Prantsuse tänavakunstnikud festivalil Rural Urban Art 2023

Viljandi vald, Eesti

12. Juuni 2023 / 17. Juuni 2023

12.-17. juunil 2023 jõuab rändav tänavakunstifestival Rural Urban Art Viljandi valda! Lisaks teiste kunstnike töödele saab festivalil imetleda ka prantslaste Annabelle Tattu ja Maxime Ivañeze kunsti, mille nad loovad vastavalt Ramsi COOPi ja Viiratsi algkooli seintele. Festivali toetab Prantsuse Instituut Eestis.

 

Annabelle Tattu

Mitmekülgne kunstnik Annabelle Tattu toob järk-järgult oma unistuste maailma meie reaalsusesse. Unistama kutsuvad kõik meediumid: õlimaalist freskoni, pihustist skulptuurini, nii tema ateljees kui ka õues – peamine on anda elu ühele fantastilisele ja kavalale universumile.
 
Korduvad ja ikoonilised figuurid koos tundliku ja armsa fantaasiaga illustreerivad kestvat dialoogi tema kujutlusvõime ning tegelaste vahel. Tema tunnuseks on saanud ainulaadsed kujud ja värvid. Ta kutsub loodud lugude kaudu esile emotsioone, realiseerides meie jaoks salapärase ja tabamatu.
 
Tema tundlikkus pakub meile kaasaegse ja kirju poeesia, mis toob tema energiat ja elurõõmu linnaruumi. Laseme meelsasti oma mõtetel tema loodud mullis rännata, et anda ka enda reaalsusele tema unistuse värvid.
 
🇪🇪🇫🇷 Prantsuse Instituut Eestis ja Eesti Suursaatkond Pariisis toetavad tänavu esimest korda algatust, mille eesmärk on edendada vastastikust koostööd Eesti ja Prantsuse tänavakunstifestivalide – Eesti festivali Rural Urban Art ja Antibes’i festivali Coul’heures d’Automne – vahel ja seeläbi kahe riigi kunstnike tihedamat loomingulist kontakti. Tänavu osaleb festivali Coul’heures d’Automne soovitusel Rural Urban Art tänavakunstifestivalil prantsuse kunstnik Annabelle Tattu. Sügisel läkitab Rural Urban Art eesti kunstniku aga Antibes’i!

Annabelle Tattu RUA Street Art Festival 2023

 

Maxime Ivañez

Maxime Ivanez on Lyonis üles kasvanud prantsuse maalikunstnik ja illustraator. Joonistanud on ta lapsepõlvest peale, aga graffiti maailma avastas enda jaoks teismelisena. Ta astus seinamaalingute kooli, mis võimaldas tal kunstilise juhina luua oma esimesed seinamaalingud. Igas projektis peab ta visandamist hädavajalikuks. Jälgides ümbritsevat maailma, üritab ta seda seinaformaadile kohandatud kompositsioonidesse asetada.
 
 
Annabelle Tattu RUA Street Art Festival 2023
 
 

Tänavakunstifestival Rural Urban Art

Kuuendat aastat Eestis tiirutav väikelinnade tänavakunstifestival toimub 2023. aasta juunis Viljandi vallas. Käesoleva aasta festival on mõnevõrra erinev eelmistest kordadest, sest tänavu on rõhk välismaistel kunstnikel. Eestit esindavad siiamaani ateljeeseinte vahel toimetanud kunstnikud, kellele on tänavakunstniku rolli astumine esmakordne.
 
Lisaks Viljandi valla väikelinnadesse loodavatele maalidele toimub traditsiooniks kujunenud noorte tänavakunsti linnalaager, filmilinastus ja tänavakunstituur. Ole kindlasti kohal, Viljandi valla kaart näpus, ja näe oma silmaga, kuidas saavad uue hingamise üheksa seina seitsmes Eesti väikelinnas!

Loe lähemalt tänvakunstifestivali programmi kohta

Loe artiklit teises keeles: Français,

Prantsuse keele kursused | Sügis 2023

Prantsuse Instituut ootab nii algajaid kui ka edasijõudnuid prantsuse keele huvilisi uutele tasemekursustele. Lastele ja noortele pakume erikursusi ja õpitube. Tunnid toimuvad Tallinna vanalinnas, ent ühtlasi on võimalus liituda e-õppega. Kursuste valik täieneb. Bienvenue...

Loe edasi

e-kursusedlaste prantsuse keele õpitubaPrantsuse Instituut Eestisprantsuse keelprantsuse keele e-kursusedprantsuse keele intensiivkursusedprantsuse keele kursusedprantsuse keele kursused algajateleprantsuse keele kursused edasijõudnuteleprantsuse keele kursused lasteleprantsuse keele kursused noorteleprantsuse keele kursused täiskasvanuteleprantsuse keele õpe

Prantsuse filmid MAFF-il 2023

20. September 2023 / 1. Oktoober 2023

Matsalu loodusfilmide festival toimub 20. septembrist 1. oktoobrini 2023 Lihulas ja üle Eesti! Kavas on 9 Prantsuse dokumentaali, millest võistlusprogrammi finalistide hulgas linastub 4. Festivali avab Prantsuse film "Valge unistus" Yukoni kargetest, ekstreemsetest maastikest. Toetab Prantsuse...

Loe edasi

MAFFMatsalu Loodusfilmide Festival

Maeterlincki, Debussy ja “Pelléasi ja Mélisande’i” radadel | Näitus Rahvusooper Estonias

Rahvusooperis Estonia on alates 30. augustist 2023 avatud rahvusvaheline koostöönäitus, mis on pühendatud prantsuse helilooja Claude Debussy ooperile „Pelléas ja Mélisande“ ning selle aluseks oleva samanimelise näidendi autorile, belgia kirjanikule Maurice Maeterlinckile. Näitus jääb...

Loe edasi

AMLClaude DebussyEesti Teatri- ja MuusikamuuseumKirjandusarhiiv ja -muuseum BrüsselisLa MonnaieMaurice MaeterlinckPelléas ja MélisandePrantsuse Instituut EestisRahvusooper EstoniaWallonie Bruxelles-International