Céline Sciamma Filmimuuseumi Kinoteegis | “Tüdrukutekamp” ja “Minu elu Tsukiinina”

Filmimuuseumi Kinoteek

8. Aprill 2022 / 14. Aprill 2022

Pirita tee 56, Tallinn

Filmimuuseumi Kinoteek ja Prantsuse Instituut pakuvad teile aprillis vaatamiseks kaht linateost andekalt prantsuse filmitegijalt Céline Sciammalt: tüdrukust nooreks naiseks sirgumise lugu “Tüdrukutekamp”, mille rezissöör Sciamma on, ning imearmsat ja olulist animatsiooni “Minu elu Tsukiinina”.

 

R, 8. aprillil 2022 kell 18.00 – “Tüdrukutekamp” / “Bande de filles”

Sissepääs on tasuta

Céline Sciamma pälvis Eestis laiemat tähelepanu paari aasta taguse linateosega “Põleva tütarlapse portree” ja keskendub oma loomingus eri miljöödest ja ajastutest naiste portreteerimisele.

Tema 2014. aasta film “Tüdrukutekamp” on tütarlapsest nooreks naiseks sirgumise lugu läbi Pariisi äärelinnatüdrukute silmade. Peategelased otsivad oma identiteeti, kompavad piire, armuvad ja lõbutsevad nagu teismelised ikka, ent samal ajal seisavad silmitsi ka koduvägivalla ja äärelinna karmi tänavaeluga ning õpivad iseenda eest seisma.

16-aastase Marieme’i elu on täis keelde ja piiranguid – tema kodukvartalis Pariisi äärelinnas maksab poiste sõna, koolis kisuvad asjad kiiva. Kõik muutub, kui ta kohtab kolme tüdrukut, kes piire ei tunne. Nad tantsivad, kaklevad, räägivad kõvasti ja naeravad kõige üle. Marieme’ist saab Vic ja ta liitub gängiga, et noorust täiel rinnal nautida.

Prantsusmaa, 2014
Režissöör: Céline Sciamma
Osades:  Karidja Touré, Assa Sylla et Lindsay Karamoh
Kestus: 1h52
Žanr: draama 
Keel: prantsuse
Subtiitrid: inglise

 

N, 14. aprillil 2022 kell 18.00 – “Minu elu tsukiinina” / “Ma vie de courgette”

Piletid peagi Kinoteegi veebilehelt

“Minu elu Tsukiinina” on lugu väiksest 9-aastasest poisist hüüdnimega “Tsukiini” (prantsuse keeles Courgette), kelle elu algab päris õnnetute tähtede all. Pärast ema ootamatut surma sõbruneb Tsukiini heasüdamliku politseiniku Raymondiga, kes saadab Tsukiini lastekodusse. Seal ootavad teda uued sõbrad, kelle elu samuti ei ole olnud nii lihtne. Igaüks neist omab portsu särtsakust, positiivsust ja kujutlusvõimet, mis nii tihti läheb meil täiskasvanutel kaduma. Elu on kohati kurb, aga ka täis seiklusi – ja armastust.

Claude Barrasi filmi teemavalik on lastefilmile ebatavaline, aga “Tsukiini” näitab, kuidas väikesed lapsed suudavad hoolimata eluraskustest näha maailma helgemat poolt, olla solidaarsed teineteisele ja lõpuks tõusta oma elu kangelasteks.

Film on täis muhedaid detaile, tabavat muusikat, lustakaid interjööre ja ennekõike naljakat huumorit. Sellest filmist leiduvad selle aasta filmimaailma suurimad superkangelased, kes jagavad vaatajatele oma ligitõmbavat elufilosoofiat!

Film sobib lastele alates 7. eluaastast ja loomulikult ka vanematele filmisõpradele.

“Minu elu Tsukiinina” esilinastus 2016. aasta Cannes’i filmifestivali programmis Directors’ Fortnight. Film võitis maineka Anncey rahvusvahelise animatsioonifestivali peaauhinna.

Prantsusmaa, Šveits, 2016
Režissöör: Claude Barras
Scénaristes : Céline Sciamma, Germano Zullo, Claude Barras, Morgan Navarro
Kestus : 1h06
Žanr: animatsioon
Keel: eesti (dubleeritud)
Subtiitrid: vene

Loe artiklit teises keeles: Français,

Prantsuse keele kursused | Sügis 2023

Prantsuse Instituut ootab nii algajaid kui ka edasijõudnuid prantsuse keele huvilisi uutele tasemekursustele. Lastele ja noortele pakume erikursusi ja õpitube. Tunnid toimuvad Tallinna vanalinnas, ent ühtlasi on võimalus liituda e-õppega. Kursuste valik täieneb. Bienvenue...

Loe edasi

e-kursusedlaste prantsuse keele õpitubaPrantsuse Instituut Eestisprantsuse keelprantsuse keele e-kursusedprantsuse keele intensiivkursusedprantsuse keele kursusedprantsuse keele kursused algajateleprantsuse keele kursused edasijõudnuteleprantsuse keele kursused lasteleprantsuse keele kursused noorteleprantsuse keele kursused täiskasvanuteleprantsuse keele õpe

Maeterlincki, Debussy ja “Pelléasi ja Mélisande’i” radadel | Näitus Rahvusooper Estonias

Rahvusooperis Estonia on alates 30. augustist 2023 avatud rahvusvaheline koostöönäitus, mis on pühendatud prantsuse helilooja Claude Debussy ooperile „Pelléas ja Mélisande“ ning selle aluseks oleva samanimelise näidendi autorile, belgia kirjanikule Maurice Maeterlinckile. Näitus jääb...

Loe edasi

AMLClaude DebussyEesti Teatri- ja MuusikamuuseumKirjandusarhiiv ja -muuseum BrüsselisLa MonnaieMaurice MaeterlinckPelléas ja MélisandePrantsuse Instituut EestisRahvusooper EstoniaWallonie Bruxelles-International

Prantsuse filmid MAFF-il 2023

20. September 2023 / 1. Oktoober 2023

Matsalu loodusfilmide festival toimub 20. septembrist 1. oktoobrini 2023 Lihulas ja üle Eesti! Kavas on 9 Prantsuse dokumentaali, millest võistlusprogrammi finalistide hulgas linastub 4. Festivali avab Prantsuse film "Valge unistus" Yukoni kargetest, ekstreemsetest maastikest. Toetab Prantsuse...

Loe edasi

MAFFMatsalu Loodusfilmide Festival