“Kubrick on Kubrick” DocPointi filmifestivalil

Veebis

2. Veebruar 2021 / 7. Veebruar 2021

2021. aasta DocPointi filmifestival toimub tänavu virtuaalselt Elisa Stage platvormil 2.-7. veebruaril. Kavas on ka prantsuse režissööri Grégory Monro dokumentaal “Kubrick on Kubrick”.

 

Ameerika päritolu, ent põhiliselt Inglismaal tegutsenud filmilavastajast Stanley Kubrickust on tehtud hulgaliselt nii raamatuid kui dokfilme, aga eks neist igaüks on suutnud vaid veidi kergitada loori sellelt salapäraselt mehelt, kes oli eraelulise informatsiooni varjamisest teinud peaaegu et eraldi kunstiliigi. Sel filmil siin õnnestub jõuda Kubricku müsteeriumile taas sammuke lähemale, sest filmi aluseks on vähesed temaga lindistatud intervjuud. Kubricku, kes on ise öelnud, et vihkab intervjuusid, kuna ei taha oma filmide kohta öelda ühtki suunavat või selgitavat sõna („Film peaks suutma rääkida iseenese eest“), mõtteavaldused on tihedad ja informatiivsed, sõna saavad ka mitmed tema filmide staarid ja kaastöötajad. 

Julgeks öelda, et see dokumentaal on mõeldud tõsisematele huvilistele, kes ei vaja Kubricku filmide sisu ümberjutustamist, vaid on kõnealuste teostega juba tuttavad. Samas, tarka inimest ja tema mõtteid tasub kuulata igaühel. 

Tristan Priimägi

 

Originaalpealkiri: Kubrick by Kubrick
Režissöör: Grégory Monro
Riik: Prantsusmaa
Aasta: 2020
Kestvus: 73 min
Operaator: Radoslaw Ladczuk
Montaaž: Philippe Baillon
Produktsioon: Temps Noir, ARTE France, Telemark
Keel: inglise
Subtiitrid: eesti

Linastub: Elisa Stage platvorm: T 2.02 – P 7.02 (film on vaadatav 48h jooksul esmasest avamisest) PILETID

Docpoint Kubrick on Kubrick

Prantsuse lugemisklubi tuleb Tartusse: Virginie Despentes „Vernon Subutex 3″

2. Detsember 2021

Esimest korda seab Prantsuse Instituudi lugemisklubi sammud ülikoolilinna Tartusse! Kohtume 2. detsembril raamatupoes Biblioteek, et vestelda Virginie Depentes'i menuka Subutexi-triloogia viimasest, kolmandast osast. Aruteluringi veab tõlkija Maria Esko. Kohtume Tartus!   Millal? –...

Loe edasi

BiblioteekKirjastus Varrakprantsuse kirjandusprantsuse lugemisklubiTartuVernon Subutex 3Virginie Depentes