Kultuurinoppeid Prantsuse rahvuspühaks 14. juuliks

14. juuli on Prantsuse rahvuspüha! Prantsuse Instituut toob teieni kultuurinoppeid kunstist, muusikast, kirjandusest ja kinost, et võiksite end rahvuspüha eel ja ajal prantsuse lainele viia.

 

Kunst

  • Kunsti-, kirjandus- ja arhitektuurisõpradel tasub sammud seada Arhitektuurimuuseumisse, kus on üleval näitus “Urbatekt varjatud maailmas” kirjaniku Benoît Peetersi ja kunstiku François Schuiteni arhitektuurikoomiksitest. Eriti märgiline just tänavu, 2020. aastal, mida Prantsusmaa tähistab koomiksikultuuri aastana! Ühtlasi saab Arhitektuurimuuseumist soetada trükivärsket Peetersi ja Schuiteni graafilist romaani “Segadus Urbicande’is”, mile on tõlkinud eesti keelde Anu Lutsepp.

 

Muusika

  • 13. ja 14. juuli õhtul Eesti aja järgi kell 20.30 teeb Opéra de Paris Prantsuse rahvuspüha kontserdi otseülekande oma Facebooki ja Youtube’i kanalites! Kavas on Paul Dukas, Richard Strauss, Gabriel Fauré, Camille Saint-Saëns ja Wolfgang Amadeus Mozart.

 

Kirjandus

  • Prantsuse Instituut jagab 10 suvist lugemissoovitust väärt autoritelt, kelle teoste tõlkimist eesti keelde viimastel aastatel toetanud oleme.

 

Kino

  • Kuni 13. juulini pakub IF Cinéma internetis tasuta vaatamiseks prantsuskeelseid filme täiskasvanutele ja lastele.
  • Prantsuse rahvuspüha nädalal ja sellele eel jookseb Eesti kinodes (Artis, Sõprus, Elektriteater, Apollo, Coca-Cola Plaza) mitmeid Prantsuse filme: “Meie kaks”, “#OlenSiin”, “Charles Aznavouri autoportree”, “Merineitsi Pariisis”, “Suvetüdruk”, “Parimad aastad me elus”, “Kadunud prints”, “Ilusaimad ajad”.

 

Viktoriin

  • Kui hästi tunned Sina Prantsusmaad ja prantslasi? Pane oma teadmised proovile ERR-i, saatkonna ja instituudi lõbusas viktoriinis! Osalejate vahel lähevad loosi ka auhinnad.

 

Prantsuse Lütseumi õpilased tervitavad teid 14. juuli puhul Prantsuse ja Eesti hümniga!

 

Loe artiklit teises keeles: Français,

Prantsuse keele kursused – sügis 2021

Prantsuse Instituut ootab kõiki keelehuvilisi sügisest uutele põnevatele kursustele! Oma leiavad nii need, kes soovivad prantsuse keelega teretutvust sobitada, kui need, kelle eesmärk on oskusi kõrgtasemel lihvida või praktikasse panna. Valida saab kohapeal toimuvate ja e-kursuste vahel ning...

Loe edasi

Prantsuse Instituut Eestisprantsuse keele e-kursusedprantsuse keele kursusedprantsuse keele kursused algajateleprantsuse keele kursused edasijõudnuteleprantsuse keele kursused lasteleprantsuse keele kursused noorteleprantsuse keele kursused täiskasvanuteleprantsuse keele õpe

Trio Sclavis–Pifarély–Courtois džässkontserdid oktoobris üle Eesti

12. Oktoober 2021 / 16. Oktoober 2021 - Tallinn, Tartu, Pärnu, Jõhvi

Oktoobris rõõmustab Trio Sclavis - Pifarély - Courtois prantsuse džässmuusikaga publikut üle Eesti. Eesti Kontserdi ja Vapaat ääneti koostöös sündinud turneed toetab Prantsuse Instituut.   Prantsuse džässi vanameistrite Louis Sclavise (klarnet), Dominique Pifarély (viiul) ja...

Loe edasi

Eesti Kontsertjazzkontsertprantsuse muusikaTrio Sclavis–Pifarély–CourtoisVapaat Äänet