Prantsuse lugemisklubi: Joris-Karl Huysmans “Äraspidi”

Zoom

26. Veebruar 2021

Prantsuse lugemisklubi 2021. aasta esimene teos on Joris-Karl Huysmansi romaan “Äraspidi”. Kohtume reedel, 26. veebruaril kell 18 Zoomi veebikeskkonnas. Autorit tutvustab ja vestlusringi veab raamatu tõlkija Leena Tomasberg, kes nomineeriti 2013. aastal raamatu tõlkega Kultuurkapitali aastapreemiale.

Registreeru

 

Millal? – Reedel, 26. veebruaril 2021 kell 18.00-19.00.
Kus?Kirjanike Maja musta laega saal (Harju 1). Veebiplatvormil Zoom. Registreerunutele saadame meilile lingi enne lugemisklubi toimumist.
Mis? – Joris-Karl Huysmans “Äraspidi”.
Kes? – Eestikeelset vestlusringi veab romaani tõlkija Leena Tomasberg.

 

JORIS-KARL HUYSMANS „ÄRASIPDI

Prantsuse keelest tõlkinud Leena Tomasberg, toimetanud Mall Põldmäe
Kirjastus Koolibri, 2013

Prantsuse dekadentsi peateos (1884), fin de siècle’i meeleolu suurepärane hümn esitab loo eraklikust esteedist, kes mõnuleb esoteerilises kunstis, jälestab kodanlikku ühiskonda, jumaldab kõike kunstlikku ning ihkab uusi tundeid ja pahelisi naudinguid. Huysmans lõi selle teosega otsustavalt lahku seni viljeldud naturalismist. „Äraspidi“ on vahetult mõjutanud Oscar Wilde’i „Dorian Gray portreed“.

 

 

PRANTSUSE LUGEMISKLUBI EESMÄRK on tõsta esile kvaliteetset prantsuskeelset kirjandust, mis on tõlgitud eesti keelde, ning pakkuda kirjandushuvilistele kohta, kus koos käia, arutelusid pidada ja lugemismuljeid vahetada.

 

Lugemiseni!

Joris-Karl Huysmans Äraspidi

Frankofooniakuu kultuuriprogramm 2021

1. Märts 2021 / 31. Märts 2021

Märts on frankofooniakuu! Koostöös heade partneritega toob Prantsuse Instituut teieni hõrgu kultuuriprogrammi, mis pakub elamusi kvaliteetfilmide ja -kirjanduse sõpradele, vestlusi kaasaegse tänavakunsti või ooperihuvilistele! Tänavused üritused toimuvad veebikeskkonnas; ETV2 väärt...

Loe edasi

BelgiadžässFilmfotojahtfrankofoonia jalutuskäikfrankofooniakuuKanadakeelekohvikKinoKino Sõpruskirjanduskontsertmärts on frankofooniakuuNäitusPrantsusmaaRural Urban ArtŠveitstänavakunstTartu ElektriteaterTeaterTheatrum