“Pulmakaos” tasuta seansil Lasnakinos

Laagna aed

23. August 2019

Võru 11 Lasnamäe

Tallinn

Lasnakino näitab kolmel õhtul vabas õhus mõnusaid filme. Reedel, 23. augustil on kavas Prantsuse komöödiaklassik "Pulmakaos"! Seanss on kõigile tasuta. Olete oodatud!

LasnaKino ajakava 23. augustil aadressil Laagna aed, Võru 11, Tallinn:

  • Kell 20.30 diskussioon teemal “Kas ja kuidas toetab EL loomevabadust?”

Osalejad: Vlad Muko – režissöör, #EUandME üle-Euroopalise filmikonkursi võitja
Juhan Lepassaar – Euroopa Liidu küberturbeameti juht

Diskussioon: Oleme harjunud vabalt reisima, välismaal õppima ning kasutama eurosid, kuid sageli jäävad mitmed Euroopa Liidu tegevused meile kaugeks ja mõistmatuks. Oma kogemust üle-Euroopalisel lühifilmikonkursil osalemisest jagab Eestist pärit Vlad Muko, kes täna elab Londonis. Lisaks arutleme Euroopa Liidu küberturbeameti juhi Juhan Lepassaarega selle üle, mida tähendavad mõisted nagu geoblokeering ja digiarhiveerimine ning milline on nende roll meie kultuurilise mitmekesisuse säilitamisel.

  • Pärast arutelu vaatame Vlad Muko lühifilmi “Unistuste soeng”, mis oli üks viiest #EUandME kampaania raames toimunud üleeuroopalise filmikonkursi võitjast.
  • Õhtu lõpetab tänaseks Prantsuse kinoklassikasse kuuluv komöödia „Pulmakaos“, mis räägib katoliiklikku traditsiooni austavast prantsuse pereisast, kelle neljast tütrest kolm abielluvad moslemi, juudi ja asiaadiga ning ainult neljas leiab katoliiklase, kuid… Muide, kõnealuse komöödia jätkulugu jookseb parajasti ka suuremates Eesti kinodes.

 

Pulmakaos / Qu’est-ce qu’on a fait au Bon Dieu?
Prantsusmaa, 2014
Režissöör: Philippe de Chauveron
Osades: Christian Clavier, Chantal Lauby, Ary Abittan
Pikkus: 1h37

Keel: prantsuse
Subtiitrid: eesti

 

LASNAKINO – VÄÄRT FILMID VABAS ÕHUS!

Lasnaidee jätkab armsaks saanud traditsiooniga – ka sel aastal saab nautida sumedaid augustiõhtuid väärt filmielamusega vabas õhus oma kodu lähedal!
Tasuta filmiprogramm kestab seekord kolm õhtut järjest, 22.-24. augustil.

Mugava filmielamuseks võta kaasa enda istumisalus, tool, pleed, padi jms. Istumiskohad korraldajate poolt on esimestele tulijatele!

Loe artiklit teises keeles: Français,

Peeter Langovitsi fotonäitus 90ndate alguse Pariisist TÜ kunstide keskuses

3. Mai 2021 / 18. Juuni 2021

Tartu Ülikooli kunstide keskuse galerii viimaseks näituseks jääb fotograaf Peeter Langovitsi „Tagasivaade – Pariis 1991, 1992”. Näitus on valminud koostöös Prantsuse Instituudiga ja pühendatud Eesti-Prantsuse diplomaatiliste suhete 100. aastapäevale (1921-2021). Eksponeeritud fotod...

Loe edasi

90ndadEest-Prantsuse diplomaatilised suhted 100FotograafiaNäitusPariisPeeter LangovitsTartuTartu ülikooli kunstide keskus

“Kodu ja rahu” Dokfoto Keskuses – Emmanuel Tussore, Anton Ivanov, Alexander Vasilyev

4. Detsember 2020 / 20. Juuni 2021

04.12.2020 - 20.06.2021 on Dokfoto Keskuses avatud näitus "Kodu ja rahu" Süüria sõja temaatikal, mis paneb kokku kõlama kolme kunstniku teosed. Nende seas on eksponeeritud prantsuse kunstniku Emmanuel Tussore'i Aleppo seebist modelleritud installatsioon. Näitust toetab Prantsus Instituut...

Loe edasi

Aleppo seepEmmanuel TussoreJuhan Kuusi Dokfoto KeskusKodu ja rahuNäitus