Prantsuse kirjandusõhtu: Goncourt’i auhinna finalistid

Prantsuse Instituut Eestis

13. Juuni 2022

Kuninga 4, Tallinn

Prantsuse Instituudi ja Goncourt’i Akadeemia koostöös selgus tänavu esimene Eesti Goncourt’i kirjandusauhind, mille pälvis Mohamed Mbougar Sarri romaan “La plus secrète mémoire des hommes. Esmaspäeval, 13. juunil kell 17.30 ootame kõiki kirjandushuvilisi Prantsuse Instituuti, kus Goncourt’i eesti žürii tutvustab lähemalt võiduromaani ning kolme ülejäänud finalisti. Kirjandusõhtu on eesti keeles ja tasuta!

 

Raamatuid tutvustavad Prantsuse Lütseumi abituriendid Kaisa Arumeel ja Anna Brettin Suursalu, romanistikatudengid Helena Saare ja Markus Jüriväli Tartu Ülikoolist ning Karina Kert Tallinna Ülikoolist, prantsuse kirjanduse tõlkijad Maria Esko ja Ulla Kihva ning Prantsuse Instituudi keelekoostöö atašee Guillaume Raboutot.

 

Need neli romaani jõudisd mullu Prantsusmaal Goncourt’i auhinna nelja finalisti hulka ning samu raamatuid luges ka eesti žürii.

  • Mohamed Mbougar Sarr “La plus secrète mémoire des hommes” (“Inimeste kõike salajasem mälestus”) pälvis mullu ka ametliku, Prantsuse Goncourt’i auhinna. Eesti žürii hindas raamatu tugevat kirjanduslikku taset ning ajaloolise jutustuse võluvat põimumist müstiliste elementidega. See on 20. sajandi Aafrika frankofoonse kirjanduse ühe märgilisema kirjaniku Yambo Ouologuemi romaanist “Le devoir de violence” inspireeritud müstiline lugu, mis käsitleb kirjanikuks olemise, identiteediotsingute ja kolonialismiteemasid.
  • Christine Angot “Le Voyage dans l’Est” (“Reis itta”). Oluline ja hingeminev autobiograafiline romaan, mille teemaks on intsest ja seksuaalvägivald.
  • Sorj Chalandon “Enfant de salaud” (“Lurjuse laps”). Autor, kelle isa tegi II maailmasõja ajal koostööd Natsi-Saksamaaga, avab lugejale tumeda peatüki perekonna ajaloos.
  • Louis-Philippe Dalembert “Milwaukee Blues”. USA rassismiprobleeme ning politseivägivalda käsitleva romaani ainestik põhineb George Floydi vägivaldsel tapmisel.

 

Prantsuse kirjandusõhtu Eesti Goncourt'i auhind

Prantsuse keele kursused | Sügis 2022

Õpi prantsuse keelt oma ala tähtedelt! Sügisest pakub Prantsuse Instituut põhjalikke tasemekursusi nii algajatele kui ka edasijõudnutele. Lisaks on ees ootamas temaatilised õpitoad ning erikursused lastele-noortele. Kursused toimuvad Tallinna vanalinnas, ent võimalus on liituda ka e-õppega....

Loe edasi

e-kursusedlaste prantsuse keele õpitubaPrantsuse Instituut Eestisprantsuse keelprantsuse keele e-kursusedprantsuse keele intensiivkursusedprantsuse keele kursusedprantsuse keele kursused algajateleprantsuse keele kursused edasijõudnuteleprantsuse keele kursused lasteleprantsuse keele kursused noorteleprantsuse keele kursused täiskasvanuteleprantsuse keele õpePrantsuse kultuur

Näitus “Digitehnoloogia telgitagused: ökoloogiline jalajälg” | Matsalu Loodusfilmide Festival

21. September 2022 / 25. September 2022

Matsalu Loodusfilmide Festivali MAFF 2022 raames saab näha 21.-25. septembril Lihulas Sakste Majas Prantsuse Instituudi näitust “Digitehnoloogia telgitagused: ökoloogiline jalajälg”. Näitus on inglise keeles eestikeelse tõlkega.   Näitus käsitleb digitehnoloogia põhjustatud...

Loe edasi

Digitehnoloogia telgitagused: ökoloogiline jalajälgMAFFMatsalu Loodusfilmide Festival

French Touch x Must Puudel

8. Oktoober 2022

8. oktoobril kõlab koostöös Prantsuse Instituudiga Mustas Puudlis taas prantsuse muusika! Kell 21.00-01.00 astuvad DJ-setidega üles: DJ Le Minet Ocre , tuntud ka kui meie kolleeg Mélie Cornet , kelle pärusmaaks on techno/house/trance. Neit-Eerik Nestor , kes mängib kaasaegset prantsuse...

Loe edasi

French TouchMust Puudelprantsuse muusika