Arvo Pärdi filmiõhtud ETV2-s

ETV2

11. August 2020 / 25. August 2020

Arvo Pärdi 85. sünnipäeva ootuses pakub ETV2 koostöös Arvo Pärdi Keskusega augusti teisipäevadel vaatamiseks filme, milles Arvo Pärdi muusikal on kandev roll. Programmis on ka kaks Prantsuse filmi: “Ilmutus” ja “Ootus”! Filmid on järelvaadatavad ETV2 lehel.

 

11. augustil kell 21.30 ETV2-s “Ilmutus” (L’apparition)

“Ilmutus” on järelvaadatav ETV2 lehel.

Režissöör: Xavier Giannoli
Osades: Vincent Lindon, GalatéaBellugi, Patrick d’Assumçao
Tootjariik: Prantsusmaa, 2018

Prantsuse päevalehe ajakirjanik Jacques Mayano saab Vatikanist salapärase telefonikõne. Ühe Prantsusmaa väikelinna 18-aastane tütarlaps väidab, et nägi Neitsi Maarja ilmutust. Kuuldused sellest levivad kiiresti, tuhanded palverändurid suunduvad oletatava ilmutuse asupaika. Ilmalike vaadetega Jacques nõustub liituma uurimiskomisjoniga, mis asub antud juhtumit uurima. Põnevikuna üles ehitatud film käsitleb sügavaid inimlikke teemasid, nagu usu haprus, igatsus kindluse järele, inimliku usalduse ja läheduse vajadus.

Filmis kõlavad mitmed Arvo Pärdi heliteosed, sealhulgas nii küllaltki haruldast kasutust leidnud “Beatus Petronius”, “Mein Weghat Gipfel und Wellentäler” kui ka “StabatMater”, samuti sagedamini kasutatavad “Summa” ning “Fratres”. Lisaks kõlab filmis ka Veljo Tormise regilauluseade “Lauliku lapsepõli”.

 

25. augustil kell 21.30 ETV2-s “Ootus” (L’attesa)

Režissöör: Piero Messina
Osades: Juliette Binoche, Giorgio Colangeli, Lou de Laâge
Tootjariigid: Itaalia, Prantsusmaa, 2015

Ülestõusmispühade eelõhtu Sitsiilia külakeses. Üksi suures majas elavale Annale (Juliette Binoche) tuleb Prantsusmaalt külla poja Giuseppe kallim Jeanne (Lou De Laâge). Ent Giuseppe on kadunud, ja nõnda on sel kohtumisel ning koosolemisel hoopis teistmoodi sisu. Anna ei ava Jeanne’ile poja kadumise tagamaid, ema ja poja armastatu ootavad Giuseppet koos, ning selles ootuses segunevad lein, vaikus, ütlematajätmine ja eraldatus. Ootus oleks otsekui realistlik, ent on samas kaugelt enamat. Messina esimene täispikk mängufilm võitis Veneetsia filmifestivalilt kolm auhinda.

Filmil on mitmekesine heliriba, kus kõlab nii elektrooniline indie pop, Leonard Cohen kui ka Aleksander Knaifeli ja Arvo Pärdi muusika. Ühes filmi stseenis kõlab ema ja poja vestluse taustaks Pärdi “Trisagion”.

Loe artiklit teises keeles: Français,

“Kodu ja rahu” Dokfoto Keskuses – Emmanuel Tussore, Anton Ivanov, Alexander Vassilyev

4. Detsember 2020 / 28. Veebruar 2021

04.12.2020 - 28.02.2021 on Dokfoto Keskuses avatud näitus "Kodu ja rahu" Süüria sõja temaatikal, mis paneb kokku kõlama kolme kunstniku teosed. Nende on eksponeeritud prantsuse kunstniku Emmanuel Tussore'i Aleppo seebist modelleritud installatsioon. Näitust toetab Prantsus Instituut...

Loe edasi

Aleppo seepEmmanuel TussoreJuhan Kuusi Dokfoto KeskusKodu ja rahuNäitus

7. Artishoki biennaal – Marc Leschelier

18. November 2020 / 6. Detsember 2020

7. Artishoki biennaali raames esitleb 25. novembril kell 18 enda teost "Must mört" prantsuse kunstnik Marc Leschelier. Esmaesitlus leiab aset Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis (Põhja pst 35). 27. novembrist kuni 6. detsembrini on Kai Kunstikeskuses avatud ühisnäitus. Toetab Prantsuse Instituut...

Loe edasi

Jean Arnaud’ isikunäitus “Servale”

21. November 2020 / 16. Veebruar 2021

Prantsuse kunstniku Jean Arnaud' isikunäitus on avatud Tartu Ülikoolis (Jakobi 2) 21.11.2020-16.02.2021. Näitusel kujutab kunstnik kaht kadunud puud, üht Eestis, teist Prantsusmaal, mille lugu on teda tugevalt mõjutanud. Näituse on korraldanud Sara Bédard-Goulet loomingu- ja teadusprojekti...

Loe edasi

Jean ArnaudNäitusTartu Ülikool