Prantsuse keele olümpiaad toimus esimest korda virtuaalselt

2020. aasta prantsuse keele olümpiaad läheb ajalukku teistsugusena: vabariiklik voor toimus 6. ja 7. aprillil internetipõhiselt. Palju õnne võitjatele!

Prantsuse keele olümpiaadi lõppvoor gümnasistidele toimus sel aastal kahes etapis ja kahes kategoorias: õpilased, kellele prantsuse keel on esimeseks ehk A-võõrkeeleks ning õpilased, kellele prantsuse keel on kas teiseks või kolmandaks ehk B-/C-võõrkeeleks. 2019/2020. õppeaasta olümpiaadi läbiv teema oli L’Occitanie ehk Oksitaania maakond.

Esimesel päeval said osalejad teada neile loositud teema, mille kohta tuli ette valmistada esitlus. Osalejatel tuli näidata oma teadmisi näiteks piirkonna kultuuri, geograafia, kirjanduse, ajaloo ja gastronoomia kohta. Teisel päeval esitlesid õpilased oma teemat Zoom.us keskkonnas žüriile.

Olümpiaadi planeerides valdas korraldajaid algselt hirm, et äkki veab tehnika alt või ei saa kõik osalejad juhistest ühtemoodi aru. Pärast esimesi virtuaalseid esinejaid kadus see aga täielikult. „Noored on uskumatult kohanemisvõimelised ja väga kiire tehnilise taibuga,“ rõõmustas olümpiaadi peakorraldaja Merilyn Meristo. Meristo sõnul polnud paljud õpilased Zoom.us keskkonda varem kasutanud, kuid välja see küll ei paistnud – osavalt liituti ettenähtud kellaajal žüriiga ja avati oma esitlusslaidid. Kolmeliikmeline žürii keskendus kõikide esinejate puhul esitluse sisule, välisele lahendusele ja keelekasutusele. „Suurt rõõmu tegi, et osalejate seas oli tuttavaid varasematest aastatest,“ lisas Meristo.

A-keele parimad olid sel aastal:

I Laima Šusta, Tallinna Reaalkooli 12. klass, iseõppija;
II Roberta Bühler, Tallinna Prantsuse Lütseumi 11. klass, õpetajad Rahel Kard ja Andrus Konks;
III Linda Luts, Gustav Adolfi Gümnaasiumi 12. klass, õpetaja Dagmar Hallmägi.

B-/C-keele esikolmik:

I Lisett Heero, Tallinna Inglise Kolledži 12. klass, õpetaja  Sandra Hion;
II Luisa Susanna Kütson, Tallinna 21. Kooli 12. klass, õpetaja Polina Martila;
III Markus Vaher, Tallinna Reaalkooli 12. klass, õpetaja Madis Olspert.

Žürii kiitis osalejaid nende tubli kohanemise eest uutes tingimustes ja oli rahul esitluste tasemega. Mõlema kategooria parimad paistsid silma mitte ainult hea keelelise esinemisega, vaid ka hästi läbimõeldud sisukate esitluste poolest.

Prantsuse keele olümpiaadi korraldas Tallinna Ülikool koostöös Prantsuskeelsete Kultuuride Keskuse ja Prantsuse Instituudiga. Olümpiaadi rahastas Haridus- ja Teadusministeerium.

Lisateave: Merilyn Meristo, olümpiaadi peakorraldaja, merilyn.meristo@tlu.ee

prantsuse keele olümpiaad 2020

Kuvatõmmis Roberta Bühleri esitlusest

Loe artiklit teises keeles: Français,

Prantsuse krimiklassika linastused Filmimuuseumi Kinoteegis

21. Oktoober 2021 / 26. Oktoober 2021

Eesti Filmimuuseumi Kinoteegis linastuvad 21.-26. oktoobril 2021 kolm filmi Prantsuse krimiklassikast: Costa-Gavrase "Magamisvaguni mõrvad", Jean-Jacques Annaud' "Roosi nimi" ja Jean-Pierre Melville'i "Punane ring". "Punase ringi" juhatab sisse võtteplatsi fotograaf André Perlstein, kelle...

Loe edasi

André PerlsteinEesti FilmimuuseumKinoteekKrimiteekMagamisvaguni mõrvadPrantsuse filmprantsuse kinoPunane ringRoosi nimi

Virginie Despentes’i „Vernon Subutex 3” raamatuesitlus ULM-as

22. Oktoober 2021

Subutexi-triloogia huvilised on oodatud 22. oktoobril 2021 kell 21.00 Uue Loomingu Majja, et tähistada koos „Vernon Subutex 3” ilmumist! Vestlevad tõlkija Maria Esko ja Jürgen Rooste, triloogia peategelasele – muusikale – annavad hääle Temo Saarna ja Henri Hütt. Sündmust ja...

Loe edasi

Henri HüttJürgen RoosteKirjastus VarrakMaria EskoTemo SaarnaUue Loomingu MajaVernon Subutex 3Virginie Depentes

MoeKunstiKino toob oktoobris väärt moefilmid nelja Eesti linna

18. Oktoober 2021 / 31. Oktoober 2021 - Tallinn, Tartu, Jõhvi, Viljandi

Kuuendat korda toimuv moefilmide festival MoeKunstiKino näitab ka sel aastal moega seotud dokumentaale, kus tuleb juttu ka Prantsuse moemajadest! Esmakordselt toimuvad linastused lausa neljas erinevas linnas – lisaks Tallinnale ka Tartus, Viljandis ja Jõhvis. Toetab Prantsuse Instituut...

Loe edasi

Audrey Hepburnkino AmadeusKino SõprusMaison MargielaMoekunstikinoPierre CardinPrantsuse filmprantsuse kinoTartu Elektriteater