Veiniateljeed 2023

2023. aastal jätkame veinirännakuid läbi prantsuskeelse maailma! Koolitusi viib läbi veiniekspert Karl-Erik Laanet. Registreerimine on avatud!

 

18. oktoober kell 18

“PAIN ET… LEVAIN” 

Prantsusmaal juuakse veini toidu kõrvale. Üks kõige klassikalisemaid kooslusi on leib, vein ja juust. Sel oktoobrikuul kutsume teid seda kolmainsust taasavastama! Tähistame koos rahvusvahelist leivapäeva ning fookuses on kääritamise teel saadud juuretisest tehtud leib.

Õpituba toimub prantsuse või inglise keeles.

Hind: 25 €.

REGISTREERUMINE

 

22. november kell 18

NORMANDIA 

Sel korral ei degusteeri me mitte veini, vaid hoopis jooke ühest eestlastele hästi tuntud puuviljast: õunast! Tule ja avasta koos meiega kuulsat Normandiale siidrit ja kalvadosi, aga ka vähem tuntud Pommeau’d, mis sobib hästi Normandia vihmasse sügisesse.

Õpituba toimub prantsuse keeles.

Hind: 25 €.

REGISTREERUMINE

 

20. detsember kell 18

VAHUVEINID

Ka tänavusel jõuluajal pühendame ühe veiniateljee pidulikele vahuveinidele. Tulge ja avastage erinevusi Prosecco, Cava ja šampanja vahel ning saage rohkem teada vahuveini kohta!

Õpituba toimub inglise keeles.

Hind: 25 €.

REGISTREERUMINE

 

Toimunud ateljeed

 • 18. jaanuar – Vein ja kirjandus. Avastagem kuulsa prantsuse kirjaniku Colette’i lemmikveine, millest ta kirjutab ka oma teostes. Kavas on 3 veini ja veinipiirkonda – Champagne, Jurançaon ja Burgundia – ning Colette’i tekstide ettelugemine. Ateljee toimub prantsuse keeles.
 • 22. veebruar – Sepu ja Hanna Veiniateljee. Sedapuhku läheme külla meie suurepärastele veiniekspertidele ja -koolitajatele Karl-Erik ja Hanna-Maria Laanetile, külastame nende veinibutiiki ja maitseme nende lemmikveine.
 • 15. ja 29. märts – Frankofooniakuu veinid

  Frankofooniakuul tutvume Rahvusvahelise Frankofoonia Organisatsiooni liikmesriikide veinikultuuridega. Ateljeed toimuvad prantsuse keeles.

  15. märts – Tuneesia, Moldova, Prantsusmaa
  29. märts – Kanada, Belgia, Šveits

 • 19. aprill – Côtes du Rhône. Pärast märtsikuiseid rännakuid mööda laia ilma naaseme aprillis Prantsusmaale, et tutvuda kuulsa ja hinnatud Côtes du Rhône’i päikeselise veinipiirkonnaga, mis kulgeb Lyonist Marseille’sse.

 • 26. aprill – Prantsuse Võõrleegioni veinid. Prantsuse Võõrleegionil on eriline koht relvajõudude maailmas tulenevalt ajaloost, mainest kui ka erinevatest operatsioonidest, mida nad on viimastel aastatel läbi viinud. Vähe teada on ehk aga fakt, et Võõrleegionil on ka oma viinamarjaistandus ning veinitootmine! Lõuna-Prantsusmaal Provence’is asuv viinamarjaistandus pakub väga kvaliteetseid valgeid, roosasid ja punaseid veine. Õpitoas saate neist degusteerida viit ning samuti vestelda leegionäridega, kes viibivad praegu Eestis missioonil NATO heidutusjõudude koosseisus. 

 • 2. juuni – Carcassonne’i veinid. Vanalinna päevade puhul viime teid väga erilisele veinireisile keskaegsesse kindluslinna Carcassonne, mis on ühtlasi Tallinna sõpruslinn! See Edela-Prantsusmaa linn asub kõrgelt hinnatud veinipiirkonnas. Mekime üheskoos Carcassonne’i päikeselist ja rikkaliku veinivalikut, mille hulgas on nii punaseid, valgeid kui ka vahuveine.
 • 26. juuli – Vein ja kliima (toimus Tallinna Botaanikaaaias)

 • 20. september – Vein ja austrid. Traditsiooniliselt on austrid Prantsusmaa pidusöökide menüüs. Nende soolane maitse sobib kõige paremini Nantes’i piirkonna kuivade valgete veinidega. Sel sügisel pakub Prantsuse Instituudi veiniateljee teile Oléroni pärli avastamiseks reisi Atlandi ookeani äärde!

Hind: Ühes veiniateljees osalemine: 25 €.

 

Täpsem info ja registreerimine: cours@ife.ee või 627 11 96

 

Atelier du vin Tallinn 2023

Loe artiklit teises keeles: Français,

“Hingeõgija” (FR) | HÕFF 2024

26. Aprill 2024

Reedel, 26. aprillil 2024 kell 22:30 linastub Haapsalu Õudusfilmide Festivalil HÕFF Prantsuse linateos "Hingeõgija" / "Le Mangeur d'âmes" (2024). Toetab Prantsuse Instituut Eestis. PILETID   Prantsusmaa õudusfilmide tegijad Alexandre Bustillo ja Julien Maury on koos tegutsenud juba...

Loe edasi

HingeõgijaHÕFF

”Unustatud rahvad” V. Tormis / Chœur de l’Orchestre de Paris (dir Ingrid Mänd) – Tartu 2024

15. Juuni 2024

Veljo Tormise kooritsükkel „Unustatud rahvad” jõuab Chœur de l’Orchestre de Paris (Pariisi Orkestri Koori) esituses Tartusse. Kõlavad Tormise tsükli kolm osa: „Isuri eepos, „Vadja pulmalaulud” ja „Ingerimaa õhtud”. Kontserdil lauldakse vadja ja isuri keeles ning ingerisoome...

Loe edasi

Chœur de l'Orchestre de ParisEuroopa kultuuripealinnIngrid MändTartu 2024Unustatud rahvadVeljo Tormis