“Cléo 5-st 7-ni” avab Tartu Elektriteatri eriprogrammi “Linnad filmides”

Elektriteater

25. Veebruar 2021

Jakobi tänav 1, Tartu

Veebruari lõpus pakub Tartu Elektriteater eriprogrammi “Linnad filmides”. Avafilmiks on 25. veebruaril kell 18 Prantsuse uue laine iginoore ristiema Agnès Varda 1962. aastal valminud “Cléo 5-st 7-ni”, mille iga minut on kulda väärt. Suure mängulustiga valminud elust pulbitsev teos mõjub värskena ka aastal 2021.

Filmi juhatab sisse semiootik Katre Pärn. Linastus toimub koostöös Prantsuse Instituudiga ja on TASUTA, ent vajalik on eelregistreerumine.

 

Cléo 5-st 7-ni / Cléo de 5 à 7 (1962)

Prantsusmaal on kinnitamata reegel, et varajane õhtupoolik 5-st 7-ni on armastajate kohtumise aeg. Need on tunnid, mil armukesed õhkavad kohvikutes, tänavanurkadel ja pargipinkidel. Agnès Varda õrn ja emotsionaalne film noorest poplauljannast Cléost viib meid 1960. aastate lõputult stiilse Pariisi “armastuse hetkede” aega. Lustliku meelega Cléo meeli ärgitab neil tundidel aga pigem armastus elu vastu kui lihalikumad soovid – ta ootab arstilt analüüside tulemusi kardetud haiguse kohta.

Pingelise ooteaja leevenduseks kulgeb Cléo Pariisi ühest kohvikust teise, kohtub värvikate paarikestega, mängib juke box’ist omaenda lugusid, külastab kaardimoori ja kübarasalongi ning veeretab ajaviiteks viisikest.

Agnès Varda tundlik režissööripilk tuletab meile meelde elu ilu, võlu ja haprust ning paneb hellusega vaatama inimesi meie ümber. Tõeliselt suurejooneline meistriteos ühelt kõigi aegade kõige võimsamalt naisrežissöörilt.

Prantsusmaa, Itaalia, 1962
1h 30m
Režissöör: Agnès Varda
Osades: Corinne Marchand, Antoine Bourseiller, Dominique Davray
Keel: prantsuse
Subtiitrid: inglise
 
 

Eriprogramm “Linnad filmides”

Linna- ja arhitektuuriteemaline eriprogramm on valik dokumentaal- ja mängufilme, milles on linnal kanda eriline roll.

Kavas on filmid, kus on pööratud tähelepanu arhitektuurile ning sellele, kuidas peategelased end ümbritseva linnaga suhtlevad ja linnasid ise loovad. Mängufilmid innustavad  vaatama läbi poeetilise filtri, kutsuvad publiku enda peategelastega linnas kaasa uitama nii Pariisis (“Cléo 5-st 7-ni”) kui ka Madridis (“Augusti neitsi”) ning paljastavad linnaruumis olevaid salajasi sõnumeid (“They Live”).

Dokumentaalfilmid lahkavad aktuaalseid kriitilisi probleeme maailma linnades (“PUSH” ja “Havanna katustel”), tutvustavad kohalikke eripärasid (“Natura Urbana”) ja seda, kuidas meile lähedased inimesed iga päev oma maailmu loovad (“306 Hollywood” ja “Maailm jalge ees”). 

Filmid juhatavad sisse linnaarmastajatest oma ala spetsialistid. Eriprogrammi kuraator on urbanist Kadri Lind (Linnafestival UIT, Stencibility).

“Linnad filmides” programm toimus esmakordselt Tartu Elektriteatris 2019. aasta alguses. Ka tookord oli programmi kuraator Kadri Lind, linastus seitse filmi ning filmivalik oli publiku seas väga kõrgelt hinnatud.

Tutvu 2021. aasta programmiga

Cléo 5-st 7-ni

Loe artiklit teises keeles: Français,

Peeter Langovitsi fotonäitus 90ndate alguse Pariisist TÜ kunstide keskuses

3. Mai 2021 / 18. Juuni 2021

Tartu Ülikooli kunstide keskuse galerii viimaseks näituseks jääb fotograaf Peeter Langovitsi „Tagasivaade – Pariis 1991, 1992”. Näitus on valminud koostöös Prantsuse Instituudiga ja pühendatud Eesti-Prantsuse diplomaatiliste suhete 100. aastapäevale (1921-2021). Eksponeeritud fotod...

Loe edasi

90ndadEest-Prantsuse diplomaatilised suhted 100FotograafiaNäitusPariisPeeter LangovitsTartuTartu ülikooli kunstide keskus

“Kodu ja rahu” Dokfoto Keskuses – Emmanuel Tussore, Anton Ivanov, Alexander Vasilyev

4. Detsember 2020 / 20. Juuni 2021

04.12.2020 - 20.06.2021 on Dokfoto Keskuses avatud näitus "Kodu ja rahu" Süüria sõja temaatikal, mis paneb kokku kõlama kolme kunstniku teosed. Nende seas on eksponeeritud prantsuse kunstniku Emmanuel Tussore'i Aleppo seebist modelleritud installatsioon. Näitust toetab Prantsus Instituut...

Loe edasi

Aleppo seepEmmanuel TussoreJuhan Kuusi Dokfoto KeskusKodu ja rahuNäitus