Prantsuse filmiõhtu Paides: “Tagasi koju”

Paide Muusika- ja Teatrimaja

13. Detsember 2021

Pärnu 18, Paide

Prantsuse Instituudi filmiõhtu ootab kõiki kinohuvilisi Paide Muusika- ja Teatrimajja esmaspäeval, 13. detsembril kell 18! Kavas on Veneetsia filmifestivalil “Orizzonti” programmis parima stsenaariumi auhinna pälvinud mängufilm “Tagasi koju”, kus teevad kaasa Adèle Exarchopoulos ja Niels Schneider. Enne linastust kostitame publikut aga Prantsuse veiniga!

 

“TAGASI KOJU” / “REVENIR”

Thomas naaseb üle pikkade aastate sünnitallu. Tema vend on aga igaveseks lahkunud, ema raskesti haige, isaga on neil alati olnud keerulised suhted. Thomas leiab eest kõik, mille pärast ta 12 aastat tagasi põgenes. Ainult et nüüd on seal ka tema 6-aastane vennapoeg Alex ning ning Alexi võluv ema Mona.

Film põhineb Serge Joncouri romaanil “L’Amour sans le faire”. Peaosades teevad kaasa Niels Schneider (“Kujuteldav armastus”) ja Adèle Exarchopoulos (“Adèle’i elu”).

Prantsusmaa, 2019
Režissöör: Jessica Palud
Osades: Niels Schneider, Adèle Exarchopoulos, Hélène Vincent, Patrick D’asummsao
Kestus: 1h17
Keel: prantsuse
Subtiitrid: inglise

 

Kell 18.00 ootame teid maitsma Prantsuse veini, seansi algus kell 18.20. Osalemiseks palume esitada kehtiva koroonapassi ja kanda maski.

PILETID

 

 

Institut français

Loe artiklit teises keeles: Français,

Aafrika filmiklassika erilinastused | Kino Sõprus x Prantsuse Instituut

16. Jaanuar 2022 / 30. Jaanuar 2022

Jaanuaris toovad Prantsuse Instituut ja Kino Sõprus esimest korda eesti publikuni valiku Aafrika kinoklassika pärlitest! Aafrika fookusega eriprogrammi "Püha Sõprus" avab 16. jaanuaril Senegali kultusfilm "Touki-Bouki", mida peetakse ka üheks esimeseks Aafrika avangardfilmiks. 23. jaanuaril...

Loe edasi

Aafrika filmide eriprogrammAafrika filmiklassikaCabascaboKino SõprusLe retour d'un aventurierPrantsuse InstituutPüha SõprusSur la dune de la solitudeTouki-Bouki