Claudine Galea noortenäidendi “Süsina” avalik lugemine teatrifestivalil NAKS

Wittensteini tegevusmuuseum

3. November 2022

Tallinna tn 9 ja 11, Paide

NAKS festival noorele vaatajale toimub taas 2.-5. novembril Paides ning veebi vahendusel! 3. novembril kell 15.30 tuleb Paides Wittensteini tegevusmuuseumis eesti keeles esimest korda ettelugemisele prantsuse näitekirjaniku Claudine Galea noortetükk “Süsina” / “Noircisse”. Eestikeelse näidendi tõlke on tellinud Prantsuse Instituut Eestis, eestindas Maria Esko, esitavad Paide Teatristuudi noored. Ülekannet ja salvestust on võimalik vaadata ka veebis NAKSi kodulehel ja Positimees TV-s.

 

Claudine Galea “Süsina” / “Noircisse” (2018)

Näidendi keskmes on kaks tüdrukut: 10-aastane Hiver (pr. k talv), kes tahab mustaga üle võõbata kõik, mis on maailmas inetut, ja kannab endaga kõikjal kaasas koopiaid suurte maalimeistrite teostest, et oleks midagi ilusat vaadata; ja tema parim sõbranna June (ingl. k juuni). Tüdrukud kohtuvad suvevaheajal ookeani ääres. See suvi on aga teistsugune, sest nende mängudesse sekkuvad kaks poissi – merelt saabunud Mayo (hisp. k mai) ja kohalik külapoiss Le Petit (pr. k väike). Suure veetõusu eelses olustikus vahelduvad lainetena pinevus, värvid ja rõõm, tülid ja uued sõprused. Näidend käsitleb poliitilisi küsimusi, nagu immigratsioon, keskkond, solidaarsus ja rassism, samuti varateismeea põletavaid teemasid, nagu armastus, vaprus, kadedus, tõrjutus ja vastuhakk.

Claudine Galea näidend “Süsina” / “Noircisse” on avaldatud originaalis prantsuse keeles kirjastuses Espaces 34 ja selle õigusi esindab teatriagentuur L’ARCHE.

La pièce Noircisse de Claudine Galea est publiée dans sa version originale française aux éditions Espaces 34 et représentée par L’ARCHE, agence théâtrale.

 

NAKS

Festival NAKS soovib jõuda igasse Eestimaa paika, kus lapsed ja noored kultuuri nautida ihkavad ning kus õpetajad ja lapsevanemad uusi põnevaid etendusi noorele vaatajale ootavad ja otsivad! Festival avab aruteludega noore vaataja teatrile olulisi teemasid ning kutsub vaatama festivalile valitud ja etendusi.

TUTVU FESTIVALI PROGRAMMIGA

 

Noircisse Süsina Claudine Galea

Prantsuse keele kursused | Talv 2023

Talvehooajal pakub Prantsuse Instituut põhjalikke tasemekursusi nii algajatele kui ka edasijõudnutele. Lisaks on ees ootamas temaatilised õpitoad ning erikursused lastele-noortele. Kursused toimuvad Tallinna vanalinnas, ent ühtlasi on võimalus liituda e-õppega. Kursuste valik täieneb....

Loe edasi

e-kursusedlaste prantsuse keele õpitubaPrantsuse Instituut Eestisprantsuse keelprantsuse keele e-kursusedprantsuse keele intensiivkursusedprantsuse keele kursusedprantsuse keele kursused algajateleprantsuse keele kursused edasijõudnuteleprantsuse keele kursused lasteleprantsuse keele kursused noorteleprantsuse keele kursused täiskasvanuteleprantsuse keele õpe

Prantsuse suursaatkond võtab tööle pressiatašee

25. Jaanuar 2023

If you have an appetite for political and diplomatic issues, you are keen on following news, the press, social networks, if you are interested in communication, public and media relations, this offer could be for you! Thanks to your skills and your commitment within the press service, you will...

Loe edasi