“Elle” ETV2 maailmakinos 17. juunil

ETV2

17. Juuni 2020

Kolmapäeval, 17. juunil kell 21.30 linastub ETV2 maailmakinos auhindadega pärjatud Prantsuse draama “Elle”, kus peaosas astub üles Isabelle Huppert.

Ärinaine Michèle (Isabelle Huppert) on oma elu koraldanud näiliselt superedukalt. Ta saab, mida tahab, olgu tööl või armuelus, ta edeneb probleemideta ja veatult. Ühel päeval langeb Michèle aga oma kodus vägivallatseja ohvriks, ja siit edasi saab naise sihiks tema elu (ja selles seni kehtinud korra) lõhkuja paljastamine. Selleks tuleb Michèle’il uurida ka oma lähikonda ja pilt, mis talle seejuures avaneb, pole kaugeltki rõõmustav…

Režissöör Paul Verhoeven on filmisõpradele tuntud eelkõige legendaarsete linatööde “Robocop” ja “Ürginstinkt” autorina. “Elle’is” segab ta kokku žanre ja ammutab sellest omakorda ainest üllatavateks süžeepööreteks: triller vaheldub komöödiaga, sekka pikitakse õudusfilmi elemente, siis aga jõutakse draamani… Lugu ilmestavad tugevad näitlejatööd, kindlasti on “Elle” suuresti ka Prantsuse staari Isabelle Huppert’i film. Näitlejannna kandideeris selle rolliga Oscarile ja võitis Kuldgloobuse. Film kandideeris Cannes’is Kuldsele Palmioksale ja domineeris ülekaalukalt Césarite jagamisel.

“ELLE”

Prantsuse, Saksa, 2016
Draama
130 min
Režissöör: Paul Verhoeven
Osades: Isabelle Huppert, Laurent Lafitte, Anne Gonsigny, Charles Perling jt.

Elle ETV2

Loe artiklit teises keeles: Français,