Jupiter Ensemble & Les Basses Réunies | Haapsalu vanamuusikafestival 2023

Haapsalu

28. Juuli 2023 / 29. Juuli 2023

27.-30. juulil 2023 toimuval Haapsalu vanamuusikafestivalil astuvad üles ka prantsuse artistid: Jupiter Ensemble & Les Basses Réunies! Toetab Prantsuse Instituut Eestis.

 

Jupiter Ensemble & Iestyn Davies

Reede, 28. juuli – Haapsalu Toomkirik
Piletid

G. F. Händel. Inglise oratooriumiaariad

Iestyn Davies (kontratenor, UK)
Jupiter Ensemble (Prantsusmaa)
Ansambli juht Thomas Dunford (arhilauto)

Jupiter Ensemble sündis lautomängija Thomas Dunfordi soovist koondada uue põlvkonna silmapaistvamaid muusikuid-soliste. Regulaarne koosmäng on jupiterlaste sõnul andnud neile ühise muusikalise hingamise ning julguse esitada erinevate ajastute repertuaari silmapaistva kire, energia ja vabadusega. Ansambli esimene CD “Vivaldi” (2019) on pälvinud ülivõrdeid nii publikult kui kriitikutelt – ajakiri “Gramophone” nimetab Jupiteri Vivaldi-albumit üheks aegade parimaks tuhandete sama helilooja salvestuste seast.

 

Les Basses Réunies

Laupäev, 29. juuli – Haapsalu Toomkirik
Piletid

(Prantsusmaa/Eesti)

“La Nascita del Violoncello – Bologna & Napoli”

Bruno Cocset (tšello)
Richard Myron (kontrabass)
Imbi Tarum (klavessiin, orel)

Kavas: Ortiz, Frescobaldi, Falconieri, A. Scarlatti, Gabrielli, Jacchini, D. Scarlatti, Vivaldi

Teekond, mis algab renessansist ja lõppeb barokis, on retrospektiiv Roomas, Napolis, Bolognas, Veneetsas tegutsenud heliloojate loomingule. Teekond, kus muusikalised keeled on ristunud, põimunud ja loonud muusikalisi ajahambale vastu pidanud muusikalsi vorme: otsiv ricercare, ajatu danza, sonaadi kontuuridega canzone, vabaduse hümn capriccio ning 18. sajandi barokksonaat või instrumentaalsüit. Kõiki peatusi sel teekonnal ühendab üks pill: tšello.

Bruno Cocset on tšellst, õppejõud ja pillimeister, kes nii muusiku kui käsitöölisena otsib sünergat muusika ja selle esitamiseks kõige sobivama pill kõlamaailmade vahel. Cocset oli maineka barokktšello-pioneeri Chrisophe Coin’i esimene lõpetaja ning lisaks õpetajaametile Prantsusmaal ning Šveitsis on ta ise looonud ajaloolsele interpretatsoonile pühendatud tšelloklassi Barcelonas asuvas Escola Superior de Música de Catalunya’s ning pilliehitust ja interpretatsiooni ühendava instuudi Vanne’is, Prantsusmaal. Kuni ansambli Les Basses Réunies loomseni töötas Cocset tšellistina Jordi Savalli ansamblites Hesperion XX–XXI ning Le Concert des Nations ning Gérard Lesne’i ansamblis Il Seminario Musicale.

 

Haapsalu Vanamuusikafestival Jupiter Ensemble

Loe artiklit teises keeles: Français,

„Väikesed raamatud – suured lood“ miniraamatute esitlus Eesti Lastekirjanduse Keskuses

19. Oktoober 2023

Neljapäeval, 19. oktoobril kell 17.30- 18.30 toimub Eesti Lastekirjanduse Keskuses koos autoritega uute miniraamatute esitlus. Esitlusel osalevad ka prantsuse kirjanik Edouard Signolet ja illustraator Cécile Pruvot. Autorid tutvustavad miniraamatuid ja arutavad, kuidas käsitleda mitmekesisuse...

Loe edasi

Eesti Lastekirjanduse KeskusGoethe InstituutLaste ja noorte kirjandusfestival LUUPMiniraamatudPrantsuse Instituut EestisTiny BooksVäikesed raamatud - suured loodVaiku Zeme