Tallinna Arhitektuuribiennaal | Alexandre Dubor (FR) & Woman Cave (FR)

Tallinn

7. September 2022 / 20. November 2022

6. korda toimuva Tallinna Arhitektuuribiennaali TAB 2022 peateema on „Söödav ehk Ainevahetuse arhitektuur“. Peanäitusel “Söödav” teeb kaasa Alexandre Dubor (FR). Rahvusvahelise Arhitektuurikoolide näituse “Käeline” töötuba juhendab prantsuse kunstikollektiiv Woman Cave. Toetab Prantsuse Instituut Eestis.

Peateema „Söödav ehk Ainevahetuse arhitektuur“ läheneb sõnale „toit“ nii otseselt kui ka metafooriliselt. Ühelt poolt uurib „Söödav“ kohaliku tootmise ja isemajandamise arhitektuurilist ülesehitust. Teisalt vaatleb toiminguid, mis kasutavad linnaelu kõrvalsaadusi, asendades traditsioonilised sirgjoonelised süsteemid „valmista, kasuta ja viska minema“ ringmajandusega, mis piiraks nii materjali kui ka ressursikadu. 

TAB 2022 avanädal toimub 7. – 11. septembril, kuid avatud sündmused kestavad septembrist kuni novembrini. Näitus “Söödav” on avatud Eesti Arhitektuurimuuseumis kuni 20. novembrini 2022.

Tallinna Arhitektuuribiennaal on rahvusvaheline arhitektuurifestival, mis käsitleb aktuaalseid teemasid arhitektuuris ning heidab pilgu valdkonna tulevikku. TAB-i programm on mõeldud nii valdkonna tippudele kui noortele professionaalidele ja arhitektuurihuvilistele.

 

Alexandre Dubor (FR)

  • Alexandre Dubor osaleb TABi kuraatorinäitusel “Söödav”, mis kutsub vaatajad mõtlema, kuidas saab kasutada looduses toimuvaid ainevahetusprotsesse arhitektuuris. Peamine eesmärk on seniste toidusüsteemide ümberkujundamine läbi arhitektuursete muutuste. Näitus on avatud Eesti Arhitektuurimuuseumis 7. septembrist 20. novembrini 2022.
  • Samuti esineb Dubor neljapäeval, 8. septembril TABi sümpoosiumi paneelis “Architecture That Makes Food”.

Alexandre Dubor on teadur, kes töötab Kataloonia Arhitektuuriinstituudis (IAAC) tootmistiimi juhatajana. Ta on õppinud arhitektiks ja inseneriks ning töötanud mitmes arhitektuuribüroos, tarkvaraarendaja, teaduri ja õpetajana. 2012. aastast töötab Dubor IAAC’s, kus ta juhib lisaks tootmistiimile ka 3D pinditud arhitektuuri- ning robootika- ja ehituse magistriprogramme. Ta uurib, kuidas arengud materjalitööstuses, digitootmises ja arvutidisainis võimaldavad luua parema ehitusliku ökosüsteemi ning tõhusama, taskukohasema, jätkusuutlikuma ja isikustatuma ehitatud keskkonna.

 

Woman Cave (FR)

Seekordne arhitektuurikoolide näitus ‘‘Käeline‘‘ võtab vaatluse alla käelise töö ja materjalitarkuse kui vajalikud tööriistad tänapäeva arhitekti oskustepagasis ning uurib, mismoodi käeline haridus mõjutab ruumiloomet. Näitusel teevad kaasa ka Chloé Macary-Carney ja Léticia Chanliau prantsuse kunstikollektiivist Woman Cave.

Woman Cave’i töötuba toimus laupäeval, 11. septembril EKKM-i kogukonnaaias. Töötoas valminud vaipu ja mööbliesemeid, mis kooti “arm knitting” tehnikas – kudumisvarraste asemel olid kasutusel käsivarred – saab näha EKKM-i aias.

Eesti Kaasaegse Kunsti Muuuseumi EKKM aias toimuv näitus “Käeline” on avatud 9.-23. septembril 2022.

Woman Cave’i koduleht ja Instagram.

 

Woman Cave Tallinna Arhitektuuribienaal

Tallinna Arhitektuuribiennaal TAB 2022

“Hingeõgija” (FR) | HÕFF 2024

26. Aprill 2024

Reedel, 26. aprillil 2024 kell 22:30 linastub Haapsalu Õudusfilmide Festivalil HÕFF Prantsuse linateos "Hingeõgija" / "Le Mangeur d'âmes" (2024). Toetab Prantsuse Instituut Eestis. PILETID   Prantsusmaa õudusfilmide tegijad Alexandre Bustillo ja Julien Maury on koos tegutsenud juba...

Loe edasi

HingeõgijaHÕFF

”Unustatud rahvad” V. Tormis / Chœur de l’Orchestre de Paris (dir Ingrid Mänd) – Tartu 2024

15. Juuni 2024

Veljo Tormise kooritsükkel „Unustatud rahvad” jõuab Chœur de l’Orchestre de Paris (Pariisi Orkestri Koori) esituses Tartusse. Kõlavad Tormise tsükli kolm osa: „Isuri eepos, „Vadja pulmalaulud” ja „Ingerimaa õhtud”. Kontserdil lauldakse vadja ja isuri keeles ning ingerisoome...

Loe edasi

Chœur de l'Orchestre de ParisEuroopa kultuuripealinnIngrid MändTartu 2024Unustatud rahvadVeljo Tormis