Prantsuse filmid ja sarjad Netflixis

21. juuli 2020

Kes on ühtviisi nii Netflixi kui ka prantsuse keele sõber, võib leida midagi meelepärast järgnevate filmide ja sarjade hulgast, kus on nii draamat kui ka komöödiat.

 

Iris / In the Shadow of Iris

Režissöör: Jalil Lespert, triller (2016)

Rikka pankuri Antoine Doriot naine Iris kaob keset Pariisi. Max, noor võlgades mehaanik, võib inimrööviga seotud olla. Ent uurijad ei oska ettegi kujutada, mis tegelikult nende silme all lahti rullub.

Vaata treilerit

 

Le Jeu (“Mäng”)

Režissöör: Fred Cavayé, draama / komöödia (2017)

Sõbrad otsustavad hakata õhtusöögilauas mängima üht “mängu”: igaüks peab oma telefoni keset lauda asetama ning iga kord, kui saabub SMS, telefonikõne, meil, Facebooki sõnum, tuleb seda ka sõpradega jagada. Ei lähe kaua, kui “mäng” luupainajaks muutub.

Vaata treilerit

 

Shéhérazade 

Režissöör: Jean-Bernard Marlin, romantiline draama (2019)

Zachary on 17-aastane ja lastakse vanglast vabaks. Ema on te eemale tõuganud ning ta veedab aega mööda Marseille tänavaid konnates. Siis kohtub Shéhérazade’iga…

Vaata treilerit

 

Bienvenue à Marly-Gaumont (“Tere tulemast Marly-Gaumont’i”)

Režissöör: Julien Rambaldi, draama / komöödia (2016)

On aasta 1975. Seyolo Zantoko, Kinshasas äsja artsiteaduskonna lõpetanud noor doktor, kolib pisikesse Prantsuse külla, et seal kohaliku arsti ametipostile asuda.

Kui Syolo ja Marly-Gomont pärale jõuavad, haihtuvad nende illusioonid. Kohalikud elanikud on hirmul, nad pole kunagi varem mustanahalist inimest näinud. Aga Seyolo on endas kindel ja paneb kõik mängu, et külaelanike usaldus võita.

Vaata treilerit

 

Dix pour cent / Appelez mon agent / Call my agent

Režissöör: Fanny Herrero, komöödia (alates 2015)

Neli agenti, kes puutuvad kokku värvikate isiksuste ka nende keeruliste eraeludega, võitlevad iga päev selle nimel, et oma näitlejatest prestiižsetele klientidele parimaid rolle krabada. Kinomaailma telgitagused avanevad huumori ja eneseiroonia saatel.

Vaata treilerit

 

Plan cœur (“Südameplaan”)

Režissöör: Noémie Saglio ja Julien Teisseire, komöödia (alates 2017)

Kaks aastat pärast lahkuminekut Maxist ei suuda Elsa oma eluga edasi minna. Tema parimad sõbrannad Charlotte ja Émilie otsustavad seepeale tuua mängu Jules’i, et Elsa sõbrannade plaani taipamata oma eksist viimaks üle saaks.

Vaata treilerit

Loe artiklit teises keeles: Français,

Prantsuse lugemisklubi: “Kuidas rääkida raamatutest, mida me pole lugenud?”

29. Oktoober 2020

29. oktoobril tuleb Prantsuse Instituudi lugemisklubisse külla tõlkija ja Tartu Ülikooli prantsuse kirjanduse professor Tanel Lepsoo. Seekordne teos on kelmikas ja intrigeeriv ninanips lugemisklubile, sest räägime ... Pierre Bayard'i raamatust "Kuidas rääkida raamatutest, mida me pole...

Loe edasi

Kuidas rääkida raamatutest mida me pole lugenud?Pierre Bayardprantsuse lugemisklubiTanel Lepsoo

Arhitektuurimuuseum: Urbatekt varjatud maailmas. François Schuiteni ja Benoît Peetersi arhitektuurikoomiksid

18. Juuni 2020 / 8. November 2020

Kui 2020 on Eestis digikultuuriaasta, siis Prantsusmaal on see pühendatud koomiksitele, prantsuse kultuuri olulisele osale. Koomiksikultuur jõuab tänavu täies hiilguses ka eesti publiku ette - Eesti Arhitektuurimuuseum kutsub tutvuma näitusega “Urbatekt varjatud maailmas. François Schuiteni...

Loe edasi

arhitektuurBenoît PeetersEesti ArhitektuurimuuseumFrançois Schuitengraafiline romaankoomiksikunst