Talvejazz – David Chevallier Trio feat. Anett Tamm (Prantsusmaa-Eesti)

Üle Eesti

19. Veebruar 2021 / 25. Veebruar 2021

Jazzkaare Talvejazzi fookuses on 2021. aastal eesti ja prantsuse artistide koostööd! David Chevallier triot ja Anett Tamme saab veebruari lõpus Tallinnas, Viljandis, Mõnistes, Põlvas ja Abja-Paluojal. Toetab Prantsuse Instituut.

 

Multitalent, kitarrist ja helilooja David Chevallier koos bassist Sébastien Boisseau ja trummar Christophe Lavergne‘iga moodustavad särava loomingulise trio, mis võlub oma värske väljendusrikkuse ja uute ideedega. Prantsuse trio ja noor eesti laulja Anett Tamm esitavad Eesti turneel David Chevallier’ tsükli „The Ophelia Songbook“, mille sõnade autor on Kanada laulja Kyrie Kristmanson.

David Chevallier on Prantsuse kaasaegse jazzi silmapaistvamaid muusikuid. Chevallier’ triokooseis alustas 2013. aastal jazzistandardite interpreteerimisega, nende debüütalbum „Standards & Avatars“ pälvis rohkelt kiitust värskete seadete eest. 2016. aastal andis trio välja välja teise albumi “Second Life” originaalmuusikaga. Saavutamaks ainulaadset jazz-folgiheli, vahetas David Chevallier siin elektrikitarri 6- ja 12-keelsete akustiliste kitarride ning bandžo vastu. Chevallier on rohkesti kasutanud ka arvuti laialdasi võimalusi põnevamate ja mitmekihilisemate helimaastike loomiseks.

Muusikute peres üles kasvanud David Chevallier õppis klassikalist kitarri, vaimustudes ka heliloomingust ja improvisatsioonist. Instrumentalistina andis ta kontserte koos muusikutega nagu Laurent Dehors, Patrice Caratini ja John Taylor. Sügavamalt uuris ta erinevate ajastute muusikamaailmade ühisosa ja sildade loomise võimalust nende vahel. Eriti huvitus ta barokkmuusika ja kaasaegse jazzi sümbioosist. Oma heliloomingus võttis ta kasutusele theorbo ja barokk-kitarri, mida ta kasutas ka nt Björki lugude interpreteerimisel. Siiski võite kindlad olla, et David Chevallier pole unustanud elektrikitarri ega jazzi!

Laulja Anett Tamm on noor jazzmuusik, kes askeldab heliloomingu, interpretatsiooni ja arranžeerimise kiirteel. Anetti põnevaimad katsetused ja mõttevälgatused avalduvad 2017. aastal loodud ansambli Alfa Collective’i loomingus, kellega 2018. aastal anti välja debüütalbum „Canvas“. Alates 2019. aastast tegutseb Anett lauljana ka ansamblis The Nonconceptual Art Club ning duos TamTam. Anett on lõpetanud Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli laulu erialal ning hetkel õpib ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias jazzlaulu Kadri Voorandi käe all.

Kava “The Ophelia Songbook” lood on minu jaoks tohutult värviküllased ja kontrastiderohked. David Chevallier’ jazz-folgilikud kompositsioonid, trio meisterlikud improvisatsioonid ning Kyrie Kristmansoni kirjutatud ekspressiivsed tekstid loovad ajatu muinasjutumaailma ja ühendavad Shakespeare’i kujutletud olustiku tänapäevaga,“ lisab Anett.

Koos David Chevallier’ Trioga esitab Anett lugusid jazzi ja folki ühendavast spirituaalse alatooniga tsüklist „The Ophelia Songbook“. Muusika elustab Shakespeare’i „Hamleti“ traagilise saatusega naistegelase Ophelia, keda on peetud oma aja naiseliku seksuaalsuse ja hulluse sümboliks. Kuigi Shakespeare’i tragöödias käsitletakse Opheliat põgusa lisandina, on tegelaskuju kirjanduses ja kunstis sümbolina ohtralt figureerinud. „The Ophelia Songbook“ annab fantaasiarikaste laulude abil Opheliale võimaluse end kuuldavaks teha, talle omistatud sümbolistlikke tõlgendusi kõigutada ning jutustada naiseks olemise võludest ja valudest läbi ajaloo.

 

Koosseis:

David Chevallier – kitarr
Sébastien Boisseau – kontrabass
Christophe Lavergne- trummid
Anett Tamm – laul

 

Kuupäevad:

Reede, 19.02.2021 Pärismusmuusika Ait, Viljandi – PILETID
Laupäev, 20.02.2021 Mõniste Rahvamaja
Pühapäev 21.02.2021 Põlva kultuurikeskus – PILETID
Esmaspäev, 22.02.2021 Abja-Paluoja kultuurimaja
TALVEJAZZ Neljapäev, 25.02.2021 Philly Joes’ Jazziklubis Tallinnas – PILETID
Tallinna kontserti Philly Joe’s saab vaadata ka otseülekandena! PILETID

 

Korraldavad ja toetavad Jazzkaar, agentuur Vaapat äänet, Philly Joe’s jazziklubi, Prantsuse Instituut, Uus Kontsert, Lune des Trois, Centre National de La Musique, Institut Français – Ville de Nantes, Association Jazzé Croisé, Kumu drums.

David Chevallier Trio Anett Tamm Talvejazz

David Chevallier Trio Anett Tamm Talvejazz

Loe artiklit teises keeles: Français,