Prantsuse festivalisuvi 2019

Prantsusmaal toimub aasta ringi põnevaid muusikafestivale, ent suvel on programm eriti tihe. Kuna kõigest heast ei mahu siin paraku kirjutama, oleme festivalisõprade jaoks kokku pannud väikese valiku! Nii et miks mitte suvel Prantsusmaale reisides mõni vahva muusikasündmus kavasse võtta? 🙂

 

Solidays

Juuni lõpus annab Prantsuse festivalisuvele avapaugu Solidays, mille tulud lähevad aidsivastaseks võitluseks. Tänavune festival on järjekorras kahekümnes ning toimub 21.-23. juunil Paris Longchamp’i hippodroomil. Esinejate hulgas astuvad üles Angèle, Lomepal, Macklemore, Thylacine, Parov Stelar, Die Antwoord, Thérapie Taxie, The Blaze, J Balvin ja paljud teised.

20 aasta jooksul on festivalil Solidays osalenud 8500 vabatahtlikku, esinenud 1100 artisti, kogutud 25 miljonit aidsivastase võitluse toetusfondi jaoks,  toetatud 2200 programmi 42 riigis ning jagatud laiali 2800 km kondoome!

https://www.solidays.org/

   Festivals d'été en France

 

Hellfest

Uus koht… Uus õhkkond! Hellfest toob 21.-23. juunil Nantes’i lähedale Clissoni kokku heavy metal’i, hard rock‘i ja punk hardcore‘i austajad. Sel aastal astuvad teiste hulgas üles raskemuusikalegendid nagu Kiss, Manowar ja ZZ Tops! 

https://www.hellfest.fr/

Festivals d'été en France

 

Les Eurockéennes

Armastad rokki ja poppi? Eurockéennes ootab sind Belfort’is 4.-7. juulil! Ainuüksi festivali toimumispaik Véronne’i ja Malsaucy järvede kallastel Franche-Comtés on maagiline, rääkimata suurepärastest esinejatest: The Chainsmokers, Roméo Elvis, Nekfeu, Petit Biscuit, Thylacine, Jain, Angèle, Christine and the Queens, Jeanne Added jt!

https://www.eurockeennes.fr/

  Festivals d'été en France

 

Main Square

Samal ajal, 5.-7. juulil toimub Arrasi kindluses Main Square’i festival. Üles astuvad prantsuse muusika säravad tähed, nagu Christine & the Queens, Angèle, Eddy de Pretto ja Lomepal, samuti Skip the Use, Macklemore, DJ Snake, Cypress Hill jt.

https://mainsquarefestival.fr/

Festivals d'été en France

 

Les Francofolies

Armastate prantsuskeelset muusikat? Sel juhul soovitame teile festivali les Francofolies, mis toimub 10.-14. juulil la Rochelle’is. Lavale astuvad The Blaze, Aya Nakamura, Angèle, Christine and the Queens, Lomepal, Soprano, Synapson, -M-, Broken Back, Zazie, Patrick Bruel, Coeur de Pirate ja Gaëtan Roussel. Francofolies pakub nii tasulisi kui ka tausta kontserte.

https://francofolies.fr/

Festivals d'été en France

 

Les Vieilles Charrues

Muusikasuvi jätkub Britannias Carhaix-Plouguer’s, kus toimub Prantsusmaa tuntuim festival les Vieilles Charrues! Suurim ja tuntuim vähemalt publikunumbri järgi – 280 000 festivalikülastajat! Tänavu saab 18.-21. juulil les Vieilles Charrues’l näha 73 artisti, nende seas Aya Nakamura, Vald, Clara Luciani, David Guetta, Black Eyed Peas, Martin Garrix, Angèle ja Lomepal.

https://www.vieillescharrues.asso.fr/

Festivals d'été en France

 

Festival du bout du monde ja Festival Interceltique de Lorient

Britannias läheb 2. augustil käima veel kaks festivali. Esimene, le Festival du bout du monde (ehk ‘festival maailma veerel’), mis toimub Finistère’is Crozoni poolsaarel, pakub muusikaelamusi kogu maailmast. Tänavu astuvad üles naïteks The Kooks  Inglismaalt, Cimafunk Kuubalt, bretooni bänd Soldat Louis ning prantsuse Feu! Chatterton. 

Lorient‘is algab aga samal ajal Festival Interceltique (ehk keldi kultuuriruumi festival), mis toimub tänavu juba 49. korda. Nagu nimigi ütleb, saab seal nautida keldi muusikat. Kavas on nii kontserdid kui ka bretooni tantsupeod fest-noz‘id, muusikakonkursid ja tantsuetendused. 2019. aastal on fookuses Galicia.

https://www.festivalduboutdumonde.com/ 
https://www.festival-interceltique.bzh/ 

Festivals d'été en France

 

Rock en Seine

Festivalisuvele paneb 23.-25. augustil meeldejääva punkti Pariisi lähistel Parc de Saint-Cloudis toimuv Rock en Seine, mis toob igal festivalipäeval kokku 40 000 rokk- ja popmuusikaaustajat. Esinejate rivis on The Cure, Major Lazer, Foals, Polo & Pan ja paljud teised!

https://www.rockenseine.com/

Festivals d'été en France

 

Loetelu pole loomulikult ammendav ja vahvaid festivale on veelgi, nagu We Love Green (Ile-de -France), Pete the Monkey, Beauregard ja Papillons de Nuit (Normandia), Les Nuits Secrètes (Hauts de France).

Kui sooviksid Prantsusmaa festivalide kohta rohkem lugeda, soovitame heita pilgu Prantsuse kultuuriministeeriumi kodulehele või Prantsusmaa festivale koondavale nimekirjale.

 

Prantsuse Instituudi blogi

Loe artiklit teises keeles: Français,

Tõlkija Triinu Tamm pälvis Prantsuse riikliku Kunstide ja Kirjanduse ohvitserijärgu ordeni

28. veebruar 2024

Tõlkija ja Loomingu Raamatukogu peatoimetaja Triinu Tamm pälvis Prantsusmaa riikliku Kunstide ja Kirjanduse ohvitserijärgu ordeni, mille andis üle Prantsuse suursaadik Emmanuel Mignot pidulikul vastuvõtul Prantsuse residentsis. Ühtlasi tutvustas Triinu Tamm oma värskeimat tõlget, eestindust...

Loe edasi

Michel Houellebecq "Häving"ohvitserikraadprantsuse kirjandusPrantsuse Kunstide ja Kirjanduse ordentõlgetõlkimineTriinu Tamm

Eesti keeles on ilmunud Prousti “Õitsvate neidude varjus”

17. august 2022

Kirjastuses Varrak on ilmunud "Hieronymuse" sarjas Marcel Prousti “Õitsvate neidude varjus”, mille on prantsuse keelest tõlkinud Anti Saar.   Marcel Proust “Õitsvate neidude varjus” / “À l'ombre des jeunes filles en fleurs” Prantsuse keelest tõlkinud Anti Saar, toimetanud...

Loe edasi

À l'ombre des jeunes filles en fleurAnti SaarMarcel ProustÕitsvate neidude varjusprantsuse kirjandusSari "Hieronymus"Varrak