Arvo Pärdi filmiõhtud ETV2-s

ETV2

11. August 2020 / 25. August 2020

Arvo Pärdi 85. sünnipäeva ootuses pakub ETV2 koostöös Arvo Pärdi Keskusega augusti teisipäevadel vaatamiseks filme, milles Arvo Pärdi muusikal on kandev roll. Programmis on ka kaks Prantsuse filmi: “Ilmutus” ja “Ootus”! Filmid on järelvaadatavad ETV2 lehel.

 

11. augustil kell 21.30 ETV2-s “Ilmutus” (L’apparition)

“Ilmutus” on järelvaadatav ETV2 lehel.

Režissöör: Xavier Giannoli
Osades: Vincent Lindon, GalatéaBellugi, Patrick d’Assumçao
Tootjariik: Prantsusmaa, 2018

Prantsuse päevalehe ajakirjanik Jacques Mayano saab Vatikanist salapärase telefonikõne. Ühe Prantsusmaa väikelinna 18-aastane tütarlaps väidab, et nägi Neitsi Maarja ilmutust. Kuuldused sellest levivad kiiresti, tuhanded palverändurid suunduvad oletatava ilmutuse asupaika. Ilmalike vaadetega Jacques nõustub liituma uurimiskomisjoniga, mis asub antud juhtumit uurima. Põnevikuna üles ehitatud film käsitleb sügavaid inimlikke teemasid, nagu usu haprus, igatsus kindluse järele, inimliku usalduse ja läheduse vajadus.

Filmis kõlavad mitmed Arvo Pärdi heliteosed, sealhulgas nii küllaltki haruldast kasutust leidnud “Beatus Petronius”, “Mein Weghat Gipfel und Wellentäler” kui ka “StabatMater”, samuti sagedamini kasutatavad “Summa” ning “Fratres”. Lisaks kõlab filmis ka Veljo Tormise regilauluseade “Lauliku lapsepõli”.

 

25. augustil kell 21.30 ETV2-s “Ootus” (L’attesa)

Režissöör: Piero Messina
Osades: Juliette Binoche, Giorgio Colangeli, Lou de Laâge
Tootjariigid: Itaalia, Prantsusmaa, 2015

Ülestõusmispühade eelõhtu Sitsiilia külakeses. Üksi suures majas elavale Annale (Juliette Binoche) tuleb Prantsusmaalt külla poja Giuseppe kallim Jeanne (Lou De Laâge). Ent Giuseppe on kadunud, ja nõnda on sel kohtumisel ning koosolemisel hoopis teistmoodi sisu. Anna ei ava Jeanne’ile poja kadumise tagamaid, ema ja poja armastatu ootavad Giuseppet koos, ning selles ootuses segunevad lein, vaikus, ütlematajätmine ja eraldatus. Ootus oleks otsekui realistlik, ent on samas kaugelt enamat. Messina esimene täispikk mängufilm võitis Veneetsia filmifestivalilt kolm auhinda.

Filmil on mitmekesine heliriba, kus kõlab nii elektrooniline indie pop, Leonard Cohen kui ka Aleksander Knaifeli ja Arvo Pärdi muusika. Ühes filmi stseenis kõlab ema ja poja vestluse taustaks Pärdi “Trisagion”.

Loe artiklit teises keeles: Français,