Prantsuse Melchior ja kohtumine Indrek Harglaga – Muinsuskaitsepäevad

Otseülekanne

10. September 2020

Kas teadsid, et apteeker Melchiori lood pole südamelähedased mitte üksnes eesti lugejatele, vaid et sari on tõlgitud ka prantsuse keelde? Neljapäeval, 10. septembril kell 17.00-18.30 kutsuvad Prantsuse Instituut ja Gustav Adolfi Gümnaasium teid virtuaalsele kirjandusõhtule, kus katked raamatust “Rataskaevu viirastus” kõlavad kakskeelsena autori Indrek Hargla, Gustav Adolfi Gümnaasiumi prantsuse keele õpilaste ning vilistlase ja praeguse Eesti Noorsooteatri näitleja Doris Tislari esituses. Üritus toimub Muinsuskaitsepäevade raames.

  • Tänavusse aastasse mahub sama palju ootamatusi nagu põnevusromaani. Kuna viiruse levik on viimasel nädal hoogustunud, sai otsustatud, et Melchiori kirjandusõhtu kolib sedapuhku otseülekandena Youtube’i.
  • Otseülekanne neljapäeval, 10. septembril kell 17.00 Youtube’is: youtu.be/Wlzii2xD1fw
  • Hea uudis on see, et 1) osalejate arv pole enam piiratud 2) publikul on endiselt võimalik saada aimu ajaloolise koolimaja hõngust, sest esinejad võtavad teid virtuaalselt vastu Gustav Adolfi Gümnaasiumi ruumides! Just nimelt seal, kunagise tsistertslaste kloostri juures vana linnamüüri ääres, rulluvad lahti ka romaani “Rataskaevu viirastus” sündmused.

Oled sa kirjandussõber, paeluvad sind põnevikud või olgu su eesmärgiks hoopis prantsuse ja/või eesti keele praktiseerimine, oled väga oodatud!

 

“Rataskaevu viirastuse” (Varrak, 2010) on tõlkinud prantsuse keelde Jean Pascal Ollivry (“Le spectre de la rue du Puits”, 2014, Editions Gaïa).

Melchiori eesti-prantsuse kirjandusõhtu

Melchiori eesti-prantsuse kirjandusõhtu

Loe artiklit teises keeles: Français,

Frankofooniakuu kultuuriprogramm 2021

1. Märts 2021 / 31. Märts 2021

Märts on frankofooniakuu! Koostöös heade partneritega toob Prantsuse Instituut teieni hõrgu kultuuriprogrammi, mis pakub elamusi kvaliteetfilmide ja -kirjanduse sõpradele, vestlusi kaasaegse tänavakunsti või ooperihuvilistele! Tänavused üritused toimuvad veebikeskkonnas; ETV2 väärt...

Loe edasi

BelgiadžässFilmfotojahtfrankofoonia jalutuskäikfrankofooniakuuKanadakeelekohvikKinoKino Sõpruskirjanduskontsertmärts on frankofooniakuuNäitusPrantsusmaaRural Urban ArtŠveitstänavakunstTartu ElektriteaterTeaterTheatrum

Prantsuse kinolegendid. André Perlsteini fotonäitus

2. Veebruar 2021 / 18. Märts 2021

Prantsuse fotograafi André Perlsteini fotonäitus 1970ndate armastatud filminäitlejaist ja režissööridest, aga ka moe- ja muusikalegendidest viib vaataja otse võtteplatside ja moemajade kulisside taha. Prantsuse Instituut korraldab 26 mustvalgest portreest koosneva näituse Eesti-Prantsuse...

Loe edasi

André PerlsteinKino ArtisPrantsuse filmiklassikaPrantsuse Instituudi fotonäitusPrantsuse kinolegendid