Prantsusmaa Jõulujazzil: Darrifourcq / Hermia / Ceccaldi

Tallinn, Käina, Türi, Abja-Paluoja, Põltsamaa

29. November 2022 / 3. Detsember 2022

Prantsuse jazz kõlab trio Darrifourcq / Hermia / Ceccaldi esituses 29. novembrist 3. detsembrini Tallinnas Jõulujazzil, Käinas, Türil, Abja-Paluojal ja Põltsamaal! Korraldavad Vaapat Äänet, Jazzkaar ja Uus Kontsert. Toetab Prantsuse Instituut Eestis.

 

Darrifourcq/Hermia/Ceccaldi on Euroopa nüüdisjazzi eripärasemaid ansambleid. Belgia saksofonist Manuel Hermia ja Prantsusmaa muusikud tšellist Valentin Ceccaldi ja trummar Sylvain Darrifourcq loovad erakordselt tugeva energiavälja – loogiliselt kulgevad soolod võimenduvad ühinedes võimsaks vulkaanipurskeks. Iga instrumendi roll trios on oluline ja iga pilli potentsiaal on maksimaalselt rakendatud, ulatudes minimalistlikest võtetest helitaifuunini.

Tšellist, helilooja ja arranžeerija Valentin Ceccaldi on pärist muusikute perest – ta vanaisa, isa ja vend on viiuldajad. Tšello valis ta juhuse tahtel, sest konservatooriumi löökpilliklassis polnud enam vabu kohti ja nii lõigi välja suguvõsast pärit armastus keelpillide vastu ja ta asus õppima tšellot. Valentin Ceccaldi on väga hõivatud artist ja tegev paljudes ansamblites, nagu Kutu, Constanine, Roberto Negro, Papier Ciseau, Bonbone Flamme, Milesdavisquintet!, Lent, Théo Ceccaldi Trio jne.

Sylvain Darrifourcq on koos musitseerinud prominentsete Prantsusmaa muusikutega nagu Joëlle Léandre, Michel Portal, Louis Sclavis, Émile Parisien. Tihti võib teda kuulda trios koos Roberto Negro ja Valentin Ceccaldiga ning tema enda trios koos Valentin ja Théo Ceccaldiga. Põnevad on ka trummari installatsioonid. Ceccaldi ja Darrifourcq on brutaalse jazzitrio In Love With liikmed koos Valentini venna, viiuldaja Théo Ceccaldiga.

Manuel Hermia – improviseerija, helilooja ja interpeedi – loominguline teekond kulgeb nii jazzi kui maailmamuusika radu pidi, olenevalt muusikastiilist keskendub ta kas saksofonile või Põhja-India flöödile ehk bansurile. Hermia on mänginud paljude Aafrika, Lõuna-Ameerika ja Euroopa muusikutega. Manuel Hermia pälvis 2011. aastal ilmunud albumi „Long Tales & Short Stories“ (2011) eest auhinna „Octave de la Musique“.

Sylvain Darrifourcqi loodud uued rütmimustrid resoneeruvad efektselt Valentin Ceccaldi loominguliselt mitmekülgse tšellomänguga ning Manuel Hermia lisab õli tulle võimsa lüürikaga, tüürides katarsiseni.

 

T, 29.11 Käina kultuurikeskus
K, 30.11 Tallinn, Philly Joe’s –
Jõulujazz – PILETID
N, 01.12 Türi kultuurikeskus
R, 02.12 Abja-Paluoja kultuurimaja
L 03.12 Põltsamaa kultuurikeskus

 

Loe artiklit teises keeles: Français,

Prantsuse uus laine kinos Sõprus

5. Detsember 2022 / 10. Detsember 2022

Prantsuse Instituut ja Kino Sõprus lõpetavad Euroopa filmikuu pidulikult Prantsuse uue lainega! 5.-10. detsembril 2022 jõuavad ekraanile Truffaut', Varda, Demy, Melville'i, Rivette'i ja Godard'i valitud filmid. Filmid linastuvad prantsuse keeles ingliskeelsete subtiitritega.   05.12 kell...

Loe edasi

FilmKinoKino SõprusPrantsuse uus laine

Prantsuse filmid & PÖFF 2022

11. November 2022 / 27. November 2022

PÖFF toob kinohundid taas kokku 11.-27. novembril! Filmivalikust leiate uusi Prantsuse filme ja kaasproduktsioone nii täiskasvanutele kui ka noortele.   Põhivõistlusprogramm "Keegi ei märganud" / Toi non plus tu n'a rien vu Režissöör: Béatrice Pollet Prantsusmaa, 2022 Keel:...

Loe edasi

PÖFFPrantsuse filmidprantsuse kino

Prantsuse keele kursused | Sügis 2022

Õpi prantsuse keelt oma ala tähtedelt! Sügisest pakub Prantsuse Instituut põhjalikke tasemekursusi nii algajatele kui ka edasijõudnutele. Lisaks on ees ootamas temaatilised õpitoad ning erikursused lastele-noortele. Kursused toimuvad Tallinna vanalinnas, ent võimalus on liituda ka e-õppega....

Loe edasi

e-kursusedlaste prantsuse keele õpitubaPrantsuse Instituut Eestisprantsuse keelprantsuse keele e-kursusedprantsuse keele intensiivkursusedprantsuse keele kursusedprantsuse keele kursused algajateleprantsuse keele kursused edasijõudnuteleprantsuse keele kursused lasteleprantsuse keele kursused noorteleprantsuse keele kursused täiskasvanuteleprantsuse keele õpePrantsuse kultuur