Moefilmide festival MoeKunstiKino toimub taas!

Kino Sõprus, Elektriteater

3. Oktoober 2019 / 9. Oktoober 2019

Tallinn, Tartu

MoeKunstiKino pakub värsket valikut moemaailma suurkujudest ja põnevatest telgitagustest. Kohtumiseni kinos ja moes 3.-9. oktoobril!

Moefilmide festival MoeKunstiKino toimub sel aastal juba neljandat korda ja pakub taas võimaluse piiluda moemaailma põnevatesse tagatubadesse. Õnneks on moes uuteks dokumentaalideks ainest piisavalt ja lisaks mineviku suurustele leiab intrigeerivaid tegelasi rohkelt ka praegusest hetkest.

Prantsuse esprit ja mood on lahutamatud ja Prantsuse Instituudil on sellest aastast hea meel anda MoeKunstiKino kaudu oma panus prantsuse moekunsti tutvustamisele. Festivalil linastub kokku  lausa 5 prantsuse moedokki!

 

Prantsuse filmid MoeKunstiKinos 3.-9. oktoobril

Tallinnas kinos Sõprus Tartu Elektriteatris
Reedel, 4. oktoobril kell 17.30
Jean Paul Gaultier tööpostil / Jean Paul Gaultier travaille
Režissöör Loic Prigent, 52 min, Prantsusmaa 2015
Sissejuhatuse teeb moelooja Liisi Eesmaa
 
Laupäeval, 5. oktoobril kell 18.00
Coco Chaneli lahingud / Les guerres de Coco Chanel
Režissöör Jean Lauritano, 52 min, Prantsusmaa 2018
Sissejuhatuse teeb moelooja Piret Ilves
 
Pühapäeval, 6. oktoobril kell 15.30
Paris Fashion Week
Režissöör Loic Prigent, 52 min, Prantsusmaa 2018
Pühapäeval, 6. oktoobril  kell 19.00
Coco Chaneli lahingud / Les guerres de Coco Chanel
Režissöör Jean Lauritano, 52 min, Prantsusmaa 2018
Esmaspäeval, 7. oktoobril kell 19.45
Jean Paul Gaultier tööpostil / Jean Paul Gaultier travaille
Režissöör Loic Prigent, 52 min, Prantsusmaa 2015
Sissejuhatuse teeb moelooja Liisi Eesmaa
 
Teisipäeval, 8. oktoobril kell 19.30
Coco Chaneli lahingud / Les guerres de Coco Chanel
Režissöör Jean Lauritano, 52 min, Prantsusmaa 2018
Sissejuhatuse teeb moelooja Piret Ilves
 

Filmid linastuvad inglise keeles või ingliskeelsete subtiitritega.
Filmide “Jean Paul Gaultier: šikk friik” ning “Cardini moemaja” linastusajad on selgumisel.

 

Filmid

Coco Chaneli lahingud / Les guerres de Coco Chanel

Režissöör: Jean Lauritano
Pikkus: 52 min
Riik: Prantsusmaa
Aasta: 2018

„Film portreteerib 20. sajandi moeikooni Coco Chaneli, kel tuli elu jooksul pidada arvukalt lahinguid, kasvades orvust teenijatüdrukust maailmakuulsaks moeloojaks. Teel kuulsuse tippu tuli tal sõdida ühiskondliku korra, juurdunud tavade, meeste, pankurite ja teiste kaasaegsetega – ühesõnaga kogu ümbritseva maailmaga. Laenates meestelt nii raha kui ka stiili, möödus ta elu pidevas ja halastamatus lahingus, et end kehtestada ja ajalukku oma jälg jätta. Filmis näeme, kuidas see legendaarne ühiskondliku elu tegelane, moelooja, natsispioon ja hiljem mässumeelne vanadaam tegeles pidevalt oma eksistentsi ümbermõtestamisega. Tema eluaja jooksul pühendati talle koguni üks Broadway muusikal.Olles tunnistajaks kadunud hiilgeaegadele, kunstilise õitsengu aegadele ja nn möirgavatele kahekümnendatele, oli Coco oma eluloojangul siiski üksildane ja kibestunud, hoolimata asjaolust, et tegu oli 20. sajandi ikooniga, kes oli suurem kui elu ise.

 

Paris Fashion Week

Režissöör: Loic Prigent
Pikkus: 52 min
Riik: Prantsusmaa
Aasta: 2018

Prantsuse režissöör Loic Prigent avab ukse Pariisi moenädalale ja näitab oma lõbusal ja humoorikal moel, mis toimub nii glamuurse moeürituse tagatubades kui ka publiku hulgas. Intervjuud loovjuhtide, ajakirjanike ja moemõjutajatega aitavad meil mõista seda uskumatut mikrokosmost ning annavad vihjeid salapärase moemaailma mõistmiseks. Režissööri kaamera jälgib diskreetselt toimuvat ning laseb vaatajal tunda end osalisena pöörastes moehetkedes.
“Paris Fashion Week” võimaldab publikul viimaks kogeda ja mõista unikaalset moeshowde tsirkust. Kaamerate ette jõuab sel aastal meie hulgast lahkunud moekeiser Karl Lagerfeld ning tema üks viimastest moeetendustest, aga ka kuulsused nagu Keira Knightley, Anna Wintour, Catherine Deneuve ja paljud teised.

 

Jean Paul Gaultier: Šikk friik / Jean Paul Gaultier: Freak and Chic

Režissöör: Yann L’Hénoret
Pikkus: 94 min
Riik: Prantsusmaa
Aasta: 2019

Jean-Paul Gaultier, keda juba poisikesepõlves võlus legendaarne Pariisi kabareeteater Folies Bergère, on terve elu ihanud seal oma šõud lavastada. „Aga mis lugu see peaks rääkima?“ mõtiskleb ta ise, meenutades kuus kuud kestnud ettevalmistusi, mis šõu kavandamiseks kulusid. „Eks ikka minu enda lugu. “Revüü ühendabki endas moe, filmi, tantsu, teatri ja häbitu liialdustesse kaldumise, tuues vaatajani retrospektiivi 40 aasta pikkusest karjäärist ja moeloojast, kellest rääkides ei saa üle ega ümber väljendist enfant terrible. Filmisõprade seas tuntud kui kostüümilooja filmidele „Viies element“ ja „Kokk, varas, tema naine ja temakese armuke“, popmuusika fännide hulgas kuulus tänu Madonnale disainitud koonusekujulisele rinnahoidjale, on ta näiteks kombineerinud oma loomingus kujunduselementidena ka mängukarusid ja sadomaso-atribuutikat. Tema šõu on ühtaegu nii fantastiline ja skandaalne kui ka üleannetult vaimukas (sketš Vogue’i raudsest leedist Anna Wintourist) ja liigutav (tribuut Gaultier’ partnerile Francis Menuge’ile, kes suri 1990. aastal).

 

Jean Paul Gaultier tööpostil / Jean Paul Gaultier travaille

Režissöör: Loïc Prigent
Pikkus: 52 min
Riik: Prantsusmaa
Aasta: 2015

Mis oleks, kui vaataks õige, kuidas möödub moedisainer Jean Paul Gaultier’ tööpäev? Mis moodustab tema töö põhiolemuse? Gaultier’ tööks on riiete tegemine, mitte moešõude korraldamine, parfüümide tootmine või meedias ja telesaadetes ülesastumine. Ta teeb riideid. Visandab kavandeid, jah, kuid ennekõike kujundab riideesemeid, sättides kangaid ja konstrueerides mudeleid proovimodelli kehal.
Jean Paul Gaultier 12 kõige ikoonilisemat riideeset – kümme naisterõivast ja kaks meesterõivast – luuakse uuesti kaamera ees, valgel taustal otse proovimodelli peal. Kõrgmoe loomise esimeses etapis valmistatakse kõigepealt õmblusproov töötlemata beežist linasest riidest, et hinnata valmiva eseme stiili. See on esimene mustand, millel saab veel kõike muuta, enne kui valmib lõpptulemus. „Jean Paul Gaultier tööpostil“ on kui sarivõte, kus näeme, kuidas moelooja ideed materialiseeruvad ja riideesemed sünnivad otse meie silme all. Jutustaja rollis on looja ise, kes tutvustab oma loomepärandit.

 

Cardini moemaja / House of Cardin

Režissöörid: P. David Ebersole, Todd Hughes
Pikkus: 95 min
Riik: Prantsusmaa, USA
Aasta: 2019

Miljonid teavad seda ikoonilist logo ja kuulsat signeeringut, kuid vaid vähesed tunnevad meest selle suurimatest suurima brändi taga. „Cardini moemaja“ otsib vastust küsimusele, kes on Pierre Cardin. Milline on tolle legendaarse moelooja lugu? Film pakub haruldast võimalust heita pilk Cardini ellu ja loomingusse. Tegu on originaalse linateosega, kuivõrd Cardin võimaldas filmitegijatele eksklusiivse juurdepääsu oma arhiivile ja impeeriumile ning esmakordselt avaldatud intervjuudele, mis tehtud kuulsusrikka karjääri loojangul.
Filmi linastusajad on selgumisel.

___________________________________________________________________________________________________

PILETIINFO

TALLINN
Pileti hind on 6 eurot. Kõigile kehtib sama hind.
Piletid on saadaval Sõpruse kassas (Vana-Posti 8, Tallinn) ja veebilehel www.fienta.com

TARTU
Elektriteatri pilet maksab 5 eurot. Kõigile kehtib sama hind.
Pileteid on võimalik osta leheküljelt www.elektriteater.ee/piletid pangalingiga või kino kassast (Jakobi 1, Tartu) nii sularahas kui ka kaardimaksega.

 

Korraldab MoeKunstiKino

Loe artiklit teises keeles: Français,

Peeter Langovitsi fotonäitus 90ndate alguse Pariisist TÜ kunstide keskuses

3. Mai 2021 / 18. Juuni 2021

Tartu Ülikooli kunstide keskuse galerii viimaseks näituseks jääb fotograaf Peeter Langovitsi „Tagasivaade – Pariis 1991, 1992”. Näitus on valminud koostöös Prantsuse Instituudiga ja pühendatud Eesti-Prantsuse diplomaatiliste suhete 100. aastapäevale (1921-2021). Eksponeeritud fotod...

Loe edasi

90ndadEest-Prantsuse diplomaatilised suhted 100FotograafiaNäitusPariisPeeter LangovitsTartuTartu ülikooli kunstide keskus

“Kodu ja rahu” Dokfoto Keskuses – Emmanuel Tussore, Anton Ivanov, Alexander Vasilyev

4. Detsember 2020 / 20. Juuni 2021

04.12.2020 - 20.06.2021 on Dokfoto Keskuses avatud näitus "Kodu ja rahu" Süüria sõja temaatikal, mis paneb kokku kõlama kolme kunstniku teosed. Nende seas on eksponeeritud prantsuse kunstniku Emmanuel Tussore'i Aleppo seebist modelleritud installatsioon. Näitust toetab Prantsus Instituut...

Loe edasi

Aleppo seepEmmanuel TussoreJuhan Kuusi Dokfoto KeskusKodu ja rahuNäitus