Prantsuse kinolegendid. André Perlsteini fotonäitus

Kino Artis

2. Veebruar 2021 / 2. Märts 2021

Estonia pst 9, Tallinn

Seoses kejtestatud piirangutega kultuuriasutustele saab näitust Artises näha kuni 2. märtsini 2021.

Prantsuse fotograafi André Perlsteini fotonäitus 1970ndate armastatud filminäitlejaist ja režissööridest, aga ka moe- ja muusikalegendidest viib vaataja otse võtteplatside ja moemajade kulisside taha. Prantsuse Instituut korraldab 26 mustvalgest portreest koosneva näituse Eesti-Prantsuse diplomaatiliste suhete 100. aastapäeva auks.

Näitus on avatud TASUTA kinos Artis 2. veebruarist 18. märtsini 2. märtsini. Seda saadab temaatiline filmiprogramm Prantsuse kinoklassikast, kus portreteeritud filmistaarid astuvad fotodelt otse ekraanile!

 

Filmiikoonid läbi Perlsteini kaamerasilma

ANDRÉ PERLSTEIN on pressifotograaf, kes on alati armastanud filmimaailma – ja filmimaailm armastab teda vastu. Režissöörid veensid teda võtteplatsile jääma – nagu Jean-Pierre Melville „Punase ringi” võtetel –, hinnates tema silma ja annet. Ta sai harukordseid kaadreid näitlejatest – Alain Delonist Yves Montand’ini, Isabelle Adjanist Katharine Hepburnini –, kellest ta oskab jutustada samasuguse unustamatu kaasahaaravusega, nagu olid unustamatud need kohtumised ise.

Ajakirjade Le Point, L’Express ja Elle piltnikuna tegi ta koostööd oma noorusaja režissööride-näitlejate koorekihiga, aga ka moe- ja muusikamaailma suurkujudega nii Prantsusmaalt kui võõrsilt. Ta talletas igavikku Yves Saint Laurent’i ja Karl Lagerfeldi moedefileed, muusikud Miles Davise ja Johnny Hallyday, kimonosse mähkunud kelmika Serge Gainsbourg’i, tööhoos Claude Lelouchi, väärika Charlie Chaplini, noorukese Isabelle Adjani, filmi „Franz” võtete ajal rannal silkava Jacques Breli, ilma prillideta Jean-Pierre Melville’i, sigarit pahviva filosoofi Roland Barthes’i, autoroolis Jean-Louis Trintignant’i …

Prantsuse Instituut Eestis pühendab näituse Eesti-Prantsuse diplomaatiliste suhete 100. aastapäevale (1921-2021). Lootes ja oodates, et fotokunstnik saaks peagi ka ise Eestit külastada, on iga André Perlsteini pilt kui ootamatu ilus üllatus, juubelikingitus eesti fotograafia- ja kinosõpradele!

 

Prantsuse kinoklassika nädalalõpp Artises

Fotodel kujutatud prantsuse filmistaarid astuvad fotonäituselt otse Artise kinoekraanile! 12.-14. veebruari eriprogrammis on:

12.02 „Punane ring” („Le cercle rouge”, 1970) – kõigi aegade elegantseim kriminull!
Rež: Jean-Pierre Melville. Osades: Alain Delon, Yves Montand, André Bourvil, Français Périer. PILETID

13.02 „Cléo 5-st 7-ni” („Cléo de 5 à 7”, 1962) – Prantsuse uue laine ikoonilisemaid filme. 
Rež: Agnès Varda. Osades: Corinne Marchand, Michel Legrand jt. PILETID

14.02 „Mees ja naine” („Un homme et une femme”, 1966) – maailmakuulsa muusikaga legendaarne armastuslugu. 
Rež: Claude Lelouch. Osades: Anouk Aimée, Jean-Louis Trintignant. PILETID

Loe lähemalt filmiprogrammi kohta

 

Seniks kuni Perlstein ise Eestisse külla tuleb, saadab ta eesti publikule soojasid tervitusi video vahendusel, jagades ühtlasi „Punase ringi” legendaarse foto saamislugu!

Video © Avril Tembouret – DR / Photo © André Perlstein – DR

Prantsuse kinolegendid_André Perlsteini fotonäitus

Prantsuse kinolegendid André Perlsteini fotonäitus

Loe artiklit teises keeles: Français,