Prantsuse riiklike stipendiumite taotlusvoor 2020/2021. õppeaastaks on avatud!  

Stipendium on mõeldud üliõpilastele, kes soovivad õppida ühe õppeaasta Prantsuse kõrgharidusasutuses (alates magistriastmest).

Prantsuse riiklik õppestipendium tagab 700-eurose igakuise elatisraha, mis kantakse otse stipendiaadi pangaarvele. See summa aitab katta kohapealseid majutus- ja elamiskulusid. Stipendiumit ei saa samal ajal taotleda koos teise Prantsuse riigi õppetoetuse ega Erasmus+ stipendiumiga. 

Stipendiumid on määratud üheks akadeemiliseks õppeaastaks (9 kuud). Üliõpilane võib kandideerida samale stipendiumile ka järgneval õppeaastal, kuid uue õppetoetuse määramine ei ole garanteeritud. Seega tuleks üliõpilasel, kes plaanib jääda Prantsusmaale pikemaks ajaks, leida õpingute finantseerimiseks  täiendavaid allikaid.   


Prantsuse riikliku õppestipendiumi eelised

Stipendium annab ühtlasi mitmeid eeliseid:

 • 700€ õpingutega seotud kulude katmiseks  (näiteks arvuti ostmine, printimiskulude tasumine jne). Stipendiaadid saavad taotleda toetust, kui õpingute algusest on möödunud vähemalt kolm kuud, esitades Campus France’ile tõendi Prantsuse õppeasutusse sisseastumisest.
 • 167€ kuus majutuskulude katmiseks, kui elate Pariisi regioonis (Ile-de-France), või 143 €/kuus teiste regioonide puhul*. Stipendiaadil, kel pole Prantsusmaale jõudes veel püsivat elukohta, on õigus saada majutuskulude hüvitamist kuni 3 päeva eest.
 • Kuni 5000 € ulatuses õppetasu hüvitamist või õppetasu täielik tühistamine, kui tegemist on Prantsuse kõrgharidusministri hallatava riikliku õppeasutusega. 
 • Täiendava tervisekindlustuse hüvitamine kuni 264€ eest aastas. Riiklik üldine ravikindlustus on tudengite jaoks tasuta, kuid mõlemad kindlustused on kohustuslikud, et tagada tõhus kindlustatus.           

 

Prantsuse riigi stipendiaadid ei pea tasuma õppelinnaku 91-eurost osalustasu ning saavad tasuta osa teenustest, mis on mõeldud tudengite elutingimuste parandamiseks ja heade õpitulemuste soodustamiseks, sh ligipääs spordile, kunstile ja muule kultuuritegevusele ning üliõpilaste tugiteenustele. 

*Majutuskulude osaliseks hüvitamiseks peab üür ületama 188€ kuus. Kui üürile kulub sellest väiksem summa, väheneb toetuse määr poole võrra.    

 

Kandideerimistingimused

 • Olete Eesti kodanik või ilma kodakondsuseta Eesti alaline elanik;
 • Teil on tunnustatud kõrgharidusasutuse väljastatud diplom, mis võimaldab astuda väljavalitud Prantsuse õppeasutusse.
 • Teil on piisav prantsuse keele oskus (vastavuses DELF/DALF prantsuse keele diplomiga), välja arvatud juhul, kui õppetöö toimub inglise keeles.
 • Olete end juba registreerinud või esitanud sisseastumistaotluse mõnda tunnustatud Prantsuse kõrgharidusasutusse 2020/2021. õppeaastaks.

     

Kandideerimistaotluse jaoks vajalikud dokumendid

Taotluse dokumendid peavad olema vastavalt ainekava õppekeelele kas prantsuse või inglise keeles.  

 • CV;
 • motivatsioonikiri;
 • koopia kõrgeima õppeastme diplomist;
 • juhul kui taotleja on taotlemise hetkel tudeng, esitada õppimist tõendav sertifikaat koos õppekava juhi soovituskirjaga;
 • Prantsuse kõrgharidusasutusse eelregistreerimise tõend (võtke Prantsuse ülikooli õppekoordinaatoritega aegsasti ühendust);

Taotlusi võtab vastu ja hindab Prantsuse Suursaatkonna koostöö- ja kultuuriosakond.


2020/2021. õppeaasta stipendiumite taotlusvooru ajakava

Seoses COVID-19 epideemiaga võetakse kandideerimistaotlusi vastu vaid elektroonilisel kujul:

 1. Elektrooniliste taotluste esitamise tähtaeg on 9. juuni 2020 kell 24.00. Palume saata taotlus meiliaadressil theodore.hervieux[at]ife.ee .
 2. Koostöö-ja kultuuriosakond teeb pärast taotlusvooru tähtaja lõppu taotluste seast esmase valiku.
 3. Alates 11. juunist korraldatakse väljavalitud kandidaatidega individuaalsed intervjuud.
 4. Lõplik otsus teatatakse hiljemalt 29. juunil (taotlus on kinnitatud, pandud ootenimekirja või tagasi lükatud).     

Stipendium määratakse lõplikult alles pärast kõrgharidusasutusse õppimaasumist või eelregistreerimist tõendavate dokumentide esitamist.

 

Täiendavate küsimuste korral palume ühendust võtta Théodore Hervieux’ga (ülikoolidevahelise ja teaduskoostöö atašee ning Campus France’i esindaja Eestis): theodore.hervieux [@] ife.ee      

Loe artiklit teises keeles: Français, English,

Prantsuse krimiklassika linastused Filmimuuseumi Kinoteegis

21. Oktoober 2021 / 26. Oktoober 2021

Eesti Filmimuuseumi Kinoteegis linastuvad 21.-26. oktoobril 2021 kolm filmi Prantsuse krimiklassikast: Costa-Gavrase "Magamisvaguni mõrvad", Jean-Jacques Annaud' "Roosi nimi" ja Jean-Pierre Melville'i "Punane ring". "Punase ringi" juhatab sisse võtteplatsi fotograaf André Perlstein, kelle...

Loe edasi

André PerlsteinEesti FilmimuuseumKinoteekKrimiteekMagamisvaguni mõrvadPrantsuse filmprantsuse kinoPunane ringRoosi nimi

Virginie Despentes’i „Vernon Subutex 3” raamatuesitlus ULM-as

22. Oktoober 2021

Subutexi-triloogia huvilised on oodatud 22. oktoobril 2021 kell 21.00 Uue Loomingu Majja, et tähistada koos „Vernon Subutex 3” ilmumist! Vestlevad tõlkija Maria Esko ja Jürgen Rooste, triloogia peategelasele – muusikale – annavad hääle Temo Saarna ja Henri Hütt. Sündmust ja...

Loe edasi

Henri HüttJürgen RoosteKirjastus VarrakMaria EskoTemo SaarnaUue Loomingu MajaVernon Subutex 3Virginie Depentes

MoeKunstiKino toob oktoobris väärt moefilmid nelja Eesti linna

18. Oktoober 2021 / 31. Oktoober 2021 - Tallinn, Tartu, Jõhvi, Viljandi

Kuuendat korda toimuv moefilmide festival MoeKunstiKino näitab ka sel aastal moega seotud dokumentaale, kus tuleb juttu ka Prantsuse moemajadest! Esmakordselt toimuvad linastused lausa neljas erinevas linnas – lisaks Tallinnale ka Tartus, Viljandis ja Jõhvis. Toetab Prantsuse Instituut...

Loe edasi

Audrey Hepburnkino AmadeusKino SõprusMaison MargielaMoekunstikinoPierre CardinPrantsuse filmprantsuse kinoTartu Elektriteater