Kultuurinoppeid Prantsuse rahvuspühaks 14. juuliks

14. juuli on Prantsuse rahvuspüha! Prantsuse Instituut toob teieni kultuurinoppeid kunstist, muusikast, kirjandusest ja kinost, et võiksite end rahvuspüha eel ja ajal prantsuse lainele viia.

 

Kunst

  • Kunsti-, kirjandus- ja arhitektuurisõpradel tasub sammud seada Arhitektuurimuuseumisse, kus on üleval näitus “Urbatekt varjatud maailmas” kirjaniku Benoît Peetersi ja kunstiku François Schuiteni arhitektuurikoomiksitest. Eriti märgiline just tänavu, 2020. aastal, mida Prantsusmaa tähistab koomiksikultuuri aastana! Ühtlasi saab Arhitektuurimuuseumist soetada trükivärsket Peetersi ja Schuiteni graafilist romaani “Segadus Urbicande’is”, mile on tõlkinud eesti keelde Anu Lutsepp.

 

Muusika

  • 13. ja 14. juuli õhtul Eesti aja järgi kell 20.30 teeb Opéra de Paris Prantsuse rahvuspüha kontserdi otseülekande oma Facebooki ja Youtube’i kanalites! Kavas on Paul Dukas, Richard Strauss, Gabriel Fauré, Camille Saint-Saëns ja Wolfgang Amadeus Mozart.

 

Kirjandus

  • Prantsuse Instituut jagab 10 suvist lugemissoovitust väärt autoritelt, kelle teoste tõlkimist eesti keelde viimastel aastatel toetanud oleme.

 

Kino

  • Kuni 13. juulini pakub IF Cinéma internetis tasuta vaatamiseks prantsuskeelseid filme täiskasvanutele ja lastele.
  • Prantsuse rahvuspüha nädalal ja sellele eel jookseb Eesti kinodes (Artis, Sõprus, Elektriteater, Apollo, Coca-Cola Plaza) mitmeid Prantsuse filme: “Meie kaks”, “#OlenSiin”, “Charles Aznavouri autoportree”, “Merineitsi Pariisis”, “Suvetüdruk”, “Parimad aastad me elus”, “Kadunud prints”, “Ilusaimad ajad”.

 

Viktoriin

  • Kui hästi tunned Sina Prantsusmaad ja prantslasi? Pane oma teadmised proovile ERR-i, saatkonna ja instituudi lõbusas viktoriinis! Osalejate vahel lähevad loosi ka auhinnad.

 

Prantsuse Lütseumi õpilased tervitavad teid 14. juuli puhul Prantsuse ja Eesti hümniga!

 

Loe artiklit teises keeles: Français,

Peeter Langovitsi fotonäitus 90ndate alguse Pariisist TÜ kunstide keskuses

3. Mai 2021 / 18. Juuni 2021

Tartu Ülikooli kunstide keskuse galerii viimaseks näituseks jääb fotograaf Peeter Langovitsi „Tagasivaade – Pariis 1991, 1992”. Näitus on valminud koostöös Prantsuse Instituudiga ja pühendatud Eesti-Prantsuse diplomaatiliste suhete 100. aastapäevale (1921-2021). Eksponeeritud fotod...

Loe edasi

90ndadEest-Prantsuse diplomaatilised suhted 100FotograafiaNäitusPariisPeeter LangovitsTartuTartu ülikooli kunstide keskus

“Kodu ja rahu” Dokfoto Keskuses – Emmanuel Tussore, Anton Ivanov, Alexander Vasilyev

4. Detsember 2020 / 20. Juuni 2021

04.12.2020 - 20.06.2021 on Dokfoto Keskuses avatud näitus "Kodu ja rahu" Süüria sõja temaatikal, mis paneb kokku kõlama kolme kunstniku teosed. Nende seas on eksponeeritud prantsuse kunstniku Emmanuel Tussore'i Aleppo seebist modelleritud installatsioon. Näitust toetab Prantsus Instituut...

Loe edasi

Aleppo seepEmmanuel TussoreJuhan Kuusi Dokfoto KeskusKodu ja rahuNäitus