7. Artishoki biennaal – Marc Leschelier

Tallinn

18. November 2020 / 6. Detsember 2020

7. Artishoki biennaali raames esitleb 25. novembril kell 18 enda teost “Must mört” prantsuse kunstnik Marc Leschelier. Esmaesitlus leiab aset Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis (Põhja pst 35). 27. novembrist kuni 6. detsembrini on Kai Kunstikeskuses avatud ühisnäitus. Toetab Prantsuse Instituut Eestis.
 

Marc Leschelier 

Marc Leschelier (1984) on arhitekt ja õppejõud. Ta elab ja töötab Pariisis. Tema looming uurib läbi vahetu tegevuse spontaanselt kujuneva arhitektuuri võimalusi. Lükates alustuseks ümber ehitamise kui ratsionaalse ettevõtmise, keskendub tema looming elementaarsele, instinktiivsele ja irratsionaalsele ehitamispraktikale, mille eesmärgiks on arhitektuurse projekti ümber mõtestamine.
 
Marci teose avamine EKKM-s: https://fb.me/e/3CTHnqPkD
 

Artishoki biennaal

Artishoki biennaal on toimunud alates 2008. aastast ning seda defineerib eksperimentaalne näituseformaat, mis ühendab jagatud platvormil kunstnikke ja kirjutajaid ning katsetab nende omavaheliste suhetega. Näitusest on kutsutud osa võtma 10 kunstnikku ning kümnest uuest teostest kutsutud kirjutama kümme kirjutajat.
 
2020. aasta Artishoki biennaali pealkirjaga “KOOPIA” kureerivad Laura Linsi ja Roland Reemaa. Kuraatorite eesmärgiks on innovatiivsuse iha kõrval taaselustada arutelu eeskuju võtmisest, matkimisest, jäljendamisest ja kopeerimisest. “Kas ülistades originaalsust ja unikaalsust, pole mitte ebaõiglaselt kõrvale jäetud järeletegemise potentsiaal?” küsivad kuraatorid.
 
Kümnel järjestikusel õhtul, 18. kuni 27. novembril toimuvad teoste esmaesitlused eri paikades Tallinna linnaruumis ning 27. novembril avatakse ühisnäitus Kai kunstikeskuses, mida saab külastada kuni 6. detsembrini (Peetri 12, Noblessner, Tallinn).
 
Korraldajad paluvad kõigil biennaali üritustel järgida 2+2 reeglit ja kanda maske. Sisetingimustes toimuvatel üritustel hoitakse kinni erinevatele ruumidele kehtestatud täituvuse piirangutest.
Loe artiklit teises keeles: Français,

MoeKunstiKino toob oktoobris väärt moefilmid nelja Eesti linna

18. Oktoober 2021 / 31. Oktoober 2021 - Tallinn, Tartu, Jõhvi, Viljandi

Kuuendat korda toimuv moefilmide festival MoeKunstiKino näitab ka sel aastal moega seotud dokumentaale, kus tuleb juttu ka Prantsuse moemajadest! Esmakordselt toimuvad linastused lausa neljas erinevas linnas – lisaks Tallinnale ka Tartus, Viljandis ja Jõhvis. Toetab Prantsuse Instituut...

Loe edasi

Audrey Hepburnkino AmadeusKino SõprusMaison MargielaMoekunstikinoPierre CardinPrantsuse filmprantsuse kinoTartu Elektriteater