Jazzkaar – Hadrien Féraud feat. Holger Marjamaa (Prantsusmaa-Eesti)

Tallinn, Viljandi

21. Mai 2021 / 22. Mai 2021

Jazzkaar toob kevadesse mõnusat prantsuse-eesti jazzi! Esmakordselt jõuab Eestisse prantsuse bassist Hadrien Féraud, kes on kontserte andnud ja salvestanud kümnete maailma jazzitippudega, ning tema partneriks on meie särav ja rahvusvaheliselt hinnatud pianist Holger Marjamaa. Marjamaa ja Féraud esinevad nii soolodega kui ka duona 21. mail Viljandis ja 22. mail Tallinnas. Toetab Prantsuse Instituut.

 

Hadrien Féraud, bass (Prantsusmaa)

Rahvusvahelise haardega prantsuse helilooja ja bassist Hadrien Féraud on koostööd teinud paljude Euroopa ja Ameerika jazzitippudega. Muusikute lapsena kasvas ta perekonnas, kus kuulati erinevaid muusikastiile, nagu rokk, pop, bluus, funk, r’n’b ja jazz. 8-aastaselt hakkas ta õppima basskitarri, tema esimene õpetaja oli isa. Varakult köitis Hadrieni kinokunst ja ta ilmutas suurt huvi filmide partituuride ja heliloojate vastu, nagu John Williams, Allan Silvestri, Jerry Goldsmith, James Horner, Stravinsky, Debussy, Rahmaninov jpt.

Kümneaastaselt hakkas ta mängima bassi kaasa Motowni, Stingi, Paul McCartney, EWFi, Eric Claptoni, Stevie Wonderi, Michael Jacksoni, Prince’i, Jaco Pastoriuse, Chick Corea, John McLaughlini, Herbie Hancocki jt salvestustele. Tegelikult huvitas teda esialgu rohkem trummimäng, kuid pärast Jaco Pastoriuse muusika kuulamist otsustas ta pühenduda basskitarrile. Alates 18. eluaastast on ta salvestanud ja kontserte andnud silmapaistvate jazzimuusikutega, nagu John McLaughlin, Chick Corea, Biréli Lagrène, Jean Luc Ponty, Lee Ritenour, Hiromi, Mike Stern, Kamasi Washington, Thundercat, Billy Cobham, Scott Kinsey, Marcus Miller, André Ceccarelli, Sylvain Luc jpt.

Maineka jazziajakirja DownBeat kriitikud valisid muusiku kategoorias „Rising Star 2008“ parimaks basskitarristiks ja ajakiri Bass Player nimetas ta väljapaistavamaks uueks muusikuks aastal 2009. Plaadistuudiotes on ta tihedat koostööd teinud John McLaughlini ja Chick Coreaga ning osalenud 10 stuudioalbumi salvestusel.

 

Holger Marjamaa, klaver (Eesti)

Muusikute peres sündinud ja kasvanud Holger Marjamaa talent avaldus juba varases lapsepõlves, kui temas tärkas huvi kuulmise järgi laulda ning mängida tuntud palu klassikalisest muusikast jazzistandarditeni. Pärast Muusikakeskkooli lõpetamist õppis pianist Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, Sibeliuse Akadeemias Soomes ning mõned aastad tagasi viis karjäär Holgeri New Yorki, kus ta asus õppima maineka Manhattan School of Music konservatooriumi magistrantuuris. Sealt kogutud teadmised, tutvused ja kogemused on Holgerist teinud nõutud lavapartneri nii Euroopas kui ka kaugemal.

Tänaseks on Marjamaa lava jaganud teiste hulgas Chris Botti, Lee Ritenouri, Ben Wolfe, Carl Alleni, Dennis Chambersi, Lizz Wrighti, David Kikoski, Lonnie Liston Smithi, John Riley’, Steve Wilsoni, Jukkis Uotila, Mark Grossi, Joey DeFrancesco, Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ja paljude teistega. Holger Marjamaa on võitnud mitmeid auhindu nii jazzi- kui klassikalise muusika maailmas. 2013. aastal pälvis ta Noore Jazzitalendi auhinna ning 2018. aastal oli Thelonius Monki konkursi poolfinalist. Pianist on esinenud nii Ameerika, Euroopa kui Aasia lavadel, muuhulgas Lincoln Centeris (Dizzy’s Club), Mezzrow Jazz Clubis, Smalls Jazz Clubis, Blue Note jazziklubis Tokyos, New Yorkis, Pekingis ja Shanghais. Oma trio ja arvukate külalismuusikutega on ta välja andnud heliplaadi „Mostly Standards“ (2019).

 

Kontserdid:

Reedel, 21. mail kell 19.00 Viljandi Baptistikirikus – PILETID
Laupäeval, 22. mail kell 18.00 Kumu auditooriumis – PILETID

 

*Tegu on kontsertidega, mis pidid algselt toimuma märtsis Talvejazzil, ent lükkusid koroonapiirangute tõttu edasi. Täpsem info

 

Hadrien Féraud Holger Marjamaa Talvejazz

Hadrien Féraud Holger Marjamaa Talvejazz

Loe artiklit teises keeles: Français,