“Cléo 5-st 7-ni” avab Tartu Elektriteatri eriprogrammi “Linnad filmides”

Elektriteater

25. Veebruar 2021

Jakobi tänav 1, Tartu

Veebruari lõpus pakub Tartu Elektriteater eriprogrammi “Linnad filmides”. Avafilmiks on 25. veebruaril kell 18 Prantsuse uue laine iginoore ristiema Agnès Varda 1962. aastal valminud “Cléo 5-st 7-ni”, mille iga minut on kulda väärt. Suure mängulustiga valminud elust pulbitsev teos mõjub värskena ka aastal 2021.

Filmi juhatab sisse semiootik Katre Pärn. Linastus toimub koostöös Prantsuse Instituudiga ja on TASUTA, ent vajalik on eelregistreerumine.

 

Cléo 5-st 7-ni / Cléo de 5 à 7 (1962)

Prantsusmaal on kinnitamata reegel, et varajane õhtupoolik 5-st 7-ni on armastajate kohtumise aeg. Need on tunnid, mil armukesed õhkavad kohvikutes, tänavanurkadel ja pargipinkidel. Agnès Varda õrn ja emotsionaalne film noorest poplauljannast Cléost viib meid 1960. aastate lõputult stiilse Pariisi “armastuse hetkede” aega. Lustliku meelega Cléo meeli ärgitab neil tundidel aga pigem armastus elu vastu kui lihalikumad soovid – ta ootab arstilt analüüside tulemusi kardetud haiguse kohta.

Pingelise ooteaja leevenduseks kulgeb Cléo Pariisi ühest kohvikust teise, kohtub värvikate paarikestega, mängib juke box’ist omaenda lugusid, külastab kaardimoori ja kübarasalongi ning veeretab ajaviiteks viisikest.

Agnès Varda tundlik režissööripilk tuletab meile meelde elu ilu, võlu ja haprust ning paneb hellusega vaatama inimesi meie ümber. Tõeliselt suurejooneline meistriteos ühelt kõigi aegade kõige võimsamalt naisrežissöörilt.

Prantsusmaa, Itaalia, 1962
1h 30m
Režissöör: Agnès Varda
Osades: Corinne Marchand, Antoine Bourseiller, Dominique Davray
Keel: prantsuse
Subtiitrid: inglise
 
 

Eriprogramm “Linnad filmides”

Linna- ja arhitektuuriteemaline eriprogramm on valik dokumentaal- ja mängufilme, milles on linnal kanda eriline roll.

Kavas on filmid, kus on pööratud tähelepanu arhitektuurile ning sellele, kuidas peategelased end ümbritseva linnaga suhtlevad ja linnasid ise loovad. Mängufilmid innustavad  vaatama läbi poeetilise filtri, kutsuvad publiku enda peategelastega linnas kaasa uitama nii Pariisis (“Cléo 5-st 7-ni”) kui ka Madridis (“Augusti neitsi”) ning paljastavad linnaruumis olevaid salajasi sõnumeid (“They Live”).

Dokumentaalfilmid lahkavad aktuaalseid kriitilisi probleeme maailma linnades (“PUSH” ja “Havanna katustel”), tutvustavad kohalikke eripärasid (“Natura Urbana”) ja seda, kuidas meile lähedased inimesed iga päev oma maailmu loovad (“306 Hollywood” ja “Maailm jalge ees”). 

Filmid juhatavad sisse linnaarmastajatest oma ala spetsialistid. Eriprogrammi kuraator on urbanist Kadri Lind (Linnafestival UIT, Stencibility).

“Linnad filmides” programm toimus esmakordselt Tartu Elektriteatris 2019. aasta alguses. Ka tookord oli programmi kuraator Kadri Lind, linastus seitse filmi ning filmivalik oli publiku seas väga kõrgelt hinnatud.

Tutvu 2021. aasta programmiga

Cléo 5-st 7-ni

Loe artiklit teises keeles: Français,

Prantsuse uus laine kinos Sõprus

5. Detsember 2022 / 10. Detsember 2022

Prantsuse Instituut ja Kino Sõprus lõpetavad Euroopa filmikuu pidulikult Prantsuse uue lainega! 5.-10. detsembril 2022 jõuavad ekraanile Truffaut', Varda, Demy, Melville'i, Rivette'i ja Godard'i valitud filmid. Filmid linastuvad prantsuse keeles ingliskeelsete subtiitritega.   05.12 kell...

Loe edasi

FilmKinoKino SõprusPrantsuse uus laine

Prantsuse filmid & PÖFF 2022

11. November 2022 / 27. November 2022

PÖFF toob kinohundid taas kokku 11.-27. novembril! Filmivalikust leiate uusi Prantsuse filme ja kaasproduktsioone nii täiskasvanutele kui ka noortele.   Põhivõistlusprogramm "Keegi ei märganud" / Toi non plus tu n'a rien vu Režissöör: Béatrice Pollet Prantsusmaa, 2022 Keel:...

Loe edasi

PÖFFPrantsuse filmidprantsuse kino

Prantsuse keele kursused | Sügis 2022

Õpi prantsuse keelt oma ala tähtedelt! Sügisest pakub Prantsuse Instituut põhjalikke tasemekursusi nii algajatele kui ka edasijõudnutele. Lisaks on ees ootamas temaatilised õpitoad ning erikursused lastele-noortele. Kursused toimuvad Tallinna vanalinnas, ent võimalus on liituda ka e-õppega....

Loe edasi

e-kursusedlaste prantsuse keele õpitubaPrantsuse Instituut Eestisprantsuse keelprantsuse keele e-kursusedprantsuse keele intensiivkursusedprantsuse keele kursusedprantsuse keele kursused algajateleprantsuse keele kursused edasijõudnuteleprantsuse keele kursused lasteleprantsuse keele kursused noorteleprantsuse keele kursused täiskasvanuteleprantsuse keele õpePrantsuse kultuur