MoeKunstiKino toob oktoobris väärt moefilmid nelja Eesti linna

18. Oktoober 2021 / 31. Oktoober 2021

Tallinn, Tartu, Jõhvi, Viljandi

Kuuendat korda toimuv moefilmide festival MoeKunstiKino näitab ka sel aastal moega seotud dokumentaale, kus tuleb juttu ka Prantsuse moemajadest! Esmakordselt toimuvad linastused lausa neljas erinevas linnas – lisaks Tallinnale ka Tartus, Viljandis ja Jõhvis. Toetab Prantsuse Instituut Eestis.

 

Filmiprogrammi kuuluv film “Audrey” (Audrey) portreteerib armastatud näitlejannat Audrey Hepburni, kes oli tuntud oma suurepärase stiili poolest ning tegi viljakat koostööd prantsuse moelooja Hubert de Givenchyga. Dokumentaal “Cardini moemaja” (House of Cardin) peategelaseks on legendaarne prantsuse moelooja Pierre Cardin, kes pälvis moemaailma imetluse omanäoliste kollektsioonidega. Film “Margiela – oma sõnadega” (Margiela – In His Own Words) toob kulisside tagant avalikkuse ette alati privaatsust hinnanud ning enda isikut varjanud geniaalse moelooja Martin Margiela – muidugi vaid häälena.

 

Cardini moemaja (2019)

Režissöörid: P. David Ebersole, Todd Hughes
Prantsusmaa/USA, 2019
Inglise keeles eesti- ja venekeelsete subtiitritega

Film viib vaataja armastatud moegeeniuse maailma – üheskoos saame avastada tema erakordset annet, elulugu ja loomingut läbi erinevate aastakümnete. Eksklusiivsed kaadrid Pierre Cardini isiklikest arhiividest, põnevad intervjuud tema kolleegide, koostööpartnerite ja sõpradega.

2020. aasta lõpus lahkus 98-aastasena elavate hulgast Pierre Cardin (2.07.1922 – 29.12.2020) – self-made man, prantsuse elegantsi sümbol, moekunstnik, stilist, ärimees, disainer ja metseen, kes oli alati isepäiselt oma ideed järginud ning oma loominguga kogu maailmas imetlust tekitanud. Tuntuse pälvis ta oma kindla kordumatu stiiliga, milles avaldus talle ainuomane originaalsus vastuolus valitsevate tavade ja ettekirjutustega, alati mitu sammu oma ajast ees.

  • VILJANDI – kogukonnakino Forum Cinemas Centrum – E, 18. oktoober kell 19.00
  • TALLINN – kino Sõprus – E, 25. oktoober kell 19.00 – piletid
  • JÕHVI – kino Amadeus – K, 27. oktoober kell 19.00 – piletid
  • TARTU – Elektriteater – N, 28. oktoober kell 19.00 – piletid

 

Audrey

Režissöör: Helena Coan
USA/UK, 2020
Inglise keeles

Näitlejanna Audrey Hepburn võitis oma esimese Oscari 24-aastaselt ja temast sai üks maailma tuntuimaid kultuurikoone: imeliselt kaunis ja Hollywoodi kuldaja legendaarne täht, kelle stiil ja teedrajav koostöö moelooja Hubert de Givenchyga pakub jätkuvalt inspiratsiooni. Aga kes oli tõeline Audrey Hepburn?

Lapsepõlves alatoidetud, isa poolt hüljatud ja Hollandis natside okupatsiooni ajal üles kasvanud Hepburn seisis silmitsi eluaegse võitlusega oma minevikutraumade vastu, mis nurjasid tema unistused saada balletitantsijaks ja heitsid varju tema isiklikule elu. Ometi leidis ta sisemise rahu, kasutades oma superstaari staatust UNICEFi ülemaailmse suursaadikuna tegutsedes. Tema elu tegi täisringi: esmalt oli ta ise sõjaohver, seejärel pakkus ta leevendust miljonitele.

See film on hübriid haruldastest arhiivmaterjalidest ja näitlejannat hästi tundnud inimestega tehtud intervjuudest. Dokumentaal näitab tõeliselt erakordse naise lugu, kes uskus armastuse ja andestuse väesse. Ja kuigi tegemist ei ole tüüpilise moedokumentaaliga, on Audrey olnud 21. sajandi üks olulisemaid stiili-ikoone ning sobib seetõttu moefilmide programmi kui valatult.

  • JÕHVI – kino Amadeus – R, 29. oktoober kell 19.00 – piletid
  • TALLINN – kino Sõprus – L, 30. oktoober kell 19.00 – piletid
  • TARTU – Elektriteater – P, 31. oktoober kell 19.00 – piletid

 

Margiela – oma sõnadega

Režissöör: Reiner Holzemer
Saksamaa, 2020
Inglise ja prantsuse keeles eesti- ja venekeelsete subtiitritega

See on portreelugu ühest omanäolisemaist ja revolutsioonilisemast Belgia moeloojast Martin Margielast. Tema karjäär algas vabakutselise disainerina ja jätkus Jean-Paul Gaultier’ juures assistendina, enne kui ta Pariisis omanimelise moemaja asutas. Margieala stiil on kindlalt äratuntav, ta on loonud 41 kollektsiooni.

Läbi elu on Martin Margiela oma eraelu ja isikut varjus hoidnud. Alles nüüd nõustus ta end filmitegijatele avama ja andma avameelsed intervjuud. Film esilinastus 2019. aastal New Yorgis, kuid sellest räägitakse senini – just seetõttu, et end lõpuks Margiela avas.

Praeguseks on Martin Margiela suurest moeärist lahkunud ning tegeleb kunstiga.

  • VILJANDI – kogukonnakino Forum Cinemas Centrum – E, 25. oktoober kell 19.00
  • TALLINN – kino Sõprus – N, 28. oktoober kell 19.00 – piletid
  • JÕHVI – kino Amadeus – N, 28. oktoober kell 19.00 – piletid

Moekunstikino 2021

 

Kinoseanssidele palutakse tulla vaid neil, kel tervis korras, sissepääsul kontrollitakse EL digitaalset COVID immuniseerimise tõendit, negatiivse testi tõendit või läbipõdemise tõendit. Kohapeal kiirtesti tegemise võimalus puudub.
 
MoeKunstiKino on rahvusvaheline filmifestival, kus linastuvad moe ja disainiga seotud filmid – enamasti moevaldkonna tausta sügavuti avavad dokumentaalid. Linateoste peategelasteks on nii legendaarsed moeloojad, fotograafid, stiili-ikoonid, modellid kui ka alles karjääri alustavad moepersoonid. MoeKunstiKino korraldajaks on MTÜ Kunstiloomus.

Loe artiklit teises keeles: Français,

Aafrika filmiklassika erilinastused | Kino Sõprus x Prantsuse Instituut

16. Jaanuar 2022 / 30. Jaanuar 2022

Jaanuaris toovad Prantsuse Instituut ja Kino Sõprus esimest korda eesti publikuni valiku Aafrika kinoklassika pärlitest! Aafrika fookusega eriprogrammi "Püha Sõprus" avab 16. jaanuaril Senegali kultusfilm "Touki-Bouki", mida peetakse ka üheks esimeseks Aafrika avangardfilmiks. 23. jaanuaril...

Loe edasi

Aafrika filmide eriprogrammAafrika filmiklassikaCabascaboKino SõprusLe retour d'un aventurierPrantsuse InstituutPüha SõprusSur la dune de la solitudeTouki-Bouki