Prantsuse e-lugemisklubi: “Kuidas rääkida raamatutest, mida me pole lugenud?”

Prantsuse Instituut

29. Oktoober 2020

Kuninga 4, Tallinn

29. oktoobril on Prantsuse Instituudi lugemisklubi külaline tõlkija ja Tartu Ülikooli prantsuse kirjanduse professor Tanel Lepsoo. Seekordne teos on kelmikas ja intrigeeriv ninanips lugemisklubile, sest räägime … Pierre Bayard’i raamatust “Kuidas rääkida raamatutest, mida me pole lugenud?”. Teos on äsja ilmunud kordustrükis “LR kuldsarjas”.

  • Sel korral toimub kohtumine Zoomis. Osalejad saavad end kirja panna siin. Enne lugemisklubi seanssi saadame registreerunutele meilile veebiplatvormi lingi.

 

Millal? – Neljapäeval, 29. oktoobril 2020 kell 18.00-19.00.
Kus? – Asjaolude sunnil tuli plaane vahepeal veidi kohendada – kohtume sel korral Zoomis. Prantsuse Instituudis (Kuninga 4).
Mis? – Pierre Bayard “Kuidas rääkida raamatutest, mida me pole lugenud?”.
Kes? – Eestikeelset vestlusringi veab raamatu tõlkija Tanel Lepsoo.

 

PIERRE BAYARD “KUIDAS RÄÄKIDA RAAMATUTEST, MIDA ME POLE LUGENUD?”

Prantsuse keelest tõlkinud Tanel Lepsoo, toimetanud Triinu Tamm
Loomingu Raamatukogu 2008 / 2020

Mida õigupoolest tähendab see, kui inimene ütleb, et ta on üht või teist raamatut lugenud? Mis vahe on raamatu mittelugemisel ja raamatust mittehuvitumisel? Väljakutsuva pealkirjaga teoses kutsub prantsuse esseist, kirjandusõppejõud ja psühhoanalüütik Pierre Bayard (sünd. 1954) üle saama raamatu mittelugemisega seotud häbist, sõnastab nii eluliste olukordade kui ka kirjandusklassika abil erinevaid lugemise astmeid ning näitab, et raamatute tundmaõppimiseks võib olla tõhusamaidki viise kui nende lugemine.

Loe katkendit

 

PRANTSUSE LUGEMISKLUBI EESMÄRK on tõsta esile kvaliteetset kaasaegset prantsuskeelset kirjandust, mis on tõlgitud eesti keelde, ning pakkuda kirjandushuvilistele kohta, kus koos käia, arutelusid pidada ja lugemismuljeid vahetada.

 

Lugemiseni!

 

Pierre Bayard_Kuidas rääkida raamatutest, mida me pole lugenud?_foto Rahva Ramat

Frankofooniakuu kultuuriprogramm 2021

1. Märts 2021 / 31. Märts 2021

Märts on frankofooniakuu! Koostöös heade partneritega toob Prantsuse Instituut teieni hõrgu kultuuriprogrammi, mis pakub elamusi kvaliteetfilmide ja -kirjanduse sõpradele, vestlusi kaasaegse tänavakunsti või ooperihuvilistele! Tänavused üritused toimuvad veebikeskkonnas; ETV2 väärt...

Loe edasi

BelgiadžässFilmfotojahtfrankofoonia jalutuskäikfrankofooniakuuKanadakeelekohvikKinoKino Sõpruskirjanduskontsertmärts on frankofooniakuuNäitusPrantsusmaaRural Urban ArtŠveitstänavakunstTartu ElektriteaterTeaterTheatrum

Prantsuse kinolegendid. André Perlsteini fotonäitus

2. Veebruar 2021 / 18. Märts 2021

Prantsuse fotograafi André Perlsteini fotonäitus 1970ndate armastatud filminäitlejaist ja režissööridest, aga ka moe- ja muusikalegendidest viib vaataja otse võtteplatside ja moemajade kulisside taha. Prantsuse Instituut korraldab 26 mustvalgest portreest koosneva näituse Eesti-Prantsuse...

Loe edasi

André PerlsteinKino ArtisPrantsuse filmiklassikaPrantsuse Instituudi fotonäitusPrantsuse kinolegendid