Prantsuse Instituudi õpituba: sissejuhatus veinimaailma

Prantsuse Instituut

22. September 2021 / 6. Oktoober 2021

Kuninga 4

Tallinn

Prantsuse Instituudi septembri- ja oktoobrikuu õpitoad kutsuvad avastusretkele põnevasse veinimaailma! Sissejuhatava kursuse jooksul degusteerite erinevaid Prantsuse veine, õpite lugema veinipudeli etiketti ning sobitama omavahel veini ja toitu.

 

Õpituba viivad läbi Prantsuse veinimaailma tõelised asjatundjad Karl-Erik ja Hanna-Maria Laanet, kes on lõpetanud Bordeaux Ülikooli veinide tootmise erialal.

Õpituba toimub eesti keeles ja koosneb kolmest 1,5-tunnisest seansist. Seansid toimuvad  kolmapäeviti 22.09, 29.09 ja 6.10 kell 19:05-20:35 Prantsuse Instituudis (Kuninga 4, Tallinn).

Hind: 70 € (3 x 1,5h, 5 veini degustatsioon).

REGISTREERUMINE

Täpsem info ja registreerumine: cours@ife.ee / 6271196

Tutvu teiste Prantsuse Instituudi sügiskursustega

 

NB! Karl-Erik ja Hanna-Maria Laanet koos Prantsuse Instituudiga pakuvad teile põnevaid rännakuid veinimaailmas ka edaspidi terve sügise jooksul! Septembris avastame viinamarjakasvatuse ning saagikoristamise saladusi, oktoobris on tähelepanu all Val-de-Loire’i veinid ning novembri staariks Beaujolais Nouveau. Detsembris, aastalõpu pidustuste valguses, räägime nii prestiižsetest vahuveinidest kui ka konjakist, armanjakist ja kalvadosest. Jälgi infot Prantsuse Instituudi kanalites!

Karl-Erik ja Hanna-Maria Laanet

Aafrika filmiklassika erilinastused | Kino Sõprus x Prantsuse Instituut

16. Jaanuar 2022 / 30. Jaanuar 2022

Jaanuaris toovad Prantsuse Instituut ja Kino Sõprus esimest korda eesti publikuni valiku Aafrika kinoklassika pärlitest! Aafrika fookusega eriprogrammi "Püha Sõprus" avab 16. jaanuaril Senegali kultusfilm "Touki-Bouki", mida peetakse ka üheks esimeseks Aafrika avangardfilmiks. 23. jaanuaril...

Loe edasi

Aafrika filmide eriprogrammAafrika filmiklassikaCabascaboKino SõprusLe retour d'un aventurierPrantsuse InstituutPüha SõprusSur la dune de la solitudeTouki-Bouki