Veiniateljeed 2024

2024. aastal jätkame põnevaid veini-, joogikultuuri- ja maitserännakuid. Registreerimine on avatud! Täpsem info: cours@ife.ee või 627 11 96

 

18. aprillil kell 18:15-19:45

SAKE ÕPITUBA

Sel korral viib Prantsuse Instituudi õpituba Teid veelgi kaugemasse riiki ja kutsub kevade tähistamiseks avastama seni liiga vähetuntud jooki nagu sake.

Koostöös Jaapani Suursaatkonnaga Eestis pakume Teile võimalust degusteerida erinevaid sakesid koos põnevate jaapanipäraste suupistegega.

Jaapani kultuuri ja sake valmistamise saladusi ning legende tutvustab Teile meie erakordne külaline Jérôme Bronzini. Paar sõna tema tutvustuseks:

„Kuidas saab ühest prantslasest sake sommeljee, kes satub Eestisse maale elama? Kõlab nagu ühe anektoodi algus, kuid see on sellegipoolest minu lugu.

Minu nimi on Jérôme Bronzini. Olen sündinud Province’is ja tegutsenud palju aastaid erikohvi valdkonnas Inglismaal ja Soomes, enne kui jõudsin Eestisse. Kui ma siin olles parasjagu just ei tööta ühes Lääne-Virumaa pruulikojas või ei hoolitse oma aia ja mitmete kariloomade eest, jagan ma oma kirge nii sake kui ka Jaapani kultuuri vastu. Selleks lõin 2023. aastal projekti Sake Calling, mille eesmärk on tutvustada ja edendada saket ja selle olemust siin piirkonnas.

Lisaks sake sommeljeeks olemisele, viin läbi ka koolitusi ühingus nimega The Sake Sommelier Association (SSA) ja olen omandanud nii Sake Professional kui ka Sake Scholar sertifikaadid… mis tähendab kõigest seda, et mul on veidikene teadmisi sake kohta.“

Õpituba toimub inglise keeles (ja natuke prantsuse) keeles Prantsuse Instituudis (Kuninga 4).

Hind: 25 €.

Registreerumine on avatud kuni 12. aprillini!

REGISTREERUMINE

 

 

 

EESTI VEINI ÕPITUBA – uus kuupäev täpsustamisel

Aasta alguses oleme palju reisinud, tutvunud nii Austraalia kui Hispaania veinidega. Veebruaris teeme pausi ja peatume… Eestis!
Ootame teid avastama seda kohalikku üllatavat ja eksootilist piirkonda ning maitseme viinamarja- ja puuviljaveine.
 
Õpituba toimub inglise ja eesti keeles pagarikojas La Boulangerie (Poordi 3).

Hind: 25 €.

 

Toimunud õpitoad

11. märtsil kell 18:15-19:45

BELGIA ÕLLE ÕPITUBA

Märts on frankofooniakuu! See on suurepärane võimalus jätkata meie ringkäiku ning pöörata tähelepanu EL Nõukogu eesistujariigile Belgiale.
Seekord ei keskendu me veinile, vaid teisele sümboolsele joogile: õllele.
Belgia ekspertide seltsis degusteerime mitmeid erinevaid õllesorte, nautides samal ajal imelist Belgia šokolaadi ja teisi suupisteid.

Õpituba toimub prantsuse keeles Prantsuse Instituudis (Kuninga 4).

 

24. jaanuaril kell 18:30-20:00

PRANTSUSE-HISPAANIA SÕPRUSE TERVISEKS

Tähistamaks Prantsusmaa ja Hispaania vahelisi suhteid tugevdava Barcelona leppe esimest aastapäeva, kutsume teid degusteerimisele, et avastada kahe riigi põimuvaid traditsioone, viinamarjasorte ja nimesid. Hispaania ja Prantsuse veinid võivad vahel olla palju sarnasemad või hoopis erinevamad, kui suudame ette kujutada!

Õpituba toimub inglise keeles Prantsuse Instituudis (Kuninga 4).

 

17. jaanuaril kell 18:00-19:30

TÄHISTAME AUSTRAALIA SUVE!

Talvel igatseme kõik veidi soojust ja hubasust. Seetõttu saamegi keset jaanuarikuud nautida südasuve tänu Austraalia veiniateljeele, mis toimub erandlikult teater-baaris Heldeke! Kavas on tutvumine Austraalia veinide ja suupistetega, aga ka mõned üllatused. 

Õpituba toimub inglise keeles teater-baaris Heldeke! (Tööstuse 13).

 

Täpsem info ja registreerimine: cours@ife.ee või 627 11 96

_____________________
 
Tähelepanu. Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.
Loe artiklit teises keeles: Français,

Suvine prantsuse kultuuriprogramm 2024

1. Juuni 2024 / 31. August 2024

Saa osa suvistest prantsuse muusika-, kunsti-, teatri-, kirjandus- ja spordielamustest! Sündmusi korraldab / toetab Prantsuse Instituut Eestis.    Muusika Kristjan Üksküla & Les Irresponsables. Tulles vastu publiku suurele huvile, annab ansambel Kristjan Üksküla & Les...

Loe edasi

Prantsuse keele kursused | Suvi 2024

Suvel ootab Prantsuse Instituut nii algajaid kui ka edasijõudnuid intensiivkursustele, õpitubadesse ja tasemekursustele! Lapsed leiavad põnevaid tegevusi keelelaagris. Kursused toimuvad Tallinna vanalinnas, ent ühtlasi on võimalus liituda e-õppega. Kursuste valik täieneb. Bienvenue...

Loe edasi

e-kursusedlaste prantsuse keele kursusedlaste prantsuse keele laagerlaste prantsuse keele õpitubaPrantsuse Instituut Eestisprantsuse keelprantsuse keele e-kursusedprantsuse keele intensiivkursusedprantsuse keele kursused algajateleprantsuse keele kursused edasijõudnuteleprantsuse keele kursused täiskasvanuteleprantsuse keele õpe

Eiffel Ristna tuletornis

1. Mai 2024 / 31. Oktoober 2024

EIFFEL RISTNA TULETORNIS Ristna tuletorni 150 juubeliaastale pühendatud interaktiivne hüpiknäitus Ristna tuletornis 1.5-31.10.2024 Kõpu poolsaarel Hiiumaa läänetipus kõrgub Ristna tuletorn, mille rajamisest möödub tänavu 150 aastat. Sagedaste ududega Soome lahes, kus meremehed tihti...

Loe edasi

EiffelRistna tuletorn