Keskkonnateemalised filmid IFcinéma veebikinos

Veebis

10. Aprill 2021 / 10. Mai 2021

22. aprill on rahvusvaheline Maa päev, mille puhul on pakub IFcinéma veebiplatvorm 10. aprillist 10. maini 2021 temaatilist filmiprogrammi! Subtiitritega erinevates keeltes ja TASUTA!

Vaata filme siin: ifcinema.institutfrancais.com/en/streaming/alacarte

 

Lamb

Režissöör: Yared Zeleke
Etioopia, 2015
Draama

Etioopia poisi Ephraimi isa pageb laastava põua eest linna tööd otsima. Poja saadab ta aga sugulaste juurde põuast puutumata jäänud piirkonda. Ephraimil on raske uue eluga kohaneda, ent talle on seltsiks truu kaaslane – utt, kes järgneb talle kõikjale. Ühel päeval teatab poisi onu, et utt tuleb riitusel ohverdada. Ephraim on valmis kõigeks, et päästa oma parim sõber ning leida tee tagasi koju.

 

Stories of the Plains / Histoires de la plaine

Režissöör: Christine Seghezzi
Prantsusmaa, 2016
Dokumentaal

Maa-ala Argentiina pampas Colonia Hanseni piirkonnas on maailma üks viljakamaid. Pikka aega elasid seal vabas õhus miljonid veised, kes andsid Argentiina parimat liha. Nüüd on aga loomade territooriumi hõivanud üüratud GMO sojapõllud.

 

Wine calling / Le vin se lève

Režissöör: Bruno Sauvard
Prantsusmaa, 2018
Dokumentaal

Kümmekond aastat on veinimaailmas jõudu kogunud vastupanuliikumine – pea kõikjal Prantsusmaal ja eriti Oksitaanias on rõõmsad mässumeelsed pühendunud kogu südamega sellele, et toota naturaalset ja kunstlike lisanditeta veini.

 

Seeds / Graines

Režissöör: Hervé Freiburger
Prantsusmaa, 2018
Lühifilm

Kõik tundub loomulik rohetavatest põldudest ümbritsetud vana naise maailil. Kõik näib rahulik, ent keset maisipõlde on maapinda imbunud ähvardav oht. Oht, mis on saanud üheks taimedega ning ootab kannatlikult, et rünnakule asuda. 

Loe artiklit teises keeles: Français,

Prantsuse keele kursused | Talv 2023

Talvehooajal pakub Prantsuse Instituut põhjalikke tasemekursusi nii algajatele kui ka edasijõudnutele. Lisaks on ees ootamas temaatilised õpitoad ning erikursused lastele-noortele. Kursused toimuvad Tallinna vanalinnas, ent ühtlasi on võimalus liituda e-õppega. Kursuste valik täieneb....

Loe edasi

e-kursusedlaste prantsuse keele õpitubaPrantsuse Instituut Eestisprantsuse keelprantsuse keele e-kursusedprantsuse keele intensiivkursusedprantsuse keele kursusedprantsuse keele kursused algajateleprantsuse keele kursused edasijõudnuteleprantsuse keele kursused lasteleprantsuse keele kursused noorteleprantsuse keele kursused täiskasvanuteleprantsuse keele õpe

Prantsuse suursaatkond võtab tööle pressiatašee

25. Jaanuar 2023

If you have an appetite for political and diplomatic issues, you are keen on following news, the press, social networks, if you are interested in communication, public and media relations, this offer could be for you! Thanks to your skills and your commitment within the press service, you will...

Loe edasi