...

Loe edasi

Aafrika filmide eriprogrammAafrika filmiklassikaCabascaboKino SõprusLe retour d'un aventurierPrantsuse InstituutPüha SõprusSur la dune de la solitudeTouki-Bouki