MyFrenchFilmFestival pakub veebis värsket prantsuskeelset filmikunsti

Veebis

15. Jaanuar 2021 / 15. Veebruar 2021

MyFrenchFilmFestival tuleb koju kätte 15. jaanuarist 15. veebruarini! Veebis toimuva festivali eesmärk on tutvustada prantsuskeelset uue põlvkonna kinokunsti. Valikust leiab lühi- ja täispikkasid filme, mida saab tänavu Eestist näha TASUTA. Olemas on ka ingliskeelsete subtiitrite võimalus. Prantsuse Instituut on valinud välja mõned põnevad palad!

www.myfrenchfilmfestival.com/fr/

 

KUESSIPAN (2020)

Naomi Fontaine’i samanimelisel poeetilisel jutukogul põhinev film jutustab loo kahest lahutamatust sõbrannast, kes kasvavad üles Québeci inuiti kogukonnas. Mikuan sirgub armastava perekonna soojuses, samas kui Shaniss peab kokku koguma kilde purustatud lapsepõlvest. Lapsena annavad nad teineteisele lubaduse alatiseks kokku jääda, maksku mis maksab. 17-aastaseks saades nende sõprus aga puruneb, kui Mikuan armub valgesse noormehesse ning hakkab unistama elust väljaspool reservaati, mis on tema ambitsioonide jaoks liiga kitsas.

Naturalistlikus esimeses täispikas filmis on režissöör kaasanud inuiti kogukonna mitteprofessionaalseid näitlejaid ning annab hääle vangistuses sündinud noorele põlvkonnale, kes hakkab oma vabaduses kahtlema.

Režissöör: Myriam Verreault

Rohkem infot

MyFrenchFilmFestival 2021

 

JOSEP (2020)

2020. aastal ka PÖFFi programmis olnud “Josep” võitis äsja Euroopa filmiauhindade jagamisel parima animafilmi tiitli.

Aastal 1939 alanud Teine maailmasõda varjutas sellele eelnenud Hispaania kodusõja. Hoopis vähe teada on tuhandetele Hispaania poliitpõgenikele osaks saanud kannatused Prantsusmaa vangilaagrites. Üheks vangilaagri sunnisasukaks sai Josep Bartolí – Hispaania kunstnik ja karikaturist. Mees, kelle helgemaid päevi palistasid arvukad romantilised suhted, teiste seas ka Frida Kahloga, leiab armutus reaalsuses tröösti kunstis ja armastuses. Igatsus, olustiku pained ja loomekirg on filmis edasi antud nii karikatuuride kui ka animatsioonimaagia abiga. Ajuti toetutakse Bartolí enda joonistustele.

Filmi režissöör Aurel, kes sarnaselt Bartolíle teenib leiba ka karikaturistina, on nimetanud „Josepit“ joonistatud filmiks. Ehk raamistabki see kõige ilmekamalt omanäolise linaloo olemust – see on joonistatud film Bartolíst, ent märkimisväärsetest eludest laiemalt. Tekst: Aurelia Aasa, PÖFF

Režissöör: Aurel

Rohkem infot

MyFrenchFilmFestival 2021

 

CAMILLE (2019)

Camille on ideaalidest kannustatud noor fotoreporter, kes sõidab kodusõjaks valmistuvasse Kesk-Aafrika Vabariiki. Kiiresti kiindub ta sellesse riiki ja sealsetesse noortesse. See, mida ta seal näeb, muudab tema saatust igaveseks.

“Camille” on sissevaade fotoreporteri ametisse ning ühtlasi portree sihikindlast noorest naisest, keda kehastab võrratu Nina Meurisse.

Režissöör: Boris Lojkine

En savoir plus

MyFrenchFilmFestival 2021

Loe artiklit teises keeles: Français,

Prantsuse keele kursused – sügis 2021

Prantsuse Instituut ootab kõiki keelehuvilisi sügisest uutele põnevatele kursustele! Oma leiavad nii need, kes soovivad prantsuse keelega teretutvust sobitada, kui need, kelle eesmärk on oskusi kõrgtasemel lihvida või praktikasse panna. Valida saab kohapeal toimuvate ja e-kursuste vahel ning...

Loe edasi

Prantsuse Instituut Eestisprantsuse keele e-kursusedprantsuse keele kursusedprantsuse keele kursused algajateleprantsuse keele kursused edasijõudnuteleprantsuse keele kursused lasteleprantsuse keele kursused noorteleprantsuse keele kursused täiskasvanuteleprantsuse keele õpe

Trio Sclavis–Pifarély–Courtois džässkontserdid oktoobris üle Eesti

12. Oktoober 2021 / 16. Oktoober 2021 - Tallinn, Tartu, Pärnu, Jõhvi

Oktoobris rõõmustab Trio Sclavis - Pifarély - Courtois prantsuse džässmuusikaga publikut üle Eesti. Eesti Kontserdi ja Vapaat ääneti koostöös sündinud turneed toetab Prantsuse Instituut.   Prantsuse džässi vanameistrite Louis Sclavise (klarnet), Dominique Pifarély (viiul) ja...

Loe edasi

Eesti Kontsertjazzkontsertprantsuse muusikaTrio Sclavis–Pifarély–CourtoisVapaat Äänet