Virginie Despentes’i „Vernon Subutex 3” raamatuesitlus ULM-as

Uue Loomingu Maja

22. Oktoober 2021

Manufaktuuri 5, Tallinn

Subutexi-triloogia huvilised on oodatud 22. oktoobril 2021 kell 21.00 Uue Loomingu Majja, et tähistada koos „Vernon Subutex 3” ilmumist! Vestlevad tõlkija Maria Esko ja Jürgen Rooste, triloogia peategelasele – muusikale – annavad hääle Temo Saarna ja Henri Hütt. Sündmust ja tõlke ilmumist toetab Prantsuse Instituut Eestis.

 

Vernon Subutex 3

Tõlkinud Maria Esko, toimetanud Leena Tomasberg
Kirjastus Varrak, 2021

Vernon ja pealtnäha täiesti kokkusobimatute sõprade punt korraldab Prantsusmaa hüljatud nurgatagustes salapidusid. Neil konvergentsideks nimetatud tantsuöödel kogetakse ilma igasuguse keemilise abita kummalist joovastust, mis painutab ka panetunud skeptikute väärtushinnanguid. Kuuldus Vernoni salapärastest DJ-võimetest levib kulutulena ja põrandaalune idülliulm võiks isegi püsima jääda, kui sellesse ei sekkuks välismaailm, mis on vahepeal hoopis vastupidises suunas liikunud. 

„Vernon Subutex 3” tegevustik jõuab 2015. ja 2016. aasta Pariisi terrorirünnakuteni, mis raputasid meiegi maailma. Subutexi-triloogia viimases raamatus lahenevad nii mõnedki mõistatused, et teha ruumi järgmistele, ja igal lugejal tuleb tahes-tahtmata järele mõelda, „miks peaksid sotsialiseeritud isikud soovima labaste harmooniate saatel rumalasti niheleda”.

 

Uue Loomingu Maja tegutseb Balti Manufaktuuri kvartali katlamajas (Manufaktuuri 5, Tallinn).

⇒ Sündmusele palume tulla vaid neil, kel tervis korras. Osaleda saab kehtiva COVID-19-tõendiga, mis näitab, et olete vaktsineeritud, haiguse läbi põdenud või andnud negatiivse testi. Kohapeal kiirtestimise võimalus puudub.

⇒ Soovitame panna soojalt riidesse!

 

MoeKunstiKino toob oktoobris väärt moefilmid nelja Eesti linna

18. Oktoober 2021 / 31. Oktoober 2021 - Tallinn, Tartu, Jõhvi, Viljandi

Kuuendat korda toimuv moefilmide festival MoeKunstiKino näitab ka sel aastal moega seotud dokumentaale, kus tuleb juttu ka Prantsuse moemajadest! Esmakordselt toimuvad linastused lausa neljas erinevas linnas – lisaks Tallinnale ka Tartus, Viljandis ja Jõhvis. Toetab Prantsuse Instituut...

Loe edasi

Audrey Hepburnkino AmadeusKino SõprusMaison MargielaMoekunstikinoPierre CardinPrantsuse filmprantsuse kinoTartu Elektriteater