JÄRELVAADATAV: teemaõhtu “Värsked tuuled Prantsuse moemaailmast”

Zoom

25. oktoober 2021

Oktoobri teine pool möödub Tallinna, Tartu, Viljandi ja Jõhvi kinodes MoeKunstiKino tähe all. Sestap piilume ka Prantsuse Instituudi virtuaalsel teemaõhtul Prantsuse moemaailma! Külla tuleb noor eesti moedisainer Frida Jõe, kes lõpetas möödunud kevadel õpingud Prantsuse riikliku stipendiaadina Pariisi Moeinstituudis, mille lõpudefilee avas muide kevadise Pariisi moenädala, ning töötab praegu praktikandina Givenchy moemajas. Kohtume 4. novembril kell 18.00 Zoomis!

⇒ Teemaõhtu on järelvaadatav Youtube’is.

 

Frida Jõe juhatab teemaõhtu sisse nõnda:

«Paris valait toujours la peine, et vous receviez toujours quelque chose en retour de ce que vous lui donniez.»
“Pariis oli alati seda väärt ja ta tasus sulle kõige eest, mida sa talle iganes andsid.”
Ernest Hemingway “Pidu sinus eneses”

“Teemaõhtul jutustan oma kogemusest ja tähelepanekutest Prantsuse moemaailmas ning arutan selle üle, mis inimesi moe sõgeda maastiku juurde meelitab. Kas kõik need ületunnid ja magamata ööd, pisarad ja kitsad eluolud on seda tõesti väärt? Räägime sellest, milline Prantsuse moemaailm seestpoolt paistab ja kuidas pandeemia on seda mõjutanud. Etteruttavalt ütlen, et suure tõenäosusega ei suuda ma vastata põletavale küsimusele “mis on moes,” ent vaatame siiski üle mõned huvitavamad tendentsid ja praegused tegijad.”

 

Fotodel on Frida Jõe looming

1. foto Guillaume Roujas
2.foto Titre Provisoire

Prantsuse Instituudi teemaõhtu Prantsuse moemaailm Frida Jõe

Prantsuse Instituudi teemaõhtu Prantsuse moemaailm Frida Jõe

Prantsuse lugemisklubi tuleb Tartusse: Virginie Despentes „Vernon Subutex 3″

2. Detsember 2021

Esimest korda seab Prantsuse Instituudi lugemisklubi sammud ülikoolilinna Tartusse! Kohtume 2. detsembril raamatupoes Biblioteek, et vestelda Virginie Depentes'i menuka Subutexi-triloogia viimasest, kolmandast osast. Aruteluringi veab tõlkija Maria Esko. Kohtume Tartus!   Millal? –...

Loe edasi

BiblioteekKirjastus Varrakprantsuse kirjandusprantsuse lugemisklubiTartuVernon Subutex 3Virginie Depentes