Jõulujazz: Daniel Erdmann’s Velvet Revolution feat. Jaak Sooäär

Üle Eesti

6. Detsember 2021 / 11. Detsember 2021

Trio Velvet Revolution rõõmustab jõulude eel eesti muusikasõpru 6.-11. detsembril 2021 Põlvas, Võrus, Viljandis, Abja-Paluojal, Jõgeval ja Tallinnas!

 

Velvet Revolution on Saksa saksofonisti ja helilooja Daniel Erdmanni eriline loominguline kooslus, mille osalised on prantsuse viiulivirtuoos Théo Ceccaldi ja inglise vibrafonist Jim Hart. Neljal kontserdil kuuest liitub trioga kitarrist Jaak Sooäär, kes on varem saksofonistiga koos musitseerinud duos Dessert Time.

Koosseis Velvet Revolution salvestas 2016. aastal debüütalbumi „Short Moment of Zero G“, mis pälvis Saksamaal aasta plaadi auhinna. Trio teine album „Won’t Put No Flag Out“ (2019) ilmus nagu eelminegi Ungari plaadifirma BMC alt. Ansambli nimi Velvet Revolution viitab Tšehhoslovakkia 1989. aasta vägivallatule riigipöördele. Muusikute tõlgenduses tähistab sametrevolutsioon stiililist uuenemist, mis ei eita ajalugu, kuid eelistab uut progressiivset vormi.

Euroopa silmapaistvamaid jazzmuusikuid Daniel Erdmann toob kuulajateni aina uusi huvitavaid loomingulisi projekte. Eesti on tal südames, tuttavaks sai ta publikule koostööst Jaak Sooäärega ning viimati kuulsime teda koosseisuga Das Kapital. Erdmanni tenorsaksofoni soe mahlakas tämber, mitmekülgne väljendusrikkus klaaridest meloodiatest keerukate modulatsioonide, värelevate abstraktsioonide ja huumorikate seikadeni on iseloomulikud tema isikupärasele väljenduslaadile. Erdmann on ühendaja, kes mängib paljude maade muusikutega. Oma erinevate koosseisudega on ta salvestanud üle neljakümne heliplaadi.

Jim Hart on mainekas inglise vibrafonist, kollektiivi London’s Loop asutaja, ansambli Cloudmakers liider ja tuntud ka tipptrummarina. Daniel Erdmann kohtus Jimiga juhuslikult rongisõidul Londonist Pariisi. Viiulivirtuoos Théo Ceccaldi, prantsuse jazzi uue generatsiooni karismaatiline täht, võib mängida mida iganes – mustlasjazzist vaba improvisatsioonini, hullutades alati kuulajaid kirglikkuse ja särava tehnikaga.

“Velvet Revolution is a true European group with a strong spirit, wit, great musical ideas as well as fantasy and capacity to make it work in captivating ways.”Henning Bolte, All About Jazz

 

E, 6. detsember kell 19.00 Põlva kultuurikeskus / feat. Jaak Sooäär – PILETID
T, 7. detsember kell 19.00 Võru Kannel / feat. Jaak Sooäär – PILETID
K,  8. detsember kell 19.00 Viljandi Pärimusmuusika Ait / feat. Jaak Sooäär – PILETID
N, 9. detsember kell 19.00 Abja-Paluoja kultuurimaja – PILETID
R, 10. detsember kell 19.00 Jõgeva kultuurikeskus – PILETID
L, 11. detsember kell 17.00 Tallinn, Kumu auditorium / feat. Jaak Sooäär – PILETID

 

Tänud: Institut Français, Région Grand-Est, Drac Grand Est, Spedidam, AJC, Das Atelier, Vapaat äänet, Uus Kontsert

Jõulujazz Daniel Erdmann's Velvet Revolution

Loe artiklit teises keeles: Français,

Aafrika filmiklassika erilinastused | Kino Sõprus x Prantsuse Instituut

16. Jaanuar 2022 / 30. Jaanuar 2022

Jaanuaris toovad Prantsuse Instituut ja Kino Sõprus esimest korda eesti publikuni valiku Aafrika kinoklassika pärlitest! Aafrika fookusega eriprogrammi "Püha Sõprus" avab 16. jaanuaril Senegali kultusfilm "Touki-Bouki", mida peetakse ka üheks esimeseks Aafrika avangardfilmiks. 23. jaanuaril...

Loe edasi

Aafrika filmide eriprogrammAafrika filmiklassikaCabascaboKino SõprusLe retour d'un aventurierPrantsuse InstituutPüha SõprusSur la dune de la solitudeTouki-Bouki