Prantsuse VR-filmid & KINOFF Ida-Virumaal

Kohtla-Järve, Narva, Jõhvi

13. November 2020 / 29. November 2020

KINOFF pakub koostöös Prantsuse Instituudiga novembrikuu nädalavahetustel Kohtla-Järvel, Narvas ja Jõhvis valikut Prantsuse VR-filmidest – dokumentaalidest kunsti ja koomiksiteni. Ühtlasi tähistame koos prantslastega novembrit kui digikuud!

 

KINOFF ja VR

KINOFF on Pimedate Ööde filmifestivali PÖFF erifestival Ida-Virumaal. Festival toimub kolmel järjestikusel nädalavahetusel: 13.-15. novembril Kohtla-Järvel, 20.-22.novembril Narvas ja 27.-29. novembril Jõhvis.

KINOFF pakub ka VR-filmide eriprogrammi! Kaasaegsed tehnoloogiad on tunginud ka filmitööstusesse: noorte autorite looming ühendab kino, videomänge, muusikat, tantse ja teatrit. Seetõttu pöörab KINOFFi programm tähelepanu filmitööstuse värsketele formaatidele, milleks on animeeritud koomiksid ja kahte tüüpi virtuaalse reaalsuse kino: 360° kino võimaldab põhjalikult süveneda loosse ning VR-filmid annavad võimaluse mõjutada objekte või tegelasi.

Kohtla-Järve kultuurikeskuses, Narva loomeinkubaatoris OBJEKT ja Jõhvi kontserdimajas.
Filmid on inglise ja prantsuse keeles.

  • VR Prantsuse koomiksinäitus “Interaktiivsed ja innovaatilised koomiksid”
  • “Culture VR la séléction”
  • Dokumentaalfilmid
  • VR kunstifilmid Monet’st, Mona Lisast ja Pariisist
  • kogu kava kinoff.ee

 

Diginovember / Novembre numérique

Prantsuse Instituudid üle maailma tähistavad novembrit digikuuna! Novembre numérique‘i eesmärk on mõtiskleda laiemalt digiteemade üle ühiskonnas. Instituudi diginovembri programm pakub põnevat avastamist digiloomingu, VR-filmide ning digitaalsete loojutustamisvormide vallas!

KINOFF 2020

Loe artiklit teises keeles: Français,

MoeKunstiKino toob oktoobris väärt moefilmid nelja Eesti linna

18. Oktoober 2021 / 31. Oktoober 2021 - Tallinn, Tartu, Jõhvi, Viljandi

Kuuendat korda toimuv moefilmide festival MoeKunstiKino näitab ka sel aastal moega seotud dokumentaale, kus tuleb juttu ka Prantsuse moemajadest! Esmakordselt toimuvad linastused lausa neljas erinevas linnas – lisaks Tallinnale ka Tartus, Viljandis ja Jõhvis. Toetab Prantsuse Instituut...

Loe edasi

Audrey Hepburnkino AmadeusKino SõprusMaison MargielaMoekunstikinoPierre CardinPrantsuse filmprantsuse kinoTartu Elektriteater