Prantsuse kirjandusõhtu: Goncourt’i auhinna finalistid

Prantsuse Instituut Eestis

13. Juuni 2022

Kuninga 4, Tallinn

Prantsuse Instituudi ja Goncourt’i Akadeemia koostöös selgus tänavu esimene Eesti Goncourt’i kirjandusauhind, mille pälvis Mohamed Mbougar Sarri romaan “La plus secrète mémoire des hommes. Esmaspäeval, 13. juunil kell 17.30 ootame kõiki kirjandushuvilisi Prantsuse Instituuti, kus Goncourt’i eesti žürii tutvustab lähemalt võiduromaani ning kolme ülejäänud finalisti. Kirjandusõhtu on eesti keeles ja tasuta!

 

Raamatuid tutvustavad Prantsuse Lütseumi abituriendid Kaisa Arumeel ja Anna Brettin Suursalu, romanistikatudengid Helena Saare ja Markus Jüriväli Tartu Ülikoolist ning Karina Kert Tallinna Ülikoolist, prantsuse kirjanduse tõlkijad Maria Esko ja Ulla Kihva ning Prantsuse Instituudi keelekoostöö atašee Guillaume Raboutot.

 

Need neli romaani jõudisd mullu Prantsusmaal Goncourt’i auhinna nelja finalisti hulka ning samu raamatuid luges ka eesti žürii.

  • Mohamed Mbougar Sarr “La plus secrète mémoire des hommes” (“Inimeste kõike salajasem mälestus”) pälvis mullu ka ametliku, Prantsuse Goncourt’i auhinna. Eesti žürii hindas raamatu tugevat kirjanduslikku taset ning ajaloolise jutustuse võluvat põimumist müstiliste elementidega. See on 20. sajandi Aafrika frankofoonse kirjanduse ühe märgilisema kirjaniku Yambo Ouologuemi romaanist “Le devoir de violence” inspireeritud müstiline lugu, mis käsitleb kirjanikuks olemise, identiteediotsingute ja kolonialismiteemasid.
  • Christine Angot “Le Voyage dans l’Est” (“Reis itta”). Oluline ja hingeminev autobiograafiline romaan, mille teemaks on intsest ja seksuaalvägivald.
  • Sorj Chalandon “Enfant de salaud” (“Lurjuse laps”). Autor, kelle isa tegi II maailmasõja ajal koostööd Natsi-Saksamaaga, avab lugejale tumeda peatüki perekonna ajaloos.
  • Louis-Philippe Dalembert “Milwaukee Blues”. USA rassismiprobleeme ning politseivägivalda käsitleva romaani ainestik põhineb George Floydi vägivaldsel tapmisel.

 

Prantsuse kirjandusõhtu Eesti Goncourt'i auhind

Lastekontsert Viimsi Artiumis: Ravel, Pierné, Debussy

17. Detsember 2023

17. detsembril toimub Viimsi Artiumi kammersaalis põnev kontsert, mis pakub väikestele muusikasõpradele alates 3. eluaastast suurepärase võimaluse tutvuda sundimatus õhkkonnas Raveli, Pierné ja Debussy heliloominguga! PILETID Kolmveerandtunnises kavas kõlab programmiline muusika 20....

Loe edasi