Prantsuse tänavakunstnikud festivalil Rural Urban Art 2023

Viljandi vald, Eesti

12. Juuni 2023 / 17. Juuni 2023

12.-17. juunil 2023 jõuab rändav tänavakunstifestival Rural Urban Art Viljandi valda! Lisaks teiste kunstnike töödele saab festivalil imetleda ka prantslaste Annabelle Tattu ja Maxime Ivañeze kunsti, mille nad loovad vastavalt Ramsi COOPi ja Viiratsi algkooli seintele. Festivali toetab Prantsuse Instituut Eestis.

 

Annabelle Tattu

Mitmekülgne kunstnik Annabelle Tattu toob järk-järgult oma unistuste maailma meie reaalsusesse. Unistama kutsuvad kõik meediumid: õlimaalist freskoni, pihustist skulptuurini, nii tema ateljees kui ka õues – peamine on anda elu ühele fantastilisele ja kavalale universumile.
 
Korduvad ja ikoonilised figuurid koos tundliku ja armsa fantaasiaga illustreerivad kestvat dialoogi tema kujutlusvõime ning tegelaste vahel. Tema tunnuseks on saanud ainulaadsed kujud ja värvid. Ta kutsub loodud lugude kaudu esile emotsioone, realiseerides meie jaoks salapärase ja tabamatu.
 
Tema tundlikkus pakub meile kaasaegse ja kirju poeesia, mis toob tema energiat ja elurõõmu linnaruumi. Laseme meelsasti oma mõtetel tema loodud mullis rännata, et anda ka enda reaalsusele tema unistuse värvid.
 
🇪🇪🇫🇷 Prantsuse Instituut Eestis ja Eesti Suursaatkond Pariisis toetavad tänavu esimest korda algatust, mille eesmärk on edendada vastastikust koostööd Eesti ja Prantsuse tänavakunstifestivalide – Eesti festivali Rural Urban Art ja Antibes’i festivali Coul’heures d’Automne – vahel ja seeläbi kahe riigi kunstnike tihedamat loomingulist kontakti. Tänavu osaleb festivali Coul’heures d’Automne soovitusel Rural Urban Art tänavakunstifestivalil prantsuse kunstnik Annabelle Tattu. Sügisel läkitab Rural Urban Art eesti kunstniku aga Antibes’i!

Annabelle Tattu RUA Street Art Festival 2023

 

Maxime Ivañez

Maxime Ivanez on Lyonis üles kasvanud prantsuse maalikunstnik ja illustraator. Joonistanud on ta lapsepõlvest peale, aga graffiti maailma avastas enda jaoks teismelisena. Ta astus seinamaalingute kooli, mis võimaldas tal kunstilise juhina luua oma esimesed seinamaalingud. Igas projektis peab ta visandamist hädavajalikuks. Jälgides ümbritsevat maailma, üritab ta seda seinaformaadile kohandatud kompositsioonidesse asetada.
 
 
Annabelle Tattu RUA Street Art Festival 2023
 
 

Tänavakunstifestival Rural Urban Art

Kuuendat aastat Eestis tiirutav väikelinnade tänavakunstifestival toimub 2023. aasta juunis Viljandi vallas. Käesoleva aasta festival on mõnevõrra erinev eelmistest kordadest, sest tänavu on rõhk välismaistel kunstnikel. Eestit esindavad siiamaani ateljeeseinte vahel toimetanud kunstnikud, kellele on tänavakunstniku rolli astumine esmakordne.
 
Lisaks Viljandi valla väikelinnadesse loodavatele maalidele toimub traditsiooniks kujunenud noorte tänavakunsti linnalaager, filmilinastus ja tänavakunstituur. Ole kindlasti kohal, Viljandi valla kaart näpus, ja näe oma silmaga, kuidas saavad uue hingamise üheksa seina seitsmes Eesti väikelinnas!

Loe lähemalt tänvakunstifestivali programmi kohta

Loe artiklit teises keeles: Français,

”Unustatud rahvad” V. Tormis / Chœur de l’Orchestre de Paris (dir Ingrid Mänd) – Tartu 2024

15. Juuni 2024

Veljo Tormise kooritsükkel „Unustatud rahvad” jõuab Chœur de l’Orchestre de Paris (Pariisi Orkestri Koori) esituses Tartusse. Kõlavad Tormise tsükli kolm osa: „Isuri eepos, „Vadja pulmalaulud” ja „Ingerimaa õhtud”. Kontserdil lauldakse vadja ja isuri keeles ning ingerisoome...

Loe edasi

Chœur de l'Orchestre de ParisEuroopa kultuuripealinnIngrid MändTartu 2024Unustatud rahvadVeljo Tormis

“Hingeõgija” (FR) | HÕFF 2024

26. Aprill 2024

Reedel, 26. aprillil 2024 kell 22:30 linastub Haapsalu Õudusfilmide Festivalil HÕFF Prantsuse linateos "Hingeõgija" / "Le Mangeur d'âmes" (2024). Toetab Prantsuse Instituut Eestis. PILETID   Prantsusmaa õudusfilmide tegijad Alexandre Bustillo ja Julien Maury on koos tegutsenud juba...

Loe edasi

HingeõgijaHÕFF